Chipfabrikant Intel overweegt op korte termijn een overklok-variant van een Clarkdale- of Lynnfield-cpu in Europa uit te brengen. De cpu zou een vrij instelbare multiplier krijgen, tegen een lagere prijs dan huidige Extreme Edition-modellen.
De Extreme Editions van Intels processors zijn over het algemeen de duurste cpu's uit een serie. De chips laten zich dankzij hun unlocked multipliers redelijk eenvoudig overklokken. De EE-cpu's van Intel zijn vergelijkbaar met AMD's Black Edition-processors, die ook een vrij in te stellen multiplier hebben: die laatste zijn echter nauwelijks duurder dan de gewone versies. Intel volgde deze AMD-strategie eerder door de E6500K uit te brengen. Die cpu was een Wolfdale met een standaard kloksnelheid die zich tot ruim boven de 4GHz liet klokken. De processor was slechts marginaal duurder dan de reguliere E6500, die nog geen honderd euro kostte.
Volgens Steve Peterson, Intels hoofd marketing van de chipset-divisie, overweegt zijn bedrijf nieuwe betaalbare overklok-modellen te introduceren. Peterson maakte dit streven bekend in een gesprek met Tweakers.net. Hij wilde niet vertellen om welke cpu en om welke bijbehorende socket het zou gaan, maar de meest logische keuze zou 1156 zijn. Ook is nog niet zeker of een Lynnfield of Clarkdale met unlocked multiplier zal verschijnen, maar als het gebeurt, zou dat op zeer korte termijn plaatsvinden, zo gaf Peterson aan.
Op de vraag wat het overklokpotentieel zou zijn, beaamde Peterson eerdere uitlatingen van Intel-medewerkers dat 'er nauwelijks een plafond is, zolang de warmte maar weggevoerd wordt'. De overklok-cpu zou in beperkte oplage verkrijgbaar zijn en net als de E6500K slechts marginaal duurder dan standaard exemplaren worden.
[Reactie gewijzigd door H0lyGra1l op 2 maart 2010 19:39]
[Reactie gewijzigd door freaq op 2 maart 2010 20:38]
[Reactie gewijzigd door Countess op 3 maart 2010 08:41]
[Reactie gewijzigd door alaintje op 3 maart 2010 18:07]
Hier een s1366 Extreme Edition cpuEr is _nog_ geen extreme socket 1366 edition cpu verkrijgbaar, dus hier zou nog wel eens wat in kunnen zitten, slimme stap van Intel.
Verklaar je nader, hoezo denk je dat Intel er meer eisen aan stelt dan bij AMD omdat ze duurder zijn bij Intel? en en dus stelt Intel hogere eissen dan AMD vanwege dat het prijs verschil zo groot is?k vraag me eigenlijk ook af waarom al die extreme editions van intel zo duur zijn, worden die allemaal met de hand nagekeken? Bij AMD niet denk ik dat is toch de iets 'goedkopere' variant voor zoover bekend bij het publiek.
Ik denk dat Intel vele hogere eisen stelt aan hun extreme editions dan AMD aan zijn black editions.
[Reactie gewijzigd door pino85 op 2 maart 2010 22:41]
[Reactie gewijzigd door alaintje op 2 maart 2010 20:58]
[Reactie gewijzigd door Astennu op 2 maart 2010 21:49]
[Reactie gewijzigd door pino85 op 2 maart 2010 22:58]
Proficiat met dat afgezaagd foutloos argument. Je moet bij Intel en AMD niet meer of minder van mobo (eigenlijk chipset) wisselen over de geschiedenis.Dat vind ik echt een super groot voordeel van AMD. Je hoeft bijna nooit een nieuw moederbord te kopen. Gewoon bios update en nieuwe cpu er in.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True