Het feit dat T-Mobile de iPhone heeft, als derde provider van Nederland, met minder groeipotentieel (waren met de overname van Orange korte tijd tweede, maar nu alweer ingehaald door Vodafone) en een kleinere afzetmarkt dan Vodafone en KPN en minder brede niche (verschillende soorten klanten (het aantal zakelijke klanten bij Vodafone en zeker KPN is veel groter, evenals het aantal klanten dat internetdiensten afneemt, veel belt, etc.)) maakt het dat T-Mobile niet de meest logische keus is als je als argument opwerpt zo veel mogelijk mensen te willen bereiken en mensen zo goed mogelijk van dienst wil zijn. Tevens is het een vreemd gegeven dat er speciale iPhone-abonnementen nodig zijn.
T-Mobile heeft er dus zeer waarschijnlijk wel degelijk voor mogen betalen, en misschien doet men dit idd aan de hand van een vast percentage zoals dat ging bij de introductie van de eerste iPhone, al dan niet langs directe-wegen (bijv. dat T-Systems iets overmaakt aan de hand van de NL-verkoopcijfers).
Inderdaad kun je dit vanuit een commercieel-inkomsten-vergarende optiek een slimme zet vinden van Apple. Maar andere telefoonfabrkanten doen dit niet, dus waarom vinden zij dit wel nodig? In ethisch opzicht is het dus wel wat minder.
Ik begrijp eigenlijk ook niet waarom zoiets toegestaan wordt door de EC. Niet eens de deal tussen Apple en T-Mobile (verschillende providers hebben voor een tijd exclusief een telefoon), maar wel dat in een tijd waarin het telefoonabonnementen-aanbod wat generaler is geworden de afgelopen paar jaar (ipv verschillende reguliere en UMTS-abonnementen waar ook weer verschillende belbundels aan waren verbonden, prijzen ook niet hetzelfde en andere kortingen voor toestellen), krijgen we nu opeens dit.
[Reactie gewijzigd door RaJitsu op dinsdag 17 juni 2008 15:19]
Goeie aannames, maar het kan ook gewoon zo zijn dat T-Mobile als provider de heren van Apple het meeste aansprak. Al dan niet vanwege het feit dat T-Mobile in Duitsland natuurlijk al bewezen heeft de vorige versie op de markt te kunnen brengen. Dat zal ongetwijfeld hebben meegespeeld. Of T-Mobile in Nederland dan nummer 2 of nummer 3 op de markt is maakt dan niet veel uit lijkt mij. Er zijn miljoenen klanten in het bestand en er ligt een telecom netwerk dat aantoonbaar qua dekking en kwaliteit niet onderdoet voor bijvoorbeeld Vodafone. Die gegevens zijn openbaar en zullen door Apple wel bekeken zijn. De verschillen tussen providers zijn marginaal, zeker in een kikkerlandje als Nederland.
Apple trekt bepaalde mensen aan en het bijbehorende imago houden ze heel goed in stand. Voorbeelden genoeg, en het werkt nog altijd. Wellicht hoort het iets meer "stoffige" imago van Vodafone en vooral KPN niet helemaal thuis in wat ze in hun draaiboeken voor ogen hebben gehad bij de provider selectie. Wie zal het zeggen.
Al dan niet vanwege het feit dat T-Mobile in Duitsland natuurlijk al bewezen heeft de vorige versie op de markt te kunnen brengen
Wat valt er te bewijzen? Volgens mij brengen de verschillende providers al jaren toestellen in de verkoop. Ik zie zo niet in wat T-Mobile heeft bewezen. Vergeet ook niet dat T-Mobile niet overal de iPhone heeft gekregen. In de V.S. bieden zij hem bijvoorbeeld niet aan. En de landen waar Vodafone hem aanbiedt, zit in sommige gevallen ook T-Mobile.
Of T-Mobile in Nederland dan nummer 2 of nummer 3 op de markt is maakt dan niet veel uit
Nou, volgens mij wil je toch dat zo veel mogelijk mensen jouw product kunnen kopen, zodat je zoveel mogelijk verdient. Zeker wanneer je je bedenkt dat Vodafone T-Mobile binnen korte termijn heeft ingehaald, zegt dat iets over het groeipotentieel van je klantengroep. Vodafone is groter, en zal sneller groeien. In dit opzicht zijn ze dus de betere in een niet marginale mate. Om over KPN maar te zwijgen. Tenzij je het verschil in mogelijke verdiensten gecompenseerd kan krijen natuurlijk.
een telecom netwerk dat aantoonbaar qua dekking en kwaliteit niet onderdoet voor bijvoorbeeld Vodafone
In de praktijk doet het kwa dekking misschien niet onder. Maar feitelijk is dat wel zo. Tevens biedt Vodafone hogere snelheden dan T-Mobile, waardoor je het voordeel van HSDPA kunt meemaken, wat bij T-Mobile niet kan. En dan heb ik het niet eens gehad over roaming mogelijkheden (die internationale dekking is zeker niet gelijkwaardig) en tarieven.
Wellicht hoort het iets meer "stoffige" imago van Vodafone en vooral KPN niet helemaal thuis in wat ze in hun draaiboeken voor ogen hebben gehad bij de provider selectie.
Dat zou best eens kunnen zijn. Van alle providers past T-Mobile inderdaad wel het beste bij Apple, gekeken naar het imago.