Hoofdcategorieën
Device Settings

P2p-onderzoekers vrezen 'implosie' Bittorrent

Door Arie Jan Stapel, vrijdag 13 februari 2009 09:59
Submitter: RayNbow, views: 35.624

Onderzoekers aan de TU Delft hebben ontdekt dat Bittorrent sterk afhankelijk is van de servers van The Pirate Bay. Mochten deze op de een of andere manier niet meer beschikbaar zijn, dan zal volgens hen het netwerk snel instorten.

Bittorrent is een p2p-protocol dat echter wel gebruik maakt van centrale servers voor het bijhouden van de torrents. Raynor Vliegendhart, onderzoeker van het Tribler P2P Team bij de technische universiteit van Delft, kwam bij een onderzoek tot de conclusie dat Bittorrent heel sterk afhankelijk is van The Pirate Bay. Hiervoor bekeek hij in een periode van ongeveer een jaar 283.031 torrents met in totaal 52.634.778 peers, en hiervan bleek meer dan de helft via The Pirate Bay te lopen.

Gebruik van torrenttrackers

Van de peers liepen er ongeveer vijf miljoen uitsluitend via The Pirate Bay; ongeveer evenveel liepen via meerdere trackers met The Pirate Bay als primaire tracker. Bij de overige torrents die The Pirate Bay gebruikten, gebeurde dat als secondaire server. De uiterst dominante positie van The Pirate Bay zorgt ervoor dat wanneer deze tracker down gaat, er zoveel verkeer naar de overige sites zal gaan dat deze de een na de ander zullen bezwijken, zo vertelde Vliegendhart aan TorrentFreak.

Een oplossing voor dit probleem zou zijn om Bittorrent te decentraliseren, zodat het protocol niet langer van trackers afhankelijk is. De meeste clients ondersteunen inmiddels ook trackerloze torrents via dht, maar dit protocol werkt niet bepaald feilloos. Volgens Johan Pouwelse van het Triblerteam is de implementatie van dht in de meestgebruikte client foutief, zodat het niet goed zal werken. Ook is het dht-concept volgens Pouwelse veel te gevoelig voor ddos-aanvallen. Er wordt nog gewerkt aan betere decentrale protocollen, maar vooralsnog lijkt het verstandig om ook eens andere trackers dan The Pirate Bay te gaan gebruiken.

Update, 10.45: De onderzoekers uit Delft waarschuwen al langer dat de centrale servers een gevaar vormen voor het Bittorrent-netwerk en lijken dit nu met cijfers te kunnen staven. Daarbij dient opgemerkt te worden dat het onderzoeksteam zelf de p2p-applicatie Tribler promoot en deze client is uitgerust met een gedecentraliseerde zoekfunctie. Hiermee is het mogelijk om .torrent-bestanden op te sporen zonder gebruik van een torrenttracker.

Volgende 10:34 Hoofd ontwikkelteam WoW stapt over naar nieuwe mmo
Vorige 09:38 Gratis upgrade naar Windows 7 voor Vista-kopers tot 31 januari 2010
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Lijkt me dat dit ook voer is voor anti piracy instellingen die nu weer een argument hebben tegen de pirate bay.

Klopt, maar dat hebben ze ook al langer. Maar zoals wel op te maken is uit het artikel, TPB is dan wel de grootste en meest gebruikte, maar zeker niet de enige.

Jaren terug was het Suprnova, als TPB ten onder gaat zal de volgende wel weer opduiken.

Suprnova is weer terug overigens, weliswaar als onderdeel/zuster van TPB.

Nee niet echt. TPB is net zoals Google.
Als het er opeens niet zou zijn stapt iedereen gewoon over op iets anders, maar zolang het er is gebuikt iedereen het omdat iedereen het kent en het prettig is,

Zouden mensen minder gaan zoeken op het internet als Google er niet was? Neen.
Worden er minder torrents geshared als TPB offline gaat? Nee. Tijdedelijk wel natuurlijk totdat er een nieuwe favoriet is.

edit:
Ik snap het verschil tussen een tracker en een zoekmachine. Ik heb het hier over het gebruikersperspectief. Je doet geen searches omdat je Google zo graag in actie wil zien maar omdat je iets wil opzoeken. Same goes voor TPB als je torrents wil hosten/leechen.

[Reactie gewijzigd door SuperNull op vrijdag 13 februari 2009 14:17]


Zullen zoekmachines meer dataverkeer moeten kopen, als Google er me stopt.
Zullen ze meer aanvragen krijgen, zullen meer data moeten opslaan.
Kunnen ze dat betalen?

Kan een Bittorrent tracker de kosten betalen als er ineens geschoven wordt, komen ze niet te veel in het oog van Brein en consorte waardoor het niet meer rendabel is etc.

Er zijn meer haken en ogen dan even naar een andere tracker te gaan. Voor jou misschien niet maar als 1 miljoen dat doen is het een ander verhaal.

TPB is net zoals Google.
Fout, TPB is héél iets anders dan Google. Isohunt is net zoals Google, dat is een zoekmachine/indexer.

De hoofdfunctie van TPB zijn hun trackers. Daarbij is TPB met zeer grote afstand de grootste public tracker van de wereld. De functie als zoekmachine/indexer op hun site geldt slechts voor hun eigen public trackers, en is daarmee niets meer dan een front end voor die trackers.


[edit.]@ DOT

Dat klopt inderdaad. Maar nog waarschijnlijker is dat wanneer TPB ooit neergehaald wordt de bittorrent community snel omschakelt naar het trackerloos gebruik van het protocol. Wat in principe al mogelijk is, maar wat niet populair is aangezien de noodzaak ontbreekt en het nu nog minder goed werkt. Elke tracker heeft het risico dat ie down gaat, het gigantische volume wat TPB vertegenwoordigt zal eerder aanzet zijn bittorrent van de afhankelijkheid van trackers te ontdoen. Als de cliënts daarnaar omschakelen dan volgt de downloadende massa als vanzelf.

[Reactie gewijzigd door houseparty op vrijdag 13 februari 2009 22:10]


Je mist het punt. Google wordt gebruikt door de hele wereld, maar als Google er vandaag mee ophoudt, dan gaat morgen iedereen verder met Yahoo. Je bent gewoon niet afhankelijk van 1 zoekmachine, ook al gebruik je er slechts 1.

Misschien is dit ook de reden waarom de RIAA en MPAA zo hard achter hen aanzitten.
Als TPB echt zo'n grote link is dan is uitschakeling van hen voor de rechthebbenden van grote invloed. Daar wil je wel wat voor over hebben, van valse beschuldigingen tot en met politiefunctionarissen op je loonlijst. (als de beweringen kloppen)

Lijkt me niet wat me opvalt is dat er inderdaad veel torrents over the pirate bay gaan.

Wat me trouwens ook opvalt dat de laatste tijd wel veel ophef is rond thepiratebay.org, blokkeringen van ISP`s en dat soort dingen.

het is afwachten van wat er gebeurt als het systeem echt uitvalt ik lig er zelf niet bepaald wakker van.

het is afwachten van wat er gebeurt als het systeem echt uitvalt ik lig er zelf niet bepaald wakker van.
Nee, qua legale torrents zal het waarschijnlijk een niet al te grote impact hebben. Het illegale circuit zal een tijdje chaotisch zijn waarschijnlijk, maar zal zich uiteindelijk ook wel weer herstellen.

Ik verwacht ook dat het illegale circuit toch zeker 3 a 4 uur nodig zal hebben om zich te herstellen. Het lijkt me verstandig dat men nu alvast gaat bedenken wat we in deze periode moeten gaan doen met deze "torrent-zoek-en-download-leegte", want anders kan het nogal een Shock Effect geven, stel je voor zeg, 3 hele uren!!! geen torrent vinden binnen een paar tellen, maar er een paar minuten langer over doen... OUCH!
Ik denk dat deze onderzoekers de inventiviteit en de snelheid van het illegale circuit zeer onderschatten. Ook een conslusie dat de andere server zouden bezwijken vind ik zeer voorbarig en niet gebasseerd op feiten...(weten de onderzoekers de ins en outs van de gebruikte hardware en uplink voor de "mindere" servers? dont think so).

Piet: "Hey Henkie, t PB is down, ik zet m'n torrents op www.p2p4life.org".
Henkie: "Goed Piet, ik doe hetzelfde en zet ook gelijk een announcement op de site".
Piet: "Prima, probleem opgelost".

Beheerder van p2p4life.org: "Ja, hallo, ik zou graag mijn bw and cpu ratio willen verhogen met 1000%, wat kost dat? Ooooooooh, dat kan wel uit, thanks!"

"Ook een conslusie dat de andere server zouden bezwijken vind ik zeer voorbarig en niet gebasseerd op feiten..."

TPB "doet" 50 % van de verbindingen... en je denkt dat deze 50% op welke andere server(s) zal gaan draaien?
Dacht het niet hoor! Dat betekent gewoon dat ze er allen POEF! uitliggen...

De vraag is echter wel hoe lang dat zal duren. 1000% verhogen van je bw & cpu ratio en daarna deze niet kunnen vullen omdat the PB weer online is?
Ook dat lijkt mij niet van toepassing en een duur grapje voor welke partij buiten TPB dan ook.

Het kan zelfs een domino effect gaan opleveren.... Want iedere server die down gaat, verhoogt weer de load voor de rest.

Ik denk dat deze onderzoekers de inventiviteit en de snelheid van het illegale circuit zeer onderschatten.
Inderdaad. Hoe meer er actief jacht gemaakt wordt op trackers, hoe groter de roep wordt bittorrent volledig trackerloos te maken. Dat is in principe al mogelijk, er wordt alleen nauwelijks gebruik van gemaakt omdat de noodzaak er niet is en omdat het nog minder goed functioneert.

Als de tracker van TPB ooit onderuit gehaald wordt zal de hele bittorrent community zo hard wakker geschud worden wat betreft de kwetsbaarheid van trackers dat die omschakeling waarschijnlijk in sneltreinvaart zal verlopen.

(Al mag je sterk betwijfelen dat de TPB trackers ooit down gaan. En als het al gebeurt duurt het net zo lang als het duurt om over te schakelen naar servers elders. Zeer kort dus.)
Ook een conslusie dat de andere server zouden bezwijken vind ik zeer voorbarig en niet gebasseerd op feiten...
Ook waar.

En trackers vertegenwoordigen afaik niet eens zo'n gek grote load als je het vergelijkt met het doen toekomen van .torrents en de daarbij behorende zoekacties en indexering. Dit onderzoek geeft het trackerverbruik weer. Niet het verbruik van zoekmachines/indexers.

Wat dat betreft zijn isohunt, mininova, seedpeer, etc, etc, nu minstens net zo populair. Waarschijnlijk nog populairder omdat die zoekmachines/indexers voor dezelfde torrents vaak extra trackers toevoegen, en ook nog eens toegang geven tot torrents die niet door TPB getrackt worden.
TPB geeft op z'n site immers vooral torrents weer die TPB als single tracker hebben. Op 28 miljoen torrents waar TPB bij betrokken was in de steekproef zijn er slechts 5 miljoen single tracker. (Zie staafdiagram.) Van de resterende 23 miljoen waar TPB bij betrokken was als primary of foreign tracker mag je bijna aannemen dat die via een 3rd party zoekmachine/indexer betrokken zijn, zoals isohunt, mininova, seedpeer, etc. Daarnaast kun je via die 3rd party zoekmachines/indexers uiteraard ook torrents betrekken waar TPB single tracker is.
De load op zoekmachines/indexers is dus afaik al behoorlijk goed verdeeld. En uiteraard staan er behoorlijk wat sites te trappelen de status van de nu populaire sites over te nemen.

Soit, als TPB ooit onderuitgaat dan zal het een flinke dreun zijn, maar die is echt niet onoverkomelijk. Van "imploderen" of "instorten" zal echt geen sprake zijn.

[edit.]zinsbouw

[Reactie gewijzigd door houseparty op vrijdag 13 februari 2009 13:04]


Ik weet het niet hoor. Centrale servers blijven kwetsbaar. De eDonkey servers zijn ook massaal aangepakt, de paar betrouwbare servers die er nog over zijn zitten regelmatig vol en de rest zijn veelal honeypots van de RIAA. Gelukkig dat die wereld wel massaal overgestapt is op een volledig decentraal protocol waardoor mijn eMule ook zonder server nog bijna alles kan vinden.

Centrale servers blijven kwetsbaar.
In welke zin bedoel je dat: Tracker servers of zoekmachine/indexer servers?

Een tracker server is relatief heel eenvoudig op te tuigen. Er zijn er gewoon gigantisch veel. Voor elke tracker die neergehaald wordt komt er een meervoud bij, neergehaalde trackers kun je relatief eenvoudig elders doorstarten. En aan elke torrent kun je eenvoudig trackers toevoegen.
Gelukkig dat die wereld wel massaal overgestapt is op een volledig decentraal protocol waardoor mijn eMule ook zonder server nog bijna alles kan vinden.
Bittorrent gaat waarschijnlijk ook die kant uit. Trackerloze torrents zijn in principe nu al mogelijk. Een flinke schok die de bittorrent community wakker schudt zal er waarschijnlijk snel toe leiden dat bittorrent volledig trackerloos wordt. TPB verkeert inmiddels in staat van beleg, dus die flinke schok zit er misschien aan te komen.

De reden dat bittorrent nog vooral van trackers gebruik maakt is het huidige gebrek aan noodzaak van die afhankelijkheid af te stappen. Komt die noodzaak er wel dan zal het snel gebeurd zijn met de trackers.

Ik bedoel in beide zaken, maar omdat eMule (dat ik voornamelijk gebruik, ik doe zelden iets met Bittorrent, eigenlijk alleen ingescande Donald Ducks, die ik op eMule slecht/niet kan vinden, binnenhalen en weer sharen op eMule) een ingebouwde zoekfunctie heeft wil ik dat nog wel eens verwarren.

Het gebruik van indexeersites onder eMule is handig, want de links die ik van TVUnderground afhaal hebben me tot nu toe nog nooit een fake of andere troep (ga naar www.vagesite.com om de (met trojans volgeladen) codec te downloaden om deze video te zien) opgeleverd, maar niet noodzakelijk. Al moet je om sommige zeldzamer zaken te vinden wel vaak zoeken.

Klopt. Nadat Razorback is neergehaald is het gebruik van edonkey/emule hard ingestort. Ik denk dat op dat moment veel gebruikers op zoek zijn gegaan naar iets anders, en toen de Torrents ontdenkt hebben. Ik zou wel eens een grafiekje willen zien wat het torrent/emule gebruik voor en na de inval bij Razorback 2 weergeeft.

Zo zal het uitendelijk ook wel met de Torrents gaan, en dan komt er wel weer iets nieuws, enz, enz.

Serverloze emule is ook mogelijk (Kademlia), maar omdat 90% van de gebruikers niet aanvinkt is dit ook nooit doorgebroken... Het lijk er echt op dat de geschiedenis zich blijft herhalen...

[Reactie gewijzigd door Nelissuh op vrijdag 13 februari 2009 19:49]


Wat mij veel meer opvalt, als ik download dat zo'n 80% van de trackerslist in utorrent allemaal de Piratebay trackers, "Geweigerd " of " invalid tracker" of " Not working" staat en ik in al mijn downloads meestal de Pirate bay tracker kan verwijderen omdat ze niet werken. :/

Over welke TPB trackers gaat het dan? En waar heb je de .torrent vandaan gehaald?

TPB wil nog wel eens torrents verwijderen als die torrents ook getrackt worden op private trackers. In zo'n geval maken de users van de private tracker wel gebruik van de bandbreedte van de peers via TPB's public trackers maar seeden ze niets terug naar die peers. Wat alom tot irritatie leidt. Vooral als blijkt dat de annouce op TPB is geplaatst door users van zo'n private tracker om actief misbruik te maken van de bandbreedte van de peers op TPB.

Bovendien heeft TPB ook VIP private trackers afaik.

maar vooralsnog lijkt het verstandig om ook eens andere trackers dan The Pirate Bay te gaan gebruiken.
Ja, maar daar staan (blijkbaar) dus een stuk minder files op en zitten er veel minder users waardoor het downloaden allemaal trager gaat. Welke torrent gebruiker gaat dan ergens anders kijken?

Wat moet ik hiermee ?
Hiervoor bekeek hij in een periode van ongeveer een jaar 283.031 torrents
Van de torrents liepen er ongeveer vijf miljoen uitsluitend via The Pirate Bay;

5 miljoen peers? Een torrent heeft meerdere seeders/downloaders?

Wij van wc-eend adviseren wc-eend:

nieuws: Tribler wil torrenttrackers overbodig maken

En tweakers.net trapt er heel netjes in :)

Wij van wc-eend adviseren wc-eend:
Het eerste gedeelte komt van Raynor Vliegenthart van de TU Delft. Hij veronderstelt dat er mogelijk een te grote dominantie is voor The Pirate Bay. Dit heeft niets te maken met jou uitspraak.

De schrijver van het artikel wijst vervolgens naar een mogelijke oplossing in de vorm van DHT.
Een oplossing voor dit probleem zou zijn om Bittorrent te decentraliseren, zodat het protocol niet langer van trackers afhankelijk is.
Vervolgens is Johan Pouwelse van het Tribler team gevraagd om wat uitleg over de DHT-problemen te geven.

De schrijver van het bronartikel eindigt met:
So please direct your prayers to trackers around the world. May they function in peace and prosperity.

[Reactie gewijzigd door Givanisovic op vrijdag 13 februari 2009 10:31]


Raynor Vliegenthart is zelf een core developer bij Tribler voor het dht systeem hierin.
Dus wel degelijk een wc-eend momentje.

Helaas, maar Raynor Vliegendhart werkt niet aan een DHT. ;) De huidige DHT's (Mainline en Azureus) kampen trouwens met problemen.

De oplossing waar het Tribler team nu aan werkt voor het gedistribueerd tracken van peers valt in ieder geval niet onder Structured P2P Networks (wat DHT's zijn).

Jups dat is hij.. Maar ik had van de week hier al een gesprek met hem over dit probleem.. Hij gaf ook aan dat DHT tot nu niet echt succesvol is gebleken.. (Sorry Raynor) Maar het laat nog steeds nog steeds zien dat het systeem nog steeds niet gedistribueerd is.. en dat is het punt wat hij wil maken.. nog steeds a single point of failure : TPB

Denk je nu echt dat TPB een single point of failure is? Ik denk dat Raynor en met hem veel andere een ding heel erg onderschatten... economisch effect. Als TPB er uit klapt om welke rede dan ook dan komt er op eens een groot aantal bezoekers meer op andere sites, sites die ook gewoon reclame op hun site hebben staan net als TBP, de inkomsten zullen dus stijgen voor deze sites omdat er meer mensen zijn die mogenlijk op de reclame zullen klikken.
Het geen de beheerders dan zullen doen, als zij merken dat de vraag groter is dan het aanbod? Juist groeien, het zal op het moment dat TPB dood gaat heus wel even een dip in het P2P verkeer op leveren, maar als je ziet hoeveel mensen er gewend zijn geraakt aan makelijk beschikbare simpel te vinden torrents via een website is gewoon weg te groot om te denken dat als TPB niet meer is dat er niemand anders op dit gapend gat in de markt zal duiken.

Het grote probleem met de decentraale aanpak van een tracker is dat meteen de geen die illegale bestanden aanbied, of de link hier naar toe al snel het risico loopt veroordeeld te worden omdat zij de copyright schending mogenlijk maken iets wat steeds vaker in steeds meer landen voldoende is voor een veroordeling.
Als je kijkt naar de bestanden op de pirate bay en andere trackers dan zie je al heel snel dat juist de copyrighted files de grote publieks trekkers zijn, de legaale downloads vind bijna niemand interesant en die worden meestal via de website van aanbieder van deze bestanden van een tracker voor zien, dus TPB is daar niet voor nodig, nog is een decentrale tracker van belang omdat het bij dit soort dingen de aanbieder op de een of andere manier voordeel haalt uit de versprijding van deze bestanden en dus de kosten van het hosten van de tracker en bijbehorende bandbreete etc voor lief zal nemen.

Een decentrale tracker is een leuk idee maar het kan gewoon weg niet de centrale trackers vervangen omdat het voor de gebruikers die illegaale bestanden downloaden ver uit de beste methode is om deze bestanden te verkrijgen en zelf buiten schot te blijven.

Denk je nu echt dat TPB een single point of failure is?
Elke centrale tracker is een single point of failure. Er zijn dus heel veel single point of failures. Het schaalt in ieder geval niet met het aantal gebruikers.
Ik denk dat Raynor en met hem veel andere een ding heel erg onderschatten... economisch effect. Als TPB er uit klapt om welke rede dan ook dan komt er op eens een groot aantal bezoekers meer op andere sites, sites die ook gewoon reclame op hun site hebben staan net als TBP, de inkomsten zullen dus stijgen voor deze sites omdat er meer mensen zijn die mogenlijk op de reclame zullen klikken.
De reclame's staan echter op de .torrent index/zoeksites, niet op de trackers die peers bijhouden. Mocht een grote tracker uitvallen, dan wordt de load verspreid over andere trackers in de announce-list.
In eerste instantie betekent niet meteen dat andere trackers hun inkomsten zien stijgen.

Pas wanneer bijv. TPB's index site langer uit de lucht blijft, gaan mensen op zoek naar andere sites waar mogelijk reclame opstaat. Dan pas zien de beheerders van die sites een groei van inkomsten.
[...]Een decentrale tracker is een leuk idee maar het kan gewoon weg niet de centrale trackers vervangen omdat het voor de gebruikers die illegaale bestanden downloaden ver uit de beste methode is om deze bestanden te verkrijgen en zelf buiten schot te blijven.
:?

Goh, leuk dat je met Rayonor hebt gesproken.
* coretx heeft met mensen van TPB gesproken, en op basis daarvan deel ik je meden dat ze niet down KUNNEN gaan. Dat is nml technisch onmogelijk.
( Ze kunnen wel down, maar hooguit 24hr )

TPB zit namelijk niet op 1 point. En ze zijn meden daarom dus geen SPOF ;)

Haha... Ignorance is bless... God himself could not sink the Titanic..... Als je dat echt denkt.. dat TBP niet plat kan.. Dan denk ik dat je toch beter je geschiedenis moet gaan kennen..

Er zijn zoveel dingen die inziens van alle mensen onmogelijk waren die later tot gebeurd zijn.. juist door technische prestaties.. 300 geleden was het onmogelijk dat we nu op de Maan zijn geweest, dat we met 900 kilometer per uur vliegend aan de andere kant van de wereld zaten.

en dan?

Lijkt mij het beste dat we kijken naar de inhoud en niet naar de onderzoeker en bevoordeelde/benadeelde partijen zijn. Anders gaan we met de partijdigheid snel bergaf in nieuwswaarde.

Inhoud is natuurlijk wel afhankelijk van de band die de onderzoeker heeft met bevoor/benadeelde partijen.

Het is altijd goedom te kijken waar iets vandaan komt, zoals met die "Joe the Plumber" in de USA, die vent stond elke keer op TV te vertellen wat Obama verkeerd deed (voornamelijk meer belastingen enzo) Toen hebben ze zijn gegevens even nagezocht en bleek hij al 2 of 3 jaar geen belasting meer betaald te hebben......
(het is een beetje een vergezochte verbinding met dit verhaal, maar toch...)

De rechtzaak zullen ze toch niet gaan winnen om dat ze duizenden euro's schade hebben en veel copyrights hebben geschonden
Als de piratebay plat gaat, kan dit nog grote commotie op leveren.
nog sterker misschien wel het einde van bittorrent ;( .

Als je ziet dat meer als 50 % van het bittorrent afhankelijk is van de pirate bay. kan dit nog wel eens grote impact hebben.

Ik zelf vind de piratebay bay de beste torrent site ooit gemaakt en download heel veel van de pirate bay. Ik zou het heel jammer vinden als hij plat gaat.

En ik denk dat dit s'wereld grootste dieptepunt gaat worden in p2p land.

[Reactie gewijzigd door Terraniux op vrijdag 13 februari 2009 10:09]


Einde zal het nooit worden er zijn meer teams die zich hier mee bezig houden bijv mininova kan zijn dat die ook wel via the piratebay loopt maar, er is al vaker gedreigd tegen hun en tot nu toe werkt torrent nog steeds.

en mocht het dan echt plat liggen ach dan gaan we toch gewoon over op nieuws groepen :p

Waarom wachten op het down gaan van torrents? Ik doe zelden wat met torrents (verleden wel eens geprobeerd) maar wel met nieuwsgroepen. Heerlijk; qua beschikbaarheid, veel sneller (namelijk altijd het maximale van je lijn), overzichtelijker en geen valse files. Al neemt het aantal virussen e.d. wel langzamerhand toe.
Dat geratel van je pc het wachten op de laatste % van torrents ben ik al heel snel afgestapt

Ik kan nooit iets vinden op nieuwsgroepen en ik vind het een hoop gedoe. Bovendien heb ik (bij UPC) niet eens een binary server, dus moet ik een betaalserver nemen. Een torrent staat binnen 5 seconden klaar om te downloaden en harder dan 3 Mbit gaat het hier toch niet, dus dat trek ik zelfs met een torrent vol.

Doe mij maar gewoon torrents!

waarom maken mensen een ophef....ik zie niet HOE er getest is en WAAROP gezocht is.
Hierdoor kan een heel erg vertekend beeld ontstaan. Ik ken iig genoeg andere grote sites waar spul op staat welke niet naar TPB linken

Met die opkomende 'trial' kan het er wellicht somber uitzien voor ThePiratebay. Zou echter wel weer winst zijn voor de anti-piracy beweging.

Sjonge waar geeft de TU toch zijn geld aan uit.

Naast bv Mininova mis ik aardig wat grote trackers.


Ze zijn ook nog eens de private trackers vergeten.

Mininova tracked zelf geen torrents, hij indexeert ze alleen maar.

Niet helemaal waar. Mininova tracked wel, maar alleen 'featured content' wat allemaal legale stuff is. Dus waarschijnlijk zal je mininova niet snel terug vinden in deze stats :)

Ja, maar de private trackers vallen redelijk buiten dit verhaal. Mensen die de public tracker van thepiratebay gebruiken zullen naar een andere public tracker gaan als deze wegvalt. Een private tracker kom je zomaar niet op en dus kan het effect wat ze voorspellen wel degelijk waarneembaar zijn, mocht het zover komen. Mininova is wel een voorbeeld die ze mijn inziens mee hadden moeten nemen.

Private Trackers zijn ook lastig te onderzoeken, omdat je er zomaar niet bij kunt.

Naast bv Mininova mis ik aardig wat grote trackers.
Omdat je het zo vriendelijk vraagt... :p
>>> stats.number_of_peers(trackers=[Tracker('tracker.mininova.org')])
10295
(Let wel, de torrents zijn automatisch verzameld via het Tribler netwerk. Het is niet zo dat er selectief torrents zijn opgenomen in de meting.)
Ze zijn ook nog eens de private trackers vergeten.
Hier is Hann1BaL al op ingegaan. Private trackers zijn inderdaad lastig te onderzoeken.

Tevens zijn private trackers niet interessant (voor P2P onderzoekers). Scalability is bijv. geen issue bij een private tracker, gezien de grootte van de bijbehorende community te overzien is. De groei wordt namelijk beperkt door niet iedereen de mogelijkheid te geven om te registreren.

[Reactie gewijzigd door RayNbow op vrijdag 13 februari 2009 12:55]


Dus als de ontwikkelers van de meeste populaire torrent clients niet opschieten met goede werkende versies, zal het snel bergafwaarts gaan met de torrent business!

Tegenwoordig worden torrents ook alleen maar illegaal gebruikt, kom niet aanzetten met "oh maar mijn linux distro's dan!!!", want die staan 99,999% van de tijd ook gewoon normaal gehost.

want die staan 99,999% van de tijd ook gewoon normaal gehost.
Dat zegt niet dat 99,999% van de tijd de gewoon gehoste versie gebruikt wordt ipv de torrent. Ik gebruik zelf vaak de torrens. En het wordt in bijv World of Warcraft nog altijd gebruikt voor de updates.


Daar ben ik het wel mee eens met wat jij zegt alleen dat is meestal met downloaden over torrents zo, dat je echt geluk moet hebben dat er iemand in zit die ook daadwerkelijk seed met voorledige snelheid! Echter gebeurt dit nooit tot zelden.

En met private trackers heb je ook wel zo iets van dat de snelheid erg traag is, naar eigen ervaringen met private trackers.

Ikzelf gebruik uitsluitend private trackers, die niet eens op dit lijstje voorkomen. Bovendien staat er ook een hoop rotzooi op Piratebay, en is de downloadsnelheid onder de maat...
Dat je een trage download snelheid heb vind ik niet zo eens zo gek.
Als er duizenden mensen via de site downloaden en de servers bijna altijd op full load staan, dan mag je eigenlijk niet klagen dat je een trage snelheid heb.

Je moet blij zijn dat het tenmiste gratis voor je geplaatst word en dat je alles gewoon vanuit je luie stoel kan downloaden. :)

Maar aan de andere kant is het ook weer zo dat de meeste mensen bij de pirate bay niet zo hoge upload snelheid hebben , en veel mensen nemen de tijd er niet voor om de torrent verder te delen .

En wat rotzooi betreft , mag dat inderdaad wel opgelost worden.

quote: Terraniux
Dat je een trage download snelheid heb vind ik niet zo eens zo gek.
Als er duizenden mensen via de site downloaden en de servers bijna altijd op full load staan, dan mag je eigenlijk niet klagen dat je een trage snelheid heb.
Bij het downloaden via bittorrent is er geen sprake van het 'downloaden via een site'. Je download enkel het .torrent bestand (enkele kilobytes) van de site en vervolgens zul je het daadwerkelijke bestand van andere mensen (seeders of leechers) downloaden. De belasting van de website van the Piratebay staat dus totaal los van de snelheid waarop je bestanden via je bittorrent client kunt downloaden.

Uhm... ik denk dat je het standaard principe van Bittorrent niet begrijpt.

Bij Bittorrent heb je een tracker, die tracker houdt bij wie wat aan het downloaden is, wie welk bestand heeft en wie aan het uploaden is. En die load kan nog vrij hoog worden voor zo'n server, zeker aangezien er _veel_ torrents op zo'n site staan.

nou dat ligt er heel erg aan wat je download....
Televisie series die net uit zijn gaan als de brandweer bijvoorbeeld.
Heel goede seeder:leecher ratio.
Hoe minder populair de content is hoe slechter die ratio doorgaans.

Hoe minder populair de content is hoe slechter die ratio doorgaans.
En laten dat nu juist de interessantere torrents zijn...

quote: Nyarlathotep
Ikzelf gebruik uitsluitend private trackers, die niet eens op dit lijstje voorkomen. Bovendien staat er ook een hoop rotzooi op Piratebay, en is de downloadsnelheid onder de maat...
Volgens mij begrijp je het e.e.a. verkeerd. De downloadsnelheid van Piratebay? De snelheid van je bittorrent downloads is afhankelijk van de beschikbaarheid van seeders en leechers en heeft natuurlijk niks met de site te maken.

Ook denk ik dat je niet- of verkeerd begrijpt wat private trackers zijn.

De snelheid van je bittorrent downloads is afhankelijk van de beschikbaarheid van seeders en leechers en heeft natuurlijk niks met de site te maken.
Hij doelt dan ook op de TPB trackers. De TPB site an sich is niet meer en niets minder dan een zoekfunctie voor de torrents op die TPB trackers.
Ook denk ik dat je niet- of verkeerd begrijpt wat private trackers zijn.
Ik denk dat ie dat héél goed begrijpt. Ik denk dat je zelf niet helemaal begrijpt dat de TPB site gewoon een front end voor de TPB trackers is.

De TPB trackers zijn public. Er zitten vooral leechers op. Waar je bij een private tracker vaak verplicht bent een bepaalde minimale ratio te hebben, is er niets wat je op TPB verplicht terug te seeden.

Al garandeert een private tracker natuurlijk ook niet echt betere downloadsnelheden. Wat je op TPB vaak ziet in vergelijking met private trackers is dat je initieel goede snelheden haalt, maar naarmate je download completer wordt daalt het aantal mensen wat je de benodigde data aanbiedt. Mensen seeden er gewoon in verhouding minder terug, dus de seed/leech ratio is er slechter. Al is er wel een vaste kern TPB aanhangers die op de public trackers met grote bandbreedte zitten te seeden. Waren die er niet geweest dan zou TPB als een kaartenhuis in elkaar storten.

Overigens heeft TPB ook VIP private trackers.

De meeste content die wordt aangeboden bij TPB is illegaal dus het is te verwachten dat deze site vroeg of laat wordt gesloten. Maar ik wist niet dat zoveel bij TPB vandaan kwam. Dit is des te meer reden voor Brein e.d. om die site offline te krijgen.

Het zal een klap zijn voor de P2P wereld maar er zal wel weer een opvolger komen. Het (ik) begon ooit met Napster, die ging zo goed als plat en werd betaald. Daarna zjin er nog een meuk aan opvolgers geweest... Geen reden voor paniek zou ik zeggen ;)
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:34 Hoofd ontwikkelteam WoW stapt over naar nieuwe mmo
Vorige 09:38 Gratis upgrade naar Windows 7 voor Vista-kopers tot 31 januari 2010
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011