Casio heeft op zijn CES-stand een prototype van een compactcamera met ingebouwde gps-functionaliteit getoond. Een introductiedatum is niet bekend, maar Casio zegt de feedback op het prototype in het eindproduct te verwerken.
Volgens Let's Go Digital, die het prototype ontdekte op de Casio-stand, is het Exilim-prototype voorzien van een 10x-zoomlens met een zoombereik van 24-240mm in kleinbeeldformaat, terwijl de beeldsensor een resolutie zou hebben van 12,1 megapixel.
De items in het gps-gedeelte van het menu bij het prototype geeft aan dat gebruikers een thuisadres in kunnen voeren. Ook is het mogelijk om de kaart bij de gps-functie in en uit te zoomen, en het prototype lijkt uitgerust te zijn met software om stappen te tellen en het calorieverbruik te tonen.
Wat specificaties betreft lijkt het getoonde prototype behalve de gps-functionaliteit op een Exilim EX-H10 en ook uiterlijk lijkt het gedeelte onder de bovenkant, met de uitstekende 'bobbel' voor de antenne van de gps-ontvanger, zowel aan de voorkant als de achterkant op deze camera. Zelfs de knoppenindeling is gelijk.
Hoewel Casio nog geen compactcamera's met ingebouwde gps-functionaliteit in zijn productgamma had, is de feature bij een select aantal compactcamera's van andere merken te vinden. Zo beschikt de in augustus 2009 aangekondigde Samsung ST1000 over gps. Ook de op de CES aangekondigde HX5 van Sony is voorzien van gps, maar beschikt tevens over een kompasfunctie, net als bij de iPhone 3GS. Nikon was met de P6000 uit 2008 een van de eerste compactcamera's met gps.
[update 11 jan]: Navraag bij Casio leert dat de term 'Hybrid-GPS' die aan de voorkant bij de verhoging voor de gps-ontvanger is te zien, slaat op de combinatie van gps met versnellings- en orientatiesensor om een fix voor de lokatie te krijgen als het contact met satellieten tijdelijk verloren raakt. Dit kan gebeuren als bijvoorbeeld onder een brug door wordt gelopen. Het is niet bekend hoe lang de camera zonder gps-signaal kan, voordat hij de weg kwijt is.

[Reactie gewijzigd door Knight_1961 op 10 januari 2010 14:26]
Dat zou lastig zijn, want dan moet je voor iedere dat je het apparaat aanzet, wachten op een GPS-fix. Dat kan zomaar een minuut duren, zeker gezien een camera geen A-GPS kan hebben.en daarmee ook de gps-functionaliteit staat alleen aan als je daadwerkelijk aan het fotograferen bent
[Reactie gewijzigd door _Thanatos_ op 12 januari 2010 19:55]
[Reactie gewijzigd door Knight_1961 op 10 januari 2010 14:43]
[Reactie gewijzigd door webinn op 10 januari 2010 14:26]
[Reactie gewijzigd door uncle_sjohie op 10 januari 2010 16:32]
[Reactie gewijzigd door koenissegg op 11 januari 2010 09:46]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True