Hoofdcategorieën
Device Settings

UPC lanceert Opnemen op Afstand

Door Wout Funnekotter, donderdag 16 december 2010 18:00
Submitter: Erulezz, views: 29.972

UPC heeft zijn 'Opnemen op Afstand'-dienst met de bijbehorende iOS-app gelanceerd. UPC-klanten die beschikken over een Mediabox met pvr-functionaliteit kunen via de mobiele app of een speciale website opnames op afstand instellen.

UPC-gebruikers kunnen met hun Mijn UPC-account inloggen bij de iOS-app of een speciale website die ook via smartphones benaderd kan worden. Daarna kan een Mediabox die thuis staat, met behulp van een digitale programmagids geprogrammeerd worden. Om de Mediabox buitenshuis te kunnen benaderen is het wel noodzakelijk dat de eco-modus uitgeschakeld is, melden enkele klanten. Gebruikers van Opnemen op Afstand kunnen ook tv-tips opvragen en clips van films bekijken, terwijl de kijker ook een bevestiging van een opname kan ontvangen via e-mail of push-mail op de iPhone.

UPC kondigde de dienst afgelopen september op de IBC-beurs in Amsterdam al aan, maar zag zich genoodzaakt deze enkele keren uit te stellen. Oorspronkelijk was het de bedoeling de dienst in oktober al te lanceren. In de toekomst wil UPC de dienst gaan voorzien van nieuwe functionaliteit, zoals het bekijken van rekeningen.

UPC: drie platformen voor epg

Volgende 09:06 Sony komt met PlayStation-app voor iOS en Android
Vorige 16:59 Nokia klaagt Apple aan in Nederland
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Jammer dat UPC niet inziet dat er meer mobiele besturingssystemen zijn van iOS.. |:(
Zeker onder Tweakers en mensen met technische kennis gaat dit waarschijnlijk erg populair worden, en het merendeel van die mensen gebruikt toch Android. En nee, ik heb niets tegen Apple.

UPC ziet wel meer misstappen niet in ;) kijk maar naar de *kuch* geweldige software op de mediaboxen. Of de problemen die ze veroorzaakt hebben door het management van de apparaten e.d. out te sourcen naar India (geen grapje, als ze (low level helpdesk) een ander modem aan willen melden moeten ze naar India bellen)

Maar er is concurrentie genoeg volgens de regering! Dus UPC is duidelijk gemotiveerd om hier verandering in te brengen.

[Reactie gewijzigd door jkommeren op donderdag 16 december 2010 18:08]


Wij hebben hier die hd box en hier werkt alles perfect. On demand. Het zappen, opnemen, de guide die ooit wat 10min scheelt maar dat komt door uitlopende live programmas. En die helpdesk in india heb ik nog nooit,aan de lijn gehad. Dat iPhone als enige app wordt aan geboden vind ik we heel jammer. en die media box kan wel beter maar noem maar eens een concurrent doe het beter voor elkaar heeft

Er bestaat geen concurrent, dat is de rede waarom het belachelijk was om het kabelnetwer te privatiseren. Evenals alle infrastructuren waarbij dit gebeurt is.

Exact, ik hoop nog steeds dat de NMA in het nieuwe rapport concludeert dat de kabelmarkt open moet!

Er is wel degelijk een concurrent: eztv

de helpdesk is alleen voor medewerkers, want mijn modem is ook een keer vervangen. Die kerel was er bijna 30 min mee bezig 8)7 omdat hij allemaal zaken moet regelen met de helpdesk in india.

[Reactie gewijzigd door Grono112 op vrijdag 17 december 2010 10:39]


Die software is zo traag als dikke stront door een trechter. Als je op de guide knop drukt duurt het meer dan 15 seconden.. dat is VEEEL te lang. Om vervolgens weer terug naar je zenders te gaan duurt het WEER zo lang.

Ach er zijn altijd wel handige tweakers die binnen een mum van tijd voor android bijvoorbeeld een applicatie in elkaar draaien.

Edit:
Heb net even gekeken, maar hij zegt dat ik 2 UPC boxen in bezit heb 8)7. Terwijl ik maar 1 heb en ook maar voor 1 betaal.

Edit2:
Ik hoop dat ze de interface nog wel aan gaan passen, want het werkt net zo slecht als de TV gids op de mediabox zelf :X

[Reactie gewijzigd door Kalua op donderdag 16 december 2010 18:16]


Op Edit2: Goed toch, consistentie tussen de interfaces? Duidelijk voor de gebruiker :P
[/sarcasm]

Edit:
Klinkt trouwens wel als een handige functie. Zowieso, de mediaboxen lijken qua user-interface wel allemaal een upgrade nodig te hebben (die van kpn :X een seconde tussen klik en reactie kan toch niet meer in deze tijd?)

[Reactie gewijzigd door -Sander1981- op donderdag 16 december 2010 19:02]


Inderdaad. Ze zijn ook wel aan een upgrade toe. Ze zijn allemaal erg langzaam.
Gelukkig rolt UPC komend jaar ook nieuwe media boxen uit! Waarschijnlijk ook gewoon aan bestaande klanten.

even afwachten dus.

En dit is V1 van de app. Dus komt vast nog wel verbetering aan te pas. Het is in ieder geval intern wel aardig uitvoerig getest

UPC-gebruikers kunnen met hun Mijn UPC-account inloggen bij de iOS-app of een speciale website die ook via smartphones benaderd kan worden.
Bookmark dat of maak een app die gelijk die pagina laad ofzo (weet niet of dat op android kan, op de iphone kan je bookmarks gelijk aan een app opstarten vanaf je homescreen) en het bestaat al wat je wil.

Zojuist gewoon in de webbrowser geprobeerd, op de N900 en SGS werkt het perfect.

Jammer dat jij niet goed leest. Er is immers ook een mobiele webpagina beschikbaar die precies hetzelfde werkt

en het merendeel van die mensen gebruikt toch Android
Bron :?

het marktaandeel van android over het algemeen is groter dat dat van iOS dus zou zeggen dat dat bij tweakers ook wel zo zal zijn zou je zeggen.
Als je hier kijkt zie je dat gemiddeld android een hoger marktaandeel heeft, maar de bezoekers van tweakers zouden juist meer van iOS komen (bron).

dus tja of het dan beter is voor dit om eerst voor android te gaan is idd de vraag. Al blijf ik van mening dat veel meer ontwikkelaars naar android moeten en dan zal het gebruik op alle webpagina's ed vanzelf wel steigen.

niet zo huilen joh,
of een speciale website die ook via smartphones benaderd kan worden.
laat eerst maar eens zien dat het niet werkt op recente foon.

het is toch ook te benaderen via een (mobiele) website, dus alles is toch gedekt?

de mobiele versie doet het ook nog eens beter: op de iOS versie zijn geen favoriete zenders toe te voegen! Persoonlijk vind ik dit een hele prettige toevoeging, met name dat de programmagids niet meer in beeld hoeft om iets in te stellen of op te zoeken!

edit:
spuit 11

[Reactie gewijzigd door dtech op vrijdag 17 december 2010 10:56]


Voor één keer liepen we in België eens voor op Nederland. Telenet heeft dit al enkele maanden en het is wel handig als je opeens bedenkt dat je vergeten bent om iets op te nemen.

/offtopic
Jullie lopen qua netwerk infrastructuur ook al voor op Nederland, vroeger toen ADSL net geïntroduceerd was in Nederland hadden jullie al snelheden waar bij pas 4 jaar later mee aan de slag konden.
Zelfde geldt voor VDSL dat is bij jullie ook al aardig ver uitgerold (tot aan de straatkasten aan toe). Ook mobiel internet, jullie hebben als fallback tenminste EDGE, waar wij het nog steeds met GPRS moeten doen.

En nu lopen ze qua netwerk hopeloos achter.

Het is ook maar net in hoeverre je dit als 'nieuwe feature' ziet. Ik heb al minimaal een jaar of 6 een HDD-recorder die via een internetpagina (ook met mobiele interface) te programmeren was. Ding hing hier gewoon aan het netwerk en de dvd-speler in de slaapkamer kon via wifi de opgenomen programma's van de HDD-recorder afspelen. En de HDD-recorder kon bijvoorbeeld weer mp3 of divx vanaf de HD van pc of laptop op tv afspelen.

Enige innovatie is naar mijn mening dan ook de decoderfunctionaliteit.

Weet iemand hoeveel de eco-modus scheelt? Als blijkt dat de eco-modus tientallen euro's per jaar uitspaart, dan zijn dat mooie verborgen kosten die deze feature met zich meebrengt. (Mediaboxen staan niet bekend om hun zuinigheid, was nog heel item bij Radar over)

Edit: Aan is 23w, Standby is 16w, Eco-standby is <1w bij Cisco DVR. (Bron)

[Reactie gewijzigd door Frash op donderdag 16 december 2010 18:12]


Op basis van die gegevens: een besparing van 15 W gedurende 1 jaar levert 15 * 24 h * 365 / 1000 = 131,4 kWh op. Met een prijs van 20 cent is dat ruim 26 euro.

Daarbij ga je er vanuit dat de mediabox nooit gebruikt wordt en altijd in eco-standby staat. Maar ook al kijk je 4 uur per dag scheelt het nog meer dan 20 Euro. Het wachten is dus op een DVR met een lager standby verbruik (al is die Cisco natuurlijk een bekende stroomsleurper)

Zeer slecht standby verbruik!

Stel dat 4 miljoen Nederlanders zo'n settopbox hebben, dan is zo'n slecht ontwerp verantwoordelijk voor een constante verspilling van 60MW, oftewel zo'n 10% van Borssele.

Tja, moeten ze maar meer subsidies voor zonnepanelen maken xD

Leuke ontwikkeling, maar is het niet vreemd dat UPC blijkbaar meer prioriteit geeft aan zo'n 'advanced feature' dan aan zoiets simpels als het kunnen sorteren van je eigen voorkeurszenders?

Mee eens. Maar er is een logische verklaring voor.. als een functie gebruiksgemak bevordert, maar commerciële mogelijkheden vermindert, dan is het voor UPC geen prioriteit.

Op de interface vinden regelmatig wijzigingen plaats. Maar het zijn altijd dingen zoals een extra banner, extra 'klik hier om iets te bestellen'. Basic gebruiksvriendelijkheid verdient niet blijkbaar.

Inderdaad, ik wil de zendervolgorde kunnen veranderen!

Laat ze daarnaast ook maar eens een beetje opschieten met de uitrol van CI+. Heb geen zin in zo'n lelijk kastje bij mijn tv en mijn tv-meubel staat al vol genoeg.

voorkeurszenders. die zijn bij mij al 3 keer verwijderd tijdens een update.
en remote openen. Moeten ze wel eerst zorgen dat de opname begint wanneer de film begint. Of de mogelijkheid geven om te kunnen knippen in de gemaakte opnames.

De voorkeurzenders zijn wel te sorteren in de Iphone app. }>

Ok, alleen voor in de app zelf. maar het is een start

Niet om het een of ander, maar Dreambox satelliet/kabel ontvangers kunnen dit al enkele jaren via internet en apps op o.a. iPhone. Ideaal voor op vakantie, toch net even die ene film / serie opnemen die je toch had willen zien en vergeten was te programmeren.
Maar wel mooi dat klanten van UPC eindelijk ook die mogelijkheid krijgen. :)

[Reactie gewijzigd door SebasFM op donderdag 16 december 2010 18:30]


Harstikke leuke feature hoor, maar ik had nou niet echt het idee dat we daar heel erg op zaten te wachten. Het zelf indelen van de zenders zou veel handiger zijn. Daar wordt al jaren lang om gevraagd. 8)7
Of een goed werkende favorieten functie waarbij de EPG alleen de favoriete zenders weergeeft (dat is nu ook al niet het geval, echt!).

Ik vind deze functionaliteit beter dan het zelf kunnen sorteren van de kanalen

Klopt. Het is al een poosje bekend dat er een bug inzit die de instellingen van de favorieten niet onthoud. UPC wil/kan/mag er niets aan doen.

Wie is we?
Waarom praat jij voor mij?
Ik vind het een heel handige feature.

Inderdaad zat er niet echt op te wachten, maar toch wel een leuke toevoeging.
En zeg nou zelf welke andere kabelaar heeft dit ook ;)

Dit wil ik ook op mijn Cisco decoder van ZIggo!

Koop dan een Dreambox en sluit die aan op je Ziggo.
Dat is namelijk iets wat bij UPC weer niet kan.

Ik zat er al op te wachten, baalde er al van dat de eerst beloofde oktober weer eens niet gehaald werd, heb hem gewoon als bookmark neergezet in mijn n97 mini, ben het nu aan het testen! Maar lijkt allemaal prima te werken, en de interface is gewoon duidelijk en overzichtelijk in mijn optiek. Ik weet in ieder geval wel zeker dat ik dit wel vaker ga gebruiken!
Ik heb redelijk vaak dat ik op me werk zit en dan denkt van ooowww..dat had ik wel willen zien (volcontinu werk heb je dat wel vaker), nu kan ik lekker via me mobieltje dan toch even dat ene programma opnemen :)

Als ik mij niet vergis was er kort geleden ook in de VS een aanbieder van een dergelijke dienst.
Zij zijn er mee gestopt omdat hun per opname per klant auteurs-rechten moesten betalen.

Deze info komt uit een donker hoekje in m'n brein, gezien dit gebaseerd is op een nieuwsbericht van tenminste 6 maanden oud. kan mij dus vergissen..

en gelukkig zitten de auteurs-rechten hier ook iets anders in elkaar vergeleken met de u.s.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:06 Sony komt met PlayStation-app voor iOS en Android
Vorige 16:59 Nokia klaagt Apple aan in Nederland
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011