Hoofdcategorieën

'Goedkoopste laptop' voor 130 dollar over de toonbank

Door Mick de Neeve, maandag 28 juli 2008 19:27, views: 30.833

Het Chinese Impulse biedt een subnotebook aan voor 130 dollar. Hoewel die prijs pas geldt bij afname van honderd stuks, wijst de aanbieding mogelijk op een daling van de prijs van minilaptops.

Impulse NPS-9000 Het apparaat, de Impulse NPX-9000 wordt aangeboden via Alibaba.com. De subnotebook heeft een op 400MHz draaiende processor aan boord, gebaseerd op de mips-architectuur, maar van onvermelde makelij. Er is voorzien in 128MB ramgeheugen en 1GB flashstorage. Verder beschikt de NPX-9000 over een sd-kaartgleuf, drie usb-poorten en een mini-usb-poort. Een wifi-dongle wordt optioneel bijgeleverd. De beelddiagonaal van het laptopje is zeven inch.

De specificaties maken het, onder meer door het gebruik van mips-architectuur, niet mogelijk om Windows XP te draaien, en de NPX-9000 wordt dan ook standaard uitgerust met Linux. Bij de voorgeïnstalleerde software worden, naast een internetbrowser, mediaplayer en tekstverwerker, ook een viewer en editor voor Word- en Excel-bestanden vermeld. Wat er aan afleverkosten betaald moet worden is onbekend, het is enkel duidelijk dat de containers met Impulse-subnotebooks China verlaten via de haven van Shenzhen. Op de vraag in hoeverre de apparaatjes waar voor hun geld leveren zal moeten worden gewacht tot er eentje het reviewersgilde bereikt.

Volgende 20:10
Vorige 18:49

Reacties

«  1  2  3  »


Maar die wordt nog ontwikkelt toch? Deze gaat al over de toonbank en daar ligt het grote verschil ;)

Dat kan nog wel ff duren he ;)
Op de vraag in hoeverre de apparaatjes waar voor hun geld leveren zal moeten worden gewacht tot er eentje het reviewersgilde bereikt.

ik weet niet hoor maar volgens de specs van dat ding lijkt het meer om een uit de kluiten gewasse pda te gaan,

hier nu met een gig aan storrage, en 128mb ram, moet je met een 'redelijke' configuratie toch wel van een laptop kunnen spreken. bovendien bied het blijkbaar nog eens wat extra mogelijkheden voor een eigen stukje opslag.

misschien een t.net inkoop actie????

Idd, wat een flutapparaat. Kijk voor de grap eens naar een T-Mobile PDA met 8GB storage geheugen en 256MB werkgeheugen +500Mhz processor 8)7
Die krijg je voor 25,- in de maand (Gratis) bij je abbonnement.

Zeker bij 2 jaar abbo, oftewel 600,- knaken....

Netjes natuurlijk.

De keuze van het OS is redelijk acceptabel. Maar wel kan ik me nog goed herinneren dat ik bij wijze van een test, toch heel wat productieve dingetjes heb gedaan op WinXP met 128MB intern geheugen op een Pentium 3 500/800Mhz. En ja, ik heb meer uitgeprobeerd dan alleen Notepad. Trouwens, Windows CE zou in principe ook kunnen (wanneer hardware ondersteund wordt). Dit gebruikt de Eee PC-kloon ook.

Natuurlijk moet de laptop ook goedkoop zijn, toch klinken de specificaties wel erg min. Ter vergelijking, een moderne PDA kan in bepaalde gevallen al meer. Ook al staat er Linux op, je koopt een (mini)laptop en wil het ook als dusdanig gebruiken.

Voor ontwikkelingslanden zeg ik absoluut ja (beter iets dan niets), vooral kijkende naar de hardware.

Voor de rijkere landen zou dit hooguit tot 'verpaupering' kunnen leiden. Immers, arme gezinnen in den Nederlanden zouden immers beter voor een afgedankte desktop of voor een nieuwe ultra goedkope desktop kunnen gaan. Desktops zijn immers goedkoper dan laptops en een afgedankte Pentium 3 (of 4) zal in de regel sneller zijn dan dit apparaatje (voor hetzelfde geld).

Kortom, altijd mooi die dingen, maar niet ontzettend onder de indruk. Gelukkig zijn er wel alternatieven in dit segment (concurrentie).

[Reactie gewijzigd door WinL op maandag 28 juli 2008 19:52]


Ook al staat er Linux op, je koopt een (mini)laptop en wil het ook als dusdanig gebruiken.
Dat ding heeft een scherm van 7 inch dus meer dan wat typen en surfen kan je er sowieso niet mee. Ik denk dus dat Linux in dit geval de juiste keuze is.

Immers, arme gezinnen in den Nederlanden zouden immers beter voor een afgedankte desktop of voor een nieuwe ultra goedkope desktop kunnen gaan. Desktops zijn immers goedkoper dan laptops en een afgedankte Pentium 3 (of 4) zal in de regel sneller zijn dan dit apparaatje (voor hetzelfde geld).
De kosten van oude pc's zit hem vooral in de energiekosten; en oudere systemen zijn qua prestaties per watt dan toch meestal wat minder geschikt.

Aan de andere kant: als je kijkt naar de hoeveelheid werkgeheugen en opslag, kun je niet anders concluderen dat dit al onvoldoende is voor de meeste dagelijkse applicaties, en dat dit dan ook meer bedoeld is als secundaire pc/laptop (alhoewel je natuurlijk wel SD-kaartjes als opslag, of een externe HD kan gebruiken, maar daarmee wordt het werkgeheugen nog niet groter

Ik werk elke dag op mijn internetpc zijnde een PIII 600 met 384 (uitgebreid naar 1GB) met Windows 2003 SP2, FF 2.0, Office 2003/2007. Geen centje pijn, behalve sommige achterlijk grote flashbanners.

Ik zou de OS-keuze niet acceptabel willen noemen.
Dat klinkt veel te negatief.
Ik heb zelf Ubuntu (Ultimate 1.8, maar dat is eigenlijk gewoon Hardy waarvan het standaard uiterlijk is aangepast, en waarvan het aanbod van programma's meteen na installatie al behoorlijk compleet is).
Ik ben erg tevreden over Linux. Het start stukken sneller op dan zowel XP als Vista, en dankzij de apt-get commando's en het "Synaptic Pakketbeheer"-programma is bij veel programma's het installeren nóg makkelijker dan het al was bij Windows.
Even je terminal openen, apt-get install x invoeren, even wachten, en je hebt programma x op je pc staan.
Bij windows moet je nog helemaal op internet gaan zoeken naar de url waar je dat programma moet downloaden, dan nog als je het hebt gedownload dubbelklikken, en dan nog tig keer op volgende klikken ;)

Okee, die programma's die je met Apt-get of met het pakketbeheer kunt binnenhalen moeten wel in een bepaalde lijst voorkomen, anders moet je alsnog zelf wat gaan downloaden en dan een wat ingewikkeldere installatieprocedure dan bij windows ondergaan, die anders de pc voor je doet.
Maar als je dat een paar keer hebt gedaan is het ook niet moeilijk meer.

Ik merk ook dat Linux veel sneller is dan Windows op dezelfde pc (ook na het opstarten).
Waarschijnlijk heeft het minder processen tegelijk aanstaan. Dat weet ik natuurlijk zelf niet zeker, het is maar een vermoeden, de processen zijn immers te veel om allemaal te tellen :P
Maar in gebruik zelf merk ik wel verschil.

En mijn Vista (ik heb een XP/Vista/Ubuntu triboot, en Vista was het OS wat ik standaard kreeg van Packard Hell) laat ik daar maar niet over beginnen te klagen.
Anders kan ik nog wel een keer zo'n lang stuk voltypen.
Laten we het er op houden dat het bij mij (op mijn Vista Basic-stikker pc) erg vaak crasht en ik keer op keer in het OS verdwaal. Maar mijn totaal aantal problemen kwamen uit op een totaal van 21 (jep, ik heb ze getelt).

Over XP kan ik niet echt klagen (ik had alleen kleine geluidsprobleempjes bij één oeroud spel). XP en Ubuntu zijn mijn favorieten. Ubuntu is lekker snel, zodat ik altijd binnen no-time achter internet kan duiken, en XP werkt ook fantastisch, en is beter met spellen. Simpelweg doordat XP veel vaker wordt ondersteund dan Linux, en doordat WINE ook niet bij elk spel werkt.


Dit apparaatje is ook wel leuk voor rijke gebieden.
Mijn vader wordt niet blij als ik zijn dure Sony Vaio mee naar school neem voor een powerpoint-presentatie. Of als je naar de camping gaat, maar je wil je kleine eenmansbedrijfje ondertussen draaiende houden, kan je dit apparaatje ook leuk gebruiken. Als ie wordt gestolen is het ook niet zo erg.


Maar ik ben inderdaad ook niet heel erg onder de indruk. Het is zeker niet een goede minilaptop. Er zullen inderdaad wel leuke alternatieven te vinden zijn. De meeste mensen in Nederland moeten zich dat betere denk ik toch wel kunnen veroorloven.

[Reactie gewijzigd door marco.meijer op maandag 28 juli 2008 20:34]


Ik zou de OS-keuze niet acceptabel willen noemen.
Dat klinkt veel te negatief.
Ik snap niet zo goed waarom er altijd zo'n negatieve ondertoon is algemeen op "tweakers".net als het over Linux gaat of alles wat maar een beetje "open" is. Dan doel ik vooral op de comments.

Linux lijkt mij zelf ideaal voor dergelijke doeleinden. Het is compact, modulair, het vereist weinig stroom en het kost weinig. Daarintegen beschik je als gebruiker over een weelde van gratis en goeie software die je heel eenvoudig kunt installeren.

Lijkt mij in combinatie met goedkope hardware een killer applicatie te zijn.

[Reactie gewijzigd door simplicidad op dinsdag 29 juli 2008 10:35]


Waar in dit geval het probleem is de hardware niet "goedkoop" maar "waardeloos" is. Zoals al eerder gezegd, een beetje PDA heeft betere specs. Om nog te zwijgen van de optionele Wifi dongle en ontbrekend 3g netwerk moduul waarmee je onderweg écht iets met ding gekund had.

Verder vraag ik me af, of je voor MIPS zomaar dezelfde software kunt verwachten als voor x86. Het wordt vaak wel als verschillende downloads aangeboden.

een beetje PDA heeft betere specs
Laat ik je er op wijzen dat een "beetje PDA" niet over de toonbank gaat voor 130 USD bij afname van 100 stuks.

Ik vind het grappig dat in deze thread zo vaak geroepen wordt dat de hardware waardeloos is, dat je er "niks" op kunt draaien en zo, terwijl niemand daar iets over zegt bij de OLPC XO. Deze chinese laptops zijn -net als bij OLPC- ook niet voor iedereen bedoeld natuurlijk. Ik schat dat dit apparaat vooral bedoeld is voor China, en daar zijn miljoenen mensen die al lang blij zijn als ze een computer kunnen betalen die de rekenkracht heeft van iets minder dan een "beetje PDA".

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door Fireshade op woensdag 30 juli 2008 16:55]


Ook al staat er Linux op, je koopt een (mini)laptop en wil het ook als dusdanig gebruiken.
Daarom juíst Linux zou ik zeggen, niet het ideale Game OS, maar voor de rest uitstekend, juist bij oude en/of trage meuk. Op mijn P1 133 draaide ik gewoon Enlightenment met Gnome voor leuke doorschijnende Windows enzo, iets waar Vista iets meer power voor nodig heeft. (Ok, die doet ook nog wat andere dingen.)

Ik vind Windows heerlijk, to some extend, maar voor een low-end iets zou ik zelf sowieso Linux kiezen omdat er zoveel is dat bijzonder goed werkt op minder krachtige systemen.

Sinds wanneer is het überhaupt mogelijk om consument windozen op een mips arch te draaien, 400Mhz of 1000000Mhz.

Windows NT 3 en 4 draaide prima op MIPS (linkje)

Windows NT3 en 4 waren dan ook geen consumenten windozen, maar waren bedoeld voor zakelijk gebruik ;)

[Reactie gewijzigd door Yngwie- op dinsdag 29 juli 2008 09:03]


lol. een MIPS processor en dan zeggen dat de specificaties onvoldoende zijn om XP te draaien :+

nog even dan worden ECHTE laptops nog goedkoper dan speelgoed laptops bij Intertoys. even de cursor toetsen links onderaan plaatsen en dan heb je al een draagbare spelcomputer. daar kan geen nintendo of sony tegenop.

Ik had liever gahad dat hij 200 euro was en iets betere specifiecaties had. Je kunt er idd wel externe hardeschijven etc. aan hangen, maar voor dat geld bij elkaar kun je dan beter een Eee pc halen bij de MM voor 199 euro.

Wees blij 100 euro word nu als golden egg neer gezet. Met een beetje mazzel worden EEE pc performance ook voor 100 euro bereikbaar.

Ik vind deze ontwikkeling toch wel een leuke draai aan de geschiedenis geven. De MIPS voldeden niet als echte workstation processors maar veroverden de wereld in gadgets.

Deze Chinezen zie nu een laptop niet meer als een klein, versoberd workstation en dus deze subnotebook als een mini laptop, maar andersom: het subnotebook als een enhanced gadget. Vanuit die visie volkomen logisch om de MIPS voor uit de kast te trekken.

Als dit een succes wordt voorspel ik dat van dit soort MIPS-tops dedicated varianten gaan komen. Een met extra rekenpower, een voor communicatie gedoe, een voor games, een voor audio toepassingen, een voor films kijken, een voor meetapparatuur, enzovoort. Iets krachtiger dan deze, compleet met reistas of beschermkoffertje, een headset en accu voor ongeveer 100 euro.

Zou het niet eerder zijn omdat ze niet afhankelijk wilden zijn van een westerse CPU-fabrikant?

Dat zijn ze toch wel omdat ze MIPS gebruiken. Licentiegeld...

Stond deze laptop niet eerder bij intertoys voor 199 euro. Lijkt er in iedergeval sprekend op.

Ja, daar heeft mijn collega er ook en vandaan.

Leuk dingetje, voor de prijs van een keer tanken een klepdoosje. ;)
Jammer dat er niet bij staat welke Linux distro als basis is genomen. Betekend natuurlijk toch wel dat er veel zelf aan te passen is.
Leuk voor op vakantie/strand ofzo en aan het eind gewoon als wegwerp de bahbak in. Wegwerp camera's hadden we al...
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:10
Vorige 18:49
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: