Hoofdcategorieën
Device Settings

Tech United Eindhoven wint German Open Robocup

Door Willem de Moor, dinsdag 5 april 2011 11:03
Submitter: Wouser, views: 8.633

De Turtles, het robotvoetbalteam van Tech United van de Technische Universiteit Eindhoven, heeft de German Open-competitie gewonnen. De robots van de Nederlanders versloegen het team van het Duitse RFC Stuttgart in de finale met 3-0.

Het Turtles-team van Tech United bestaat uit vier veldspelers en een keeper: de robots namen het in de finale van de German Open RoboCup op tegen het CopS-team van RFC Stuttgart. In de finale werden de Duitsers met 3-0 verslagen, waarmee Tech United zijn titel prolongeerde. De nieuwe keeper die het team sinds eind februari op doel heeft gepositioneerd, was instrumenteel in de overwinning: de nummer 1 hield een aantal lastige Duitse ballen uit het doel.

De keeper werd aangepast om zich snel zijwaarts te kunnen bewegen om zo beter zijn doel leeg te houden. Hoewel de keeper in de finale geen punten toegaf, vertoonde de software wat glitches waardoor de doelman zich in de voorlaatste wedstrijd bijna achter het doel verstopte. Dat had dankzij de verdediging van het robotteam echter nauwelijks invloed op het doelsaldo: het team scoorde 134 maal en kreeg slechts zeven tegengoals te verwerken.

Naast de imposante verovering van de titel wist het Turtles-team van Tech United een primeur tijdens de RoboCup te realiseren. Voor het eerst hebben de spelers met succes naar elkaar gepassed en zo onder meer de diepe spits bediend. Het leidde niet altijd tot een doelpunt, maar het was voor het eerst dat er slim werd overgespeeld. Turtle 2 gebruikte daarbij zijn topcam om het moment vast te stellen dat Turtle 4 vrij stond en hij speelde hem daarop op de juiste momenten aan.

Volgende 11:19 Ubisoft kondigt Anno 2070 aan
Vorige 10:42 PlayStation Network kampte met downtime na actie Anonymous
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Er zit nog heel wat dynamiek in, snel spel en duidelijk geavanceerde machientjes. En gewonnen van de Duitsers!

Het zou misschien grappig zijn om een soort duurtest hierop uit te voeren.
Wat gebeurd er na 24 uur? Is het dan nogsteeds zo dat de tegenpartij 0 punten schoort?
Als er gescored wordt, kan je analyseren en dingen verbeteren.


Het is een tijdje terug dat ik de robots voor het laatst gezien heb, maar als ik mij niet vergis kunnen deze robots op een vol accu pack ongeveer 20 minuten spelen.

"Turtle 2 gebruikte daarbij zijn topcam om het moment vast te stellen dat Turtle 4 vrij stond en hij speelde hem daarop op de juiste momenten aan." Dus de robots werden niet aagestuurd door mensen maar de gehele aansturing werd verricht door software?

DAt was volgens mij wel de insteek inderdaad.

Dat is geloof ik wel het idee. Er is een topcam die het gehele speelveld van bovenaf bekijkt. Geloof dat er ook een soort van teamcaptain is die het team aanstuurt.

Jep, anders was dit geen bijzondere opgaven ;)

Met een doelsaldo van 134:7 kan ik me voorstellen dat dit een groot succes is :)

De robots spelen de hele wedstrijd autonoom, de programmeurs mogen dan helemaal niks meer doen.

Ja het werkt helemaal autonoom (dus geen hulp van mensen).
Het hele gebeuren word trouwens geprogrammeerd in matlab simulink.
En als ik het me goed herinner draait de robot op een FPGA: http://nl.wikipedia.org/wiki/Field-programmable_gate_array

Een FPGA is een beetje erg simpel om een hele robot op te draaien. Nee, er zit eigenlijk een PC in elk van de robots.

Je kunt natuurlijk ook een "PC" bouwen met een FPGA, daar is weinig simpel aan.

Ze worden waarschijnlijk uitgerust met Algoritmen die interacties ondergaan met de sensoren. Een duurtest zou inderdaad wel erg leuk zijn!
Winnen van de Germaniers is natuurlijk altijd welkom!

Gefeliciteerd :) Leuk om te kijken

Ik heb die robots nog live zien voetballen tijdens de TU/e open dagen, het zijn vrij indrukwekkende en slimme robots. De robots moeten volledig zelf-denkend zijn en mogen tijdens de wedstrijd niet bedient worden... er zit dus een soort artificial intelligence in. Ze hebben één camera die naar boven kijkt op een bolle spiegel waardoor ze een 360 view hebben, hoe ze elkaar herkennen weet ik niet (ik dacht aan het blauwe licht of IR leds).

Vooral het oppak en werp mechanisme is indrukwekkend, ze kunnen zeer nauwkeurig schieten op doel en passen.

het blijft toch lastig om een vloeiend spelletje voetbal te maken met robots.

[Reactie gewijzigd door donny007 op dinsdag 5 april 2011 11:20]


Volgens mij is Tech Utd al een tijdje ongeslagen. Jammer dat het aannemen van ballen (nog) niet zo soepel gaat, lijkt me ook heel moeilijk om dit allemaal goed te krijgen.

Eindhoven FTW

Kunnen de spelers ondeling eigenlijk met elkaar communiceren?

Aangenamer kijken dan sommige matchen in de jupiler pro league.

Nu nog een robo ballenjongen, zo te zien best nodig om de laatste menselijke interactie uit de sluiten.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:19 Ubisoft kondigt Anno 2070 aan
Vorige 10:42 PlayStation Network kampte met downtime na actie Anonymous
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011