Nederlandse hackers willen eigen virtuele provider oprichten

Drie Nederlandse hackers willen een eigen virtuele mobiele-telefonieprovider oprichten. Limesco moet zich onder meer onderscheiden doordat klanten kunnen meepraten over het beleid en de implementatie van open technieken.

Abonnees moeten kunnen meepraten via een soort ledenvergadering, vertellen de drie studenten, die allen op de een of andere wijze actief zijn in de hackerscommunity, in een interview met Tweakers.net. "De huidige providers zijn gesloten en maken veel beslissingen met het oog op winst. Wij willen een community zijn, waarbij onze abonnees beslissen welke kant we op gaan", zegt medeoprichter Sjors Gielen.

Daarnaast willen de oprichters technieken implementeren die huidige providers niet aanbieden. "Bij mobiel internet zouden klanten zelf hun routing moeten doen", vindt Gerdriaan Mulder. "Daardoor mogen ze zelf kiezen of ze overgaan op IPv6. Ook kunnen ze een vpn opzetten via 3g, waarbij de vpn loopt van de beller tot de gateway. Zo kun je er zeker van zijn dat de verbinding van begin tot eind beveiligd is."

Abonnementen kosten waarschijnlijk een basisbedrag van een paar euro, waarna de gebruiker alleen betaalt wat hij verbruikt. De goedkoopste zijn is geen doel, zegt Mark van Cuijk. "We willen wel de meest transparante zijn. We richten ons vooral op mensen met verstand van de techniek en it-specialisten. We houden privacy in gedachten bij het maken van onze plannen."

De mvno is nog niet in oprichting. De drie studenten doen momenteel nog onderzoek om een laatste keer te kijken of het plan haalbaar is en hoe het eruit moet zien. Ook proberen ze nog uit te zoeken wat potentiële klanten willen. Begin juni valt de beslissing. Daarna willen de oprichters medestanders vinden, waarna de dienstverlening kan beginnen.

Het doel is om hackers in andere landen aan te sporen om hetzelfde te doen. "Zo kunnen we roamen tegen lokale kosten op elkaars netwerk. Dat is allemaal goed mogelijk. We hopen dat het aanslaat." Als het aanslaat, is dat bovendien een sterk signaal naar andere providers. "We hopen dat elementen van onze plannen terugkomen bij andere providers. Dat zou een geweldig resultaat zijn."

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

02-05-2011 • 08:59

95

Reacties (95)

95
90
63
4
0
5
Wijzig sortering
Interessant innitiatief. Maar ... eerst zien, dan geloven.

Als MVNO gebruik je het netwerk van een echte provider. Je kunt nooit meer aanbieden dan wat die echt provider aanbiedt. En die vragen daar nog geld voor ook. Er zijn op nog wel een hoop investeringen te doen, niet alleen op technisch vlak. Ik vraag mij af of er voldoende mensen zijn die over willen stappen naar deze studenten, omdat ze een vpn-tunnel kunnen opzetten, om maar iets te noemen.
Ze kunnen natuurlijk ook een experimentele frequentie aanvragen, en zo een echte provider worden in bepaalde delen van Nederland. Er is ruimte bij het Agentschap vrij na de teruggave van oa de Telfort frequenties, en na een eerder verzoek van een andere partij heb ik dit al eens onderzocht. Ja, dit vereist infrastructuur. De kans ligt er waarschijnlijk wel, je zou als 'nieuwe' doelgroep provider een hele andere infrastructuur kunnen bouwen dan een een provider voor de marge, dit spreekt investeerders mogelijk aan. (Misschien zelfs: Vodafone R&D)
En dan zelf eerst een volledige infrastructuur opzetten? Dat is niet weg gelegd voor een groepje van 3 studenten, daar heb je een behoorlijke multinational voor nodig.
Op HAR is begonnen met het experimenteren op de GSM band, mocht met een experimentele licentie. Stel je nu eens voor dat je dit uitrolt op een aantal campussen. Geld kun je via de universiteit voor een privaat netwerk wel vrij maken. Vanuit daar ga je verder urban via femto cell oplossingen. Dit kan echt goed werken, mits het zendvermogen van alle cellen laag is, en er overlap mogelijk is.
Femtocellen hebben een klein dekkingsgebied, wat betekent dat je er veel nodig hebt. Heel veel. Bovendien zijn ze niet evenredig goedkoper. Dat wil zeggen dat de kosten per vierkante kilometer dekking een stuk hoger zijn.

En nee, universiteiten hebben niet zomaar een zak geld liggen.
Je zou eens moeten weten waar alle investerings en vastgoed BV's van betaald worden, dus er zijn genoeg zakken met geld. Overigens met het recente initiatief van EFF om open-wifi te promoten kun je als startup een gat in de markt hebben gevonden.

[Reactie gewijzigd door Skinkie op 22 juli 2024 23:14]

Leuke plannen, die al eerder uitgevoerd zijn, in de vorm van XS4ALL.
De oprichters van één van de beste providers zaten in de jaren 90 achter het semafun project, dat een luis in de pels bleek van justitie. Samen met enkele scannerboys uit het Amsterdamse wist men toen bijvoorbeeld een groot deel van de Observatie en Arrestatie-eenheden bloot te leggen. Het Semafun-project was zelfs een van de aanleidingen tot de IRT-affaire.

De plannen die de drie studenten hebben klinken als muziek in de oren, maar ik ben wel benieuwd wat er uiteindelijk van die plannen overblijft als ze daadwerkelijk als provider gaan opereren.
Wetgeving kan de plannen en ideeën toch behoorlijk in de weg gaan staan.
je moet dus meer betalen voor meer gebruik, een soort data limiet dus. Dat houd mij in dit soort gevallen tegen om over te stappen. Het idee van onbeperkt vind ik heel belangrijk.
Dat ligt eraan als de prijzen zo laag zijn dat je in totaal minder kwijt bent dan met je onbeperkt abbo is het toch interessant.
Dat hangt van de persoon af. Gemiddeld heb je helemaal gelijk en de klein gebruikers zijn helemaal slecht af maar de mensen die iedere dag een uurtje op een site aan het snuffelen zijn met hun mobiel die veel foto's automatisch uploaden naar flickr van af hun telefoon die steeds maar weer die onzinnige video's die toch nooit iemand bekijkt op youtube zetten dat soort mensen betalen heel erg veel minder dan ze gebruiken. En juist dat zijn de mensen die zich zelf graag als tweaker/hacker/expert/specialist zien... ondanks dat ze dat waarschijnlijk in veel gevallen niet zijn.

Daar naast ben ik bang dat de meeste mensen die voor deze vrijheid kiezen er maar een weinig gebruik van zullen maken omdat het immers na de initiële configuratie een gebruiksvoorwerp wordt en niet een speelgoed ding meer is.
Natuurlijk de eerste maand of maanden is het nog leuk om met de settings te spelen en de configuratie aan te passen maar als het eenmaal werkt zo als je het wilt hebben waarom zou je dan nog rommelen met de settings?

Ik snap het idee maar van het geen ik tot noch toe gezien heb is het aantal mensen dat echt voldoende verstand heeft van dit soort dingen om een goede betrouwbare en veilige verbinding op te zetten zo klein dat het waarschijnlijk niet mogelijk is om deze mensen op een rendabele wijze van de verbinding te voorzien zo als deze hier boven beschreven is.
Zeker omdat er als mensen dingen fout doen toch echt wel een man overboord is en de geleverde dienst niet meer werkt ongeacht of het de fout van de aanbieder is of niet er zullen aardig wat mensen met klachten komen omdat hun dienst niet werkt (of het nu hun eigen schuld is of niet). Koppel daar aan dat meer vrijheid over het algemeen ook nog eens resulteert in meer misbruik en het lijkt me erg sterk dat het plan een kans van slagen heeft.

Ondanks dat hoop ik dat het lukt en zou het me erg leuk lijken om gebruik te maken van de dienst als deze er ooit komt. ;)
Het zou me weinig verbazen als hier de kosten lineair oplopen met je verbruik, dat ze dus bij groot verbruik alsnog goedkoper zijn dan providers met een datalimiet en daarna een absurd bedrag per minuut of MB. Het idee van onbeperkt is toch juist al aan het verdwijnen in telefoonland... Alleen T-mobile en Telfort nog iirc.
Anoniem: 284578 @McGryphon2 mei 2011 12:17
Volgens het bericht wordt dit een democratische provider, je mag dus zelf beslissen of het een vast bedrag wordt met onbeperkt verbruik, of juist niet
Of die andere trucks van huidige providers om de prijs op te krikken zoals dubbele prijven voor Skype-bellen en computer-via-mobiel connecties, die ze tegen gewoon datatarief kunnen aanbieden.

Of het afronden op minuten/megabytes dat weer gewoon terug kan naar seconden en kilobytes. (of zelfs tiende seconden en bytes?)
je moet dus meer betalen voor meer gebruik, een soort data limiet dus. Dat houd mij in dit soort gevallen tegen om over te stappen. De illusie Het idee van onbeperkt vind ik heel belangrijk.
There, fixed it for you.

Onbeperkt bestaat niet! Er is altijd een FUP, datalimiet of andere grens die jij niet kent. Dan heb ik liever een transparante aanpak zoals in dit plan.

Ben echter bang dat dit plan het niet gaat redden, mede door reacties zoals die van jou.

[Reactie gewijzigd door Herko_ter_Horst op 22 juli 2024 23:14]

Onbeperkt bestaat inderdaad niet, want de verbinding is sowieso altijd de beperkende factor. Als jij een 50mbit lijntje hebt, is je limiet sowieso 50mbit (halve TB per dag oid).
18GB in de maand wel eens gehaald, gemiddeld op de 15GB, wel limiet heb jij het over? ;) (Spotify, VPN en als ik thuis ben wegens brak netwerk EVE Online over 3G, no problem here)
Je betaald nu ook al veel meer dan je daadwerkelijk verbruikt. Met dit plan ben je alleen maar goedkoper uit..
Als er iets richting 'onbeperkt' is dan is het dit. Het is alleen geen flat fee abbonement.

Ik ben erg voor dit idee! Dit is PRECIES wat we nodig hebben, een provider die honderd procent voor innovativiteit en openheid gaat. Jammer dat dit alleen nog op mobiel gebied is, want ik zou het zelf ook zo voor mijn thuis internet verbinding nemen.

Als er iets is dat ik raar vind is het wel die wolk die rond de nederlandse ISPs en telco's hangt en voorkomt dat je ziet hoe het echt werkt.

Als het verbruikstarief niet te hoog uitvalt, I'll certainly give it a shot. _/-\o_
Onbeperkt = onmogelijk. Het wordt wel tijd dat je dat gaat inzien ;)
Er is geen capaciteit voor onbeperkt, m omenteel. En deze jongens gaan dat ook zeker niet brengen.
Tegen de juiste prijs is onb. (dataverkeer, snelheid is altijd het limiet) wel degelijk mogelijk...
Yeah right.... Zodra je de status 'provider' aanneemt heb je je gewoon te houden aan wetten waar elke andere provider zich ook aan moet houden, dus je kunt niet zomaar zeggen 'oh maar daar beginnen we niet aan omdat we het daar niet mee eens zijn'. Ook zul je toch op het internet moeten komen via de backbone, waar je dus ook meteen met voorwaarden te maken krijgt van door de betreffende leverancier. Ik denk dat die 'hackertjes' zich behoorlijk verkijken op wat er precies bij komt kijken (aan kosten) om voor providertje te spelen..
En hoe gaan zij om met veiligheid? hoe gaan ze om met downtime? wat zijn de snelheden die ze kunnen garanderen? en zo zijn er nog een heleboel dingen waar ze rekening mee zullen moeten houden..
Ze kunnen prima voldoen aan de wet voor het bewaren van gegevens. Iemand die die gegevens opvraagt, heeft er echter niets aan als de verbinding end-to-end beveiligd is.

Je andere vragen zijn belangrijker. 3 studentjes zie ik dit nog niet zo gauw voor elkaar krijgen.

[Reactie gewijzigd door Herko_ter_Horst op 22 juli 2024 23:14]

De telecomwet verplicht telefoonproviders technische voorzieningen te treffen om afluisteren mogelijk te maken.

Oftewel een provider zal niet kunnen garanderen dat je niet word afgeluisterd. Dat een gebruiker zelf encryptie gebruikt heeft er weinig mee te maken, ook via tmobile kan ik een ssh tunnel opzetten.
Afhankelijk van de afspraken kan een MVNO erg veel faciliteiten van de netwerkbeheerder overnemen, in principe hoeft een MVNO niet meer te zijn dan een administratiekantoortje met aan de ene kant de rekening van de netwerkbeheerder en aan de andere kant de factuur naar de klant. Uiteraard is het dan wel de vraag hoezeer ze af kunnen wijken van wat die netwerkbeheerder ook al biedt, maar ze zouden bv langzaam uit kunnen breiden.
De telecomwet verplicht telefoonproviders technische voorzieningen te treffen om afluisteren mogelijk te maken.
Dat klopt, maar ze hoeven niet te garanderen dat een gesprek intelligent verstaanbaar is. ;)

Als ik een scrambled verbinding opzet naar de andere kant mag de overheid van mij alles opslaan wat er voorbij komt, met het ontcijferen wens ik ze veel succes. Het is nog niet zo dat versleuteling geweigerd moet worden om afluisteren mogelijk te maken.

Of misschien ben ik wel een bandje met ruis aan het draaen voor de overkant. :Y)
3 studentjes zie ik dit nog niet zo gauw voor elkaar krijgen.
Het is niet vanzelfsprekend maar je moet ze ook niet onderschatten. Soms kunnen studenten/jonge mensen iets beginnen waarmee ze later de wereld beinvloeden.
Bill Gates, Steve Jobs, Larry page & Sergey Brin, Mark Zuckerberg,... allemaal voorbeelden van studentjes die met een idee klein gestart zijn.
Dat zeggen meestal mensen die al jaren moeite doen zelf door te breken. Het wel of niet zijn van een student wil niet zeggen dat je iets geniaals kunt ondernemen. ;)
Interessant initiatief maar of het nou echt van de grond komt? Hackers en voor het gemak ook
tweakers zouden die genoeg geld opleveren om een gehele provider draaiende te houden? Je gaat je immers niet richten op de gewone consument.
Zo is XS4All indertijd ook begonnen. Helaas heeft dat toch niet volledig onafhankelijk kunnen blijven (overname door KPN).
Ze zijn van KPN maar toch ook weer onafhankelijk ze hebben blijkbaar iets in 2001 afgesproken met KPN.

ZIe ook http://www.xs4all.nl/en/o...chiedenis/vogelvlucht.php
Die afspraak gold voor 3 jaar na de overname, dus tot 2004. XS is nu net zo onafhankelijk als Telfort.
FOUT FOUT FOUT

TL;DR version: overname in 1998, 3 jarige afspraak, vanaf 2001 permanente afstraak.

On 17 December 1998 XS4ALL Internet was acquired by KPN Telecom. XS4ALL became an independent subsidiary within KPN Telecom. KPN gave XS4ALL the freedom to operate independently. The former shareholders signed a three-year contract with KPN specifying a number of crucial aspects relating to the independence of XS4ALL. XS4ALL was given a Supervisory Board (Raad van Commissarissen), to consolidate and guarantee XS4ALL's independent position within KPN.

After 18 December 2001 XS4ALL and KPN signed a new agreement on XS4ALL's independence within the KPN group. KPN agreed to a series of new policies, which provided a permanent basis for XS4ALL's independence.

[Reactie gewijzigd door alexanderpas op 22 juli 2024 23:14]

Anoniem: 142554 2 mei 2011 13:54
"We houden privacy in gedachten bij het maken van onze plannen"


DAT GAAT NIET!

Iedere isp in nederland is verplicht gegevens op te slaan van gebruikers. Of te wel the blackbox..
Je kunt wel vpn service gaan opzetten, maarja dan zit je nog aan een isp vast..
"We houden privacy in gedachten bij het maken van onze plannen"


DAT GAAT NIET!

Iedere isp in nederland is verplicht gegevens op te slaan van gebruikers. Of te wel the blackbox..
Je kunt wel vpn service gaan opzetten, maarja dan zit je nog aan een isp vast..
... En er is juridisch niks gezegd over VPN providers, die hoeven niks op te slaan omdat ze geen ISP zijn. Dus deze mooie mobiele provider biedt iedereen transit aan naar internet, waarna je in hun logs een hele berg versleutelde verbindingen terug zal vinden van iedereen die een VPN of SSH verbinding naar zijn eigen machine legt om van daaraf verder het net op te gaan.

De bewaarplicht zegt namelijk niet dat de gegevens die je opslaat ook maar enigszins zinnig moeten zijn. Als ik elke dag 24/7 'naar huis bel' via mijn telefoonprovider hoeft de overheid niet te weten dat ik thuis mijn eigen centrale heb die me met het juiste eindpunt doorverbindt.

Alleen al om aan te tonen dat het concept van die bewaarplicht compleet waardeloos is, vind ik dit een prima idee. :)
Leuk idee, maar zoals eerdere posters zeggen: '''Eerst zien, dan geloven'.

Op zich is XS4ALL ook op zo'n soort manier begonnen, maar als ik het wel heb, dan had die bij de start al wel wat meer resources dan 3 studenten. En bovendien was dat geworteld in een duidelijke wereldvisie, een forse dosis activisme, en een heleboel technische expertise

Maar goed, wat heb je nu allemaal nodig om provider te worden? Een batterij ADSL modems, een paar flinke PCs met BSD erop, en een pijplijn naar een bestaande router.

Je bent natuurlijk wel wettelijk verplicht om het berichtenverkeer aftapbaar te maken en de verkeersgegevens een par jaar te bewaren, maar zolang je e.e.a. binnen BSD afhandelt lukt dat wel. Het wordt al lastiger wanneer je dure routers en load balancers moet gaan aanschaffen omdat het verkeersvolume te groot wordt.

Zouden die studenten niet eens contact kunnen zoeken met oud XS4ALL oprichters (b.v. Rob Gongrijp en Sjoera Nas)? Die kunnen ze vast een hoop vertellen over hoe je e.e.a. moet opzetten.
Anoniem: 126717 @Golodh2 mei 2011 09:34
Ik denk niet dat een paar servertjes en een pijpje echt het enige is. Het gaat hier over mobiel internet...
Graag zouden wij uw mening willen weten op het gebied van mobiele telefonie. Het gaat met name over uw wensen en verwachtingen qua mobiele telefonie-abonnementen en providers.
En bovendien was dat geworteld in een duidelijke wereldvisie, een forse dosis activisme, en een heleboel technische expertise.
Vergeet de grote sommen geld niet die grote criminele organisaties er destijds voor over hadden. Het was echt niet alleen activisme...
Wil je hiermee suggereren dat grote sommen geld een rol speelden bij de start van xs4all? Net als Arnoud zou ik je stelling wel gestaafd willen zien met een citaat.
Best interessant, zeker in tijden waar het net steeds meer gereguleerd wordt. Ik hoop dat ze niet exploited gaan worden door spammers & andere ongure figuren.
Ik vraag me af wat er met de titel van het artikel bedoeld wordt:
Nederlandse hackers willen eigen virtuele provider oprichten
Ik kwam dezelfde titel ook al tegen op Nu.nl, wat suggereert dat het ook de titel is geweest van een persbericht wat ze zélf naar buiten hebben gebracht.

Het zijn dus zelfverklaarde 'Hackers' !

Moet dat nu het vertrouwen opwekken om klant te worden ?
Een provider ziet al je verkeer langs komen. Ook b.v. een transaktie bij een bank. Het lijkt me geen fijn gevoel dat je die data ook nog even langs een stel hackers stuurt !

Het zal wel zo zijn dat de term als Geuzenaam gekozen is. Zoals ook "de Piratenpartij" bestaat, maar dan had ik zelf toch eerder voor een wat betrouwbare naam gekozen. Was b.v. een samenwerking aangegaan met Bits Of Freedom.

"Bits Of Freedom wil eigen virtuele provider oprichten" klinkt toch al een stuk beter, of niet dan ? Dat klinkt meer als iets waar ik graag klant zou worden.

[Reactie gewijzigd door T-men op 22 juli 2024 23:14]

Hackers: dingen aanpassen en optimaliseren en beveiligen n.a.v. audits.
Crackers: dingen kraken en opfucken.
inderdaad macbreq ...

alleen noemen we vandaag de crackers gewoon hackers en de 'hackers-van-toen' de zgn 'ethische hackers' ..


het verhaaltje van furby-killer klopt dus niet helemaal ...

het probleem is dat de media ze gewoon allemaal over dezelfde kam scheerde (wegens te weinig kennis van zaken) en het grote publiek de term hackers voor beide groepen gebruikt...

maar tegenwoordig heb je dus de gewone hackers (voor geldgewin) en de ethische hackers (profi hackers die hun brood er op legale manier mee verdienen)..

er was gisteren trouwens een FANTASTISCHE reportage op Canvas over onze privacy en het hacken van vertrouwelijke gegevens in het programma Panorama ...
je kan dit online herbekijken via deze link (er komt daar trouwens de correcte term in voor!!) -> http://www.deredactie.be/...rammas/panorama/1.1014456
Anoniem: 47000 @bogy2 mei 2011 12:01
Panorama heeft ook al eens, een paar jaar geleden aangetoond dat toekomstige oorlogen zich vooral op digitaal vlak af zullen spelen, door goede hacks het hele maatschappelijke leven platleggen omdat alles gedigitaliseerd is. De NL-TV houdt zich vooral bezig met hele belangrijke onderwerpen zoals Idols, Gooise vrouwen en hype berichten. Een week lang doormelken over een schietpartij, hoe gruwelijk en schokkend ook gaat meestal niet verder dan geestelijk pootjebaden. Het door jou beschreven programma gaat over heel fundamentele dingen waar we in NL niet meer over na lijken te willen denken. Kies je voor vrijheid en privacy of alleen maar vermeende veiligheid. Schokkend die Belgische speurder die net doet alsof privacy totaal niet meer van belang is. We accepteren kennelijk dat we in onze eigen gevangenis gedrongen worden. Saillant detail was dat het getoonde reclamefilmpje in de uitzending van een beveiligingsbedrijf [richtmicrofoons voor op straat] duidelijk een NL bedrijf was. Voor goede steekhoudende TV: Canvas en Eén van de VRT!
Vergeet de NL publieken niet.
http://weblogs.vpro.nl/privacy/ (27 oktober 2010).
Misschien dat de VPRO en Canvas eens kunnen uitwisselen ;)
Welkom in 1990, jammer genoeg zitten we tegenwoordig in 2011. Hackers zijn gewoon degene die je creditcard informatie jatten. Iemand die audits doet is een beveiligingsspecialist. Een hacker is iemand die inbreekt, en in 99% van de gevallen gebeurd dat voor financieel gewin.
Nee, dat is de perceptie van de mensen door de (soms) foutieve berichtgeving. Als we vanaf nu consequent spreken over tweakers die PSN onderuit hebben gehaald, zullen tweakers een slechter imago krijgen bij de overgrote populatie nieuwsconsumerenden :-)
.oisyn Moderator Devschuur® @Blackbird-ce2 mei 2011 11:52
Crystal meth gebruikers worden ook tweakers genoemd, dus die term zou ik sowieso niet her en der bezigen.

En foutieve berichtgeving? Je doet net alsof hackers geen criminelen kunnen zijn. Onzin natuurlijk, een hacker is (onder andere) gewoon een specialist met computers en netwerken. En die kunnen dat ook misbruiken voor criminele activiteiten. Feitelijk vergelijkbaar met "Marokkaan", wat gewoon iemand uit Marokko is, en niet iemand die moeilijk tegen je doet op straat (maar het kán wel, en door de media hebben veel mensen daar ook de associatie mee).

Leuk stukje van wikipedia:
Today, mainstream usage of “hacker” mostly refers to computer criminals, due to the mass media usage of the word since the 1980s. This includes what hacker slang calls “script kiddies,” people breaking into computers using programs written by others, with very little knowledge about the way they work. This usage has become so predominant that the general public is unaware that different meanings exist. While the self-designation of hobbyists as hackers is acknowledged by all three kinds of hackers, and the computer security hackers accept all uses of the word, people from the programmer subculture consider the computer intrusion related usage incorrect, and emphasize the difference between the two by calling to security breakers “crackers” (analogous to a safecracker).
Blijkbaar vinden dus alleen de hackers die niet inbreken dat de andere vormen van hackers geen hackers genoemd mogen worden 8)7. Persoonlijk vind ik dat gewoon gezever. Ja, je valt onder een term die op meerdere manieren interpreteerbaar is, get over it.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 23:14]

Anoniem: 296748 @.oisyn2 mei 2011 12:42
Nadeel is wel dat als je een hacker genoemd wordt, veel mensen je gelijk scheef aankijken. Als je dus door een community een hacker genoemd wordt (oorspronkelijk dus als "eerbetoon"), is dat heel leuk... maar als je buren weten dat jij een hacker genoemd wordt kopen ze wel gelijk een nieuwe router.

Overigens doe jij het ook al;
de andere vormen van hackers
dat zijn dus geen hackers volgens de oude defenitie.

OT; Leuk idee, maar wat willen ze nou uithalen?
-> Ze zijn een virtuele provider, dus ze kunnen niet zomaar alles flikken.
-> Hun ideeën kosten extra geld, dus ze zullen niet goedkoop worden (zoals ze zelf al zeggen)
Prachtig dat ze meer openheid willen, en misschien ben ik gewoon een afschuwelijke pessimist, maar ik heb geen vertrouwen in drie studenten die zichzelf als hackers adverteren.

(zo help je mee aan beeldvorming; hackers willen kennelijk alles versleuteld versturen, wat zouden ze dan toch doen... cracken?)
.oisyn Moderator Devschuur® @Anoniem: 2967482 mei 2011 12:47
Overigens doe jij het ook al;
> de andere vormen van hackers
dat zijn dus geen hackers volgens de oude defenitie.
Welke "oude definitie" heb jij het dan over? De computerexperts uit de jaren 60? De home computer hobbyisten uit de jaren 70 (hardware) en jaren 80/90 (software)? Of de gespecialiseerden in computer en netwerk security ('80)? Alle drie vallen ze gewoon onder hackers, en vinden ze van zichzelf dat ze hackers zijn. De term cracker is pas later geintroduceerd, omdat de programmeur-kant van de hackers zich per se wilden distantieren door het gebruik van de term hacker in de media louter in de context van black hat bezigheden. Maar blijkbaar vind jij dat dus de "oude definitie" als ik het goed begrijp?

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 22 juli 2024 23:14]

Doet me denken aan toen een klasgenoot me vertelde dat hij een website kon "hacken" en dat het zo makkelijk was om sites te hacken. Het enige wat hij gedaan had was een password raden.
Anoniem: 20901 @T-men2 mei 2011 10:28
Ik denk eerder dat ze juist voor de term hackers hebben gekozen omdat ze mensen die het niet begrijpen niet als lid/klant willen.
Dus mensen die het niet begrijpen, maar om de een of andere reden toch klant willen worden en daarvoor wilen betalen, zijn volgens jou niet welkom.

Right..
Natuurlijk wel, maar dat is niet de doelgroep waar ze zich op richten.
Anoniem: 193302 @hexta3 mei 2011 13:33
Dus willen ze die mensen wel als klant i.t.t. wat zovty beweert..
Is XS4ALL niet ook ontstaan uit een groep hackers?
Mwa het is slechts een virtuele provider, alle echte regulering komt gewoon van KPN/UPC/Ziggo. Heel veel zullen ze imho niet kunnen veranderen zonder hun eigen infrastructuur (wat onhaalbaar is).
Het gaat volgens mij hier over mobiel he, dus zeg dan KPN/Vodafone/T-mobile...
Staat ook niet echt heel duidelijk in het artikel, maar voor vast internet wordt niet echt over MVNO's gesproken.
Ja klopt, kon het niet goed vinden in het artikel, maar opzich blijft mijn statement waar voor zowel mobiel als bekabeld. :)
Ik hoop dat de jongens goede advocaten hebben en vriendjes op hoge plekken. Als je de gevestigde orde gaat lopen "pesten", door hun winstmodel of controle te omzeilen kun je in hele rare situaties belanden. Dan kan het zelf zo zijn rechtstaten dan vaak ineens geen rechtstaten meer blijken te zijn, echter netwerken van vriendjes met belangen.

[Reactie gewijzigd door gepebril op 22 juli 2024 23:14]

Beveiligde verbinding zeer interessant voor; pedofielen, criminelen, paranoïde mensen en politici.
... en mensen die liever niet zien dat hun creditcardgegevens of het wachtwoord van hun internetbankieren door een stelletje kinderen of said politici worden onderschept.

Bovendien, hoe denk je dat DRM werkt? Veel succes om dat onversleuteld voor elkaar te krijgen.
En voor jou en mij, als we willen internet bankieren bijvoorbeeld. Wat wil je precies zeggen?
En juist deze opmerkingen werken de regelgeving in de hand.

downloaden is dan ook per definitie evil ! |:(
.... betalingsverkeer, medische gegevens, bedrijfsgeheimen etc.
Het gaat hier dus puur om een mobiele provider begrijp ik? Dat staat niet letterlijk in het artikel.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.