Er zijn foto's opgedoken van de eerste e-reader van iRiver. Het Koreaanse bedrijf keek voor het ontwerp van de Story goed naar de Kindle 2 van webwinkel Amazon. Het leesapparaatje kan vanaf 16 september in Korea vooruitbesteld worden.
De platte, in witte kunststof uitgevoerde e-reader heeft onderaan het scherm een qwerty-toetsenbordgedeelte, en doet uiterlijk sterk denken de Kindle-e-reader van Amazon. De onderscheidende uiterlijke feature van de Story is de omslag, die bedoeld is om het scherm van de e-reader te beschermen. Deze beschermhoes wordt volgens Mobileread-forumgebruiker 'dasony' meegeleverd. The Story wordt naar verwachting op 16 september in Korea geïntroduceerd voor een prijs van ongeveer 300 dollar.
De Story zou beschikken over een 6"-scherm en ondersteuning bieden voor de bestandsformaten pdf, epub en txt, maar ook voor ppt, doc en xls. Documenten met deze Microsoft Office-formaten zouden op het apparaat kunnen worden bekeken zonder ze eerst te moeten converteren. Daarnaast zou de Story ook beschikken over een viewer voor e-comics. De accu in de e-reader moet het volgens de specificaties, die nog onofficieel en onvolledig zijn, 9000 'bladomslagen' vol kunnen houden. De Story is voorzien van een sdhc-slot, maar de interne opslagcapaciteit is nog onbekend. Op de foto's uit het Mobileread-forum is ook een standaard koptelefoonstekker ingeplugd, wat doet vermoeden dat met de Story mogelijk ook muziek of luisterboeken kunnen worden afgespeeld.
Mogelijk gaat iRiver de Story introduceren samen met Kyobo, de grootste boekwinkelketen in Korea. Het apparaat kan vanaf 16 september in Korea vooruitbesteld worden, voor een prijs die zal liggen tussen omgerekend 200 en 225 euro. Iriver zou ook in gesprek zijn met retailers in Rusland en de Verenigde Staten om de Story in de winkel te krijgen.
Al eerder was via een Australische importeur van iRiver uitgelekt dat het bedrijf aan een e-reader werkte. Ook is iRiver bezig met de ontwikkeling van een internettablet en staat de K2-pmp op stapel. Deze laatste beschikt naar verluidt over een 3,5"-touchscreen, wifi, bluetooth, een internetbrowser, een accelerometer en een digitale tv-tuner.
:fill(white)/i/1251896842.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1251896843.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1251896844.jpeg?f=thumb)