Samsung heeft een compacte superzoom met een 15x-zoomlens, een 3"-amoled en een gps-functie aangekondigd. Ook is een vereenvoudigde versie leverbaar. Daarnaast kondigde het Zuid-Koreaanse bedrijf drie andere compactcamera's aan.
De Samsung WB650 is het nieuwe topmodel van de WB-lijn, als opvolger van de WB550. Het is voor het eerst dat een 15x-zoomlens in een dergelijk formaat camera wordt ingebouwd: voorheen was 12x het grootste zoombereik voor compacte superzooms. Het bereik begint bij een kleinbeeldequivalent brandpunt van 24mm, waardoor de camera ook in krappere ruimtes bruikbaar is.
De WB650 is voorzien van een 3"-amoled en biedt gps-ondersteuning met geotagging. De camera kan de naam van de stad en het land waar een foto genomen is op het scherm tonen, terwijl via de Map View-feature de locatie van de foto op een plattegrond getoond kan worden zonder dat hiervoor een pc nodig is. De WB650 is voorzien van een ccd-beeldsensor met 12 megapixels en beschikt over pasm-modes voor meer controle over de belichting en scherptediepte.
De WB600 is het eenvoudiger broertje van de WB650; de camera ontbeert gps-functionaliteit en is voorzien van een gewone 3"-lcd. Verder komen de specificaties overeen. Beide camera's kunnen 720p-video met een framerate van 30fps opnemen via de h.264-codec en zijn voorzien van optische beeldstabilisatie. Beide modellen verschijnen in maart, maar adviesprijzen heeft Samsung nog niet bekendgemaakt.
Daarnaast kondigde Samsung ook de ST70 en de ST60 aan. Eerstgenoemde compactcamera is uitgerust met een ccd-beeldsensor met 14,2 megapixels en een 5x-zoomlens, terwijl de ST60 een sensor met 12,2 megapixels en een 4x-zoomlens heeft. Beide camera's hebben een 2,7"-scherm met 320 bij 240 pixels en een zoomlens die begint bij respectievelijk 27mm en 27,5mm, uitgedrukt in kleinbeeldequivalente waardes. Alleen de ST70 heeft optische beeldstabilisatie. Zowel de ST70 en de ST60 komen uit in februari voor nog onbekende adviesprijzen.
Ten slotte introduceerde het Zuid-Koreaanse bedrijf ook een nieuwe camera in de goedkopere PL-serie. De PL80 heeft een 5x-zoomlens met een zoomlens beginnend bij 28mm, beschikt over een ccd-beeldsensor met 12,2 megapixels en een 2,7"-lcd met 320 bij 240 pixels. De PL80 is voorzien van optische beeldstabilisatie en kan 480p-video opnemen met een framerate van 30fps.
[update 14:09]: De Amerikaanse typenummers zijn vervangen door de Europese typeaanduidingen.