Hoofdcategorieën

Nieuwe wetgeving bij aanhouden overstapproblemen isp's

Door Mick de Neeve, dinsdag 13 mei 2008 19:31, views: 11.534

Staatssecretaris Heemskerk van Economische Zaken heeft opnieuw benadrukt dat problemen die bij het switchen naar een andere internetprovider optreden eind dit jaar tot het verleden moeten behoren, anders komt er dwingende wetgeving.

Heemskerk sprak zaterdagavond in het televisieprogramma Kassa over de overstapproblematiek, maar het ministerie van Economische Zaken wil met een persbericht over de kwestie nog eens benadrukken dat het de bewindsman ernst is.

Administratieve problemen bij een isp-wissel zouden bij circa dertig procent van de overstappen gebeuren, aldus onderzoek door TNO in opdracht van de Consumentenbond, dat bovendien uitwijst dat de situatie in 2007 niet is verbeterd ten opzichte van het jaar ervoor. Het meest voorkomende probleem is dat een aansluiting niet werkt op de afgesproken datum. In 31 procent van de onderzochte gevallen zou het oponthoud langer dan een dag duren; bij zeventien procent zelfs langer dan een week. Ook het doorlopen van de facturering van de isp waarbij men is weggegaan wordt genoemd als relatief veel voorkomend probleem.

Veel mensen denken dat providers een overstap bewust moeilijk maken in een poging om klanten te behouden, zo luidt bovendien een van de conclusies van het onderzoek. Ook wordt er geklaagd over onoverzichtelijkheid van de markt: vooral de duidelijkheid van informatie over zaken als tarieven en abonnementsvoorwaarden zou te wensen overlaten.

Heemskerk heeft de afgelopen periode afspraken met de internetaanbieders gemaakt om te zorgen dat er eind dit jaar in niet meer dan vijf procent van de overstapgevallen problemen optreden. Dat moet in een aantal stappen worden bereikt. Eind maart gold reeds als deadline voor providers om te zorgen dat klanten beschikken over duidelijke overstapinformatie. In het tweede kwartaal moeten alle isp's bij een geschillencommissie zijn aangemeld.

Aan het eind van dit jaar moet ten slotte geregeld zijn dat de nieuwe provider de hele overstap verzorgt. Het afmelden bij de oude provider wordt dan ook door de nieuwe isp geregeld. De nieuwe aansluiting moet binnen 24 uur na het uitschakelen van de oude actief zijn. Heemskerk heeft er vertrouwen in dat de providers alle voorstellen goed implementeren, en dreigt bij het in gebreke blijven van de sector met wetgeving te komen.

Volgende 20:46
Vorige 18:15

Reacties

«  1  2  »



Als we dan toch gaan bitneuken, het is geen ABN maar AN.
Klopt het als ik denk dat in Nederland de problematiek omtrent overstappen veel groter is dan in België ? (losstaand van het feit of wij nu een beperktere keuze hebben en daardoor dus evt minder overstappen)

In Belgie is het toch vrij "makkelijk" om over te stappen...

Alleen zorgen dat je niet aan je jaarcontract zit, dat je op tijd opzegt enz...

Overstappen veroorzaakt steeds meer problemen als meer verschillende aanbieders dezelfde lijn gebruiken in de zelfde kabel naar je huis...:

Als ik me niet vergis heeft België maar één dekkend ADSL netwerk, dat van Belgacom. In Nederland hebben we er vier (KPN netwerk, Tiscali (nu ook eigendom van KPN, maar wel separaat), Versatel en BBNed). Ieder heeft zijn eigen infrastructuur tot aan de wijkcentrales en gebruikt (soms) andere protocollen.

Het laatste stukje gaat bij alle vier de ADSL netwerken over dezelfde telefoonkabel van de wijkcentrale naar de huizen. Switchen tussen twee verschillende ADSL netwerken betekent dat er in de telefooncentrale nieuwe kruisdraden getrokken moeten worden; iets wat niet altijd soepel en vlot verloopt. De monteur gaat dan naar centrale, kiest het juiste draadpaar van de aansluiting uit een wirwar van vele duizenden kabels en verbindt ze met een andere DSLAM en spitter. En daarbij hoopt hij dat er al een signaal op de nieuwe DSLAM-poort staat zodat hij het kan testen.

Switchen tussen kabel en ADSL verloopt uiteraard wel gladjes: je vraagt het ene aan en sluit de andere verbinding pas af als de nieuwe werkt. Het gaat tenslotte over twee volledig gescheiden lijnen die je huis binnen komen.

(Edit: typo's)

[Reactie gewijzigd door epharm]


Overstappen in België gaat even moeilijk. Bij Telenet (kabel) moet je bijvoorbeeld een maand van tevoren aangetekend opzeggen, maar je weet nooit wanneer je uiteindelijk afgesloten wordt. Als je dan niet overstapt naar Belgacom (ADSL) maar naar een concurrerende ISP (die hetzelfde ADSL netwerk gebruikt), duurt het vaak twee weken of zelfs langer vooraleer Belgacom de administratie tussen hen en je nieuwe ISP in orde brengt. Bij Belgacom zelf lukt dat blijkbaar op minder dan een dag.
Dit leidt uiteindelijk tot gokken hoe lang het gaat duren vooraleer Telenet je afsluit, of wachten tot je de nieuwe verbinding hebt en dan een maand extra betalen bij je oude ISP.

Ook overstappen tussen twee ADSL providers is niet altijd evident. Het wordt dan ook altijd aangeraden om te wachten tot je nieuwe ISP je een brief met logingegevens stuurt, vooraleer je opzegt bij de andere. Ook hier betaal je dus extra voor een aansluiting die je niet gebruikt. Veel keuze heb je echter niet, anders zit je een week zonder internet.

Goeie zaak, vind ook dat ze hier te moeilijk over doen. Dat gezeur met jaarcontracten, retour sturen van modems. En als je dan over gestapt denkt te zijn werkt het niet goed, of is het administratief niet op orde. En dan die voorwaarden nog altijd te onduielijk :(. De jeugd ziet ze wel, maar de oudere mensen letten er vaak niet goed op waardoor ze later weer voor allerlei vervelende problemen komen. Wat mij betreft mag die wetgeving wel eerder..

[Reactie gewijzigd door Rohem]


Overstappen is nog het gedeelte dat "soepel" verloopt. Moet je voor de grap eens proberen te verhuizen en je abbo meenemen.... Duurde bij mij 2,5 MAAND !!! (inclusief 3 modems...) Toen maar uit pure wanhoop mijn abonnement opgezegd... Daarna binnen een week internet...

Zelfs simpelweg van provider wisselen kan dus ruim 3 maanden duren (and still counting)
We (een vereniging waar ik systeembeheer van doe) zijn al ruim 4 maanden bezig om over te stappen van KPN naar XS4ALL.
Eerste maand rekende ik hier boven dus al voor het gemak niet mee, omdat na een maand bellen en bellen en bellen we eindelijk te horen kregen dat onze opzegging nog op de stapel lag en nog verwerkt moest worden.
Kort daarna werd idd de ADSL verbinden afgesloten.
XS4ALL heeft echter nog steeds niet de verbinding van de KPN gekregen om aan te sluiten, KPN houdt nog steeds de verbinding bezet.
Al 3 maanden geen internet dus, en dat voor een vereniging waar 80% van de werkzaamheden via internet gaan.

%$@#^%^%$ KPN

Je weet dat je als je bij XS4ALL zit nog steeds bij KPN zit ?

Stap dan toch gewoon over naar de concurrent, zoals bijvoorbeeld Alice of een andere ISP die zaken doet met BBNed.

Vraag er een NLS (nieuwe lijn) bij aan, kosten ongeveer 69 euro en laat hier dan ook het adsl op aansluiten.

Ik zou inderdaad niet naar xs4all of planet gaan.. dat is ook KPN.

Dus zullen de isp's gewoon wachten tot er eenmaal wetgeving is... Ze kunnen nu toch nog alles maken.... of zie ik dat verkeerd?

Nou, mij lijkt het zo dat ze nu de kans krijgen om het goed te regelen, en als dat afdoende blijkt dan worden er ook geen strenge regels op gesteld waar de ISP dient te houden.

Meer en strengere controle en eventueel sancties zit zij ook niet op te wachten.

Nee zitten ze niet op te wachten nee, maar zolang er geen sancties zijn en geen wetgeving trekken de isp's zich nergens van aan lijkt het. Dus laat die wetgeving maar komen, want die 5% halen ze anders eind van het jaar ook niet.
En we kunnen nu wel namen gaan opnoemen van isp's die aso zijn, maar volgens mij kan je beter noemen welke het niet zijn!!! Uit eigen ervaring kan ik dat bij mij een verhuizing of een nieuw pand met nieuwe lijn nog nooit vlekkeloos verlopen is.

[Reactie gewijzigd door poepkop]


ach, het is hetzelfde als de aankomende Europese wetgeving tegen de misleidende reclames van de vliegmaatschappijen (1 mei 2009), de verplichting van roetfilters op diesels (1 januari 2010), ...
De fabrikanten en leveranciers krijgen van de diverse overheden altijd ruim voldoende tijd om nog even flink wat klanten uit te knijpen voor ze de zaakjes eens fatsoenlijk regelen... :(

meestal is het zo dat als het op TV komt, bijv. in Kassa ze ineens wel
aandacht eraan besteden. Maar inderdaad, wat mij betreft gewoon gelijk invoeren,
voor de zekerheid :P

Ze moeten zeker strenger zijn tegen zulke "aso" isp's.
Slechter dan Orange kun je echt niet meer treffen.
Broertje van mij wilde overstappen naar een ander isp.
Na ruim 4 maanden nog steeds geen internet.
Wat hij kreeg te horen was dat Orange de lijn niet vrij wilde geven (heeft gegeven) en zodoende heeft de strategie van Orange gewerkt, want hij is weer terug bij Orange.
Na bijna half jaar moet hij eind deze week weer internet hebben.

Ik duim alvast voor hem ;)

Zeg dat wel zeg, ik ben net weg bij Orange. Ik had alles keurig op tijd geregeld om over te stappen... (3 maanden van te voren met 1,5 maand overlapping tussen de oude en de nieuwe isp) wat denk je? Sluit Orange mij per direct af!! Na voor meer dan 70 euro met de helpdesk te hebben gebeld werd ik eindelijk weer aangesloten.

En dan hoop je natuurlijk dat Orange de kosten naar de helpdesk vergoed, aangezien zij een fout hadden gemaakt. Nee hoor, dood leuk zeggen dat zulke kosten niet worden vergoed, verwijzend naar de Algemene Voorwaarden... blabla.

Nu ben ik eindelijk weg bij Orange en dat bevalt me prima!

wat? je ondersteunt zijn keuze dat Orange uiteindelijk een klant heeft behouden door zo'n lamme techniek??? Enja ik kan wel denken dat je het niet ondersteunt, maar dan moet je je duimen er niet bij betrekken. Aanvechten die handel, ik zou heel zwaar pissed even wat antireclame buiten een paar orangewinkels gaan doen op zijn minst. Zo'n bedrijven ondersteunen in zo'n vertragingstactieken zou bij mij het vuur alleen feller doen wakkeren.

achja, vindt het allemaal een beetje overdreven hoor, die paar keer dat er iets fout gaat.. Het is niet alsof je elke maand overschakelt naar een andere provider.. Maargoed mooi om te horen dat de kans op fouten nog minder wordt (en die is er natuurlijk als de nieuwe provider alles moet regelen)..

Paar keer dat er iets fout gaat??? Ik lees praktisch altijd dat het fout gaat, en de redenatie dat de provider bewust moeilijk doet waardoor er een overstap-drempel onstaat klinkt mij helemaal niet zo gek in de oren. Heb liever een wetgeving die het eist trouwens dan dat het op vrijwillige basis van de providers gaat lukken, anders krijg je weer dat over een paar jaar het weer terugvalt in het oude cultuurtje.

Daar ben ik het dus niet mee eens. Want ik ken maar weinig mensen uit mijn omgeving die zijn overgestapt (of zelfs gewoon verhuisd bij dezelfde provider) waarbij het in één keer goed is gegaan.

En dat is toch triest. :|
Ik ben blij wanner dergelijke wetgeving ingevoerd wordt.

Zo zie je maar dat marktwerking niet altijd de oplossing is, als je op dit punt de marktwerking zijn gang laat gaan krijg je te vaak te maken met geklier van de provider die je gaat verlaten. Dan is het goed dat er een overheid is regels stelt en vooral handhaaft.

Helemaal mee eens. Net wat RRoo zegt, zul je net zien dat wanneer er beetje aandacht in de media aan wordt besteed ze ineens alles braaf via de regeltjes gaan doen. De overheid is er niet voor niets, ze hadden allang in moeten grijpen.

Die wetgeving kunnen ze alvast gaan invoeren, want providers zullen er anders een zootje van blijven maken.

Ik had een jaar geleden voor iemand Orange geregeld. Op de dag van oplevering toch maar even Orange gebeld waarom het internet er nog niet was, bleken ze niet eens een aanvraag of wat voor informatie dan ook op dat adres te kunnen vinden. Vervolgens is er niemand die je kan helpen om wel snel internet te krijgen, technisch kan het tenslotte binnen een paar uur. Dus maar andere provider genomen, met Orange wil ik nooit meer wat te maken hebben...
Planet beloofde vervolgens zo snel mogelijk internet op te leveren. Dat duurde uiteindelijk 4 weken, ipv. de beloofde 2 weken.

Oftwel, het helpt alleen als providers door hun fouten en leugens schade vergoedingen moeten gaan betalen.

Die wetgeving kan er best komen hoor, maar je bewering dat het binnen een geregeld kan zijn, is alleen maar waar in bepaalde omstandigheden.

Als je niet op een adslpoort bent aangesltoen, moet er toch iemand in de kast je aansluiten. Dat moet gedocumenteerd staan, er moeten klemmen op de juiste jumpers gezet worden. Had je al adsl is dat ook geen garantie dat het binnen het uur zou kunnen. Als de providers gebruik maken van verschillende ds-lans moet je dus toch naar het andere dslan worden gepatcht.

En dan heb je nog zaken, dat je ISP niet op het KVD waarop je nu bent aangesloten een DSLAN heeft, maar wel op een ander KVD in de buurt waardoor dus je lijn opnieuw gerouteerd mag worden.

Wat dat betreft is adsl een veel complexere situatie dan kabel. Eigenlijk schandalig dat de kabelboeren nog steeds hun netwerk niet willen openstellen voor andere aanbieders. En dat is nog eens makkelijker te beheren ook dan adsl.

Eindelijk het werd eens tijd. Heb net zelf een overstap achter de rug maar breek me de bek niet open. Van Planet naar Telfort. Wat is Planet een waardeloos bedrijf. Maar goed, dat is algemeen bekend. Nu KPN nog opsplitsen en dan zijn we ook van hun monopolie af.

Ik heb ook de overstap gewaagd van Planet naar Telfort (na 6 jaar tevreden met Planet te zijn geweest).
Het opzeggen ging vlekkeloos en ook de overstap ging super snel, 's avonds nog internetten met Planet en 's ochtends de dag erop zat ik al bij Telfort.

Maar nu, 4 maanden nadat ik bij Planet weg ben, krijg ik wekelijks brieven met dat ik een betalingsachterstand heb voor de periodes Februari, Maart en April. (Terwijl Internet al sinds begin Januari al bij Telfort zit.)
In de brieven gaf Planet aan dat ze me Internetaansluiting zouden opschorten :+ en dat als ik niet betaalde, dat ze een incassobureau erbij zouden gaan roepen.
Dit is nu ook gebeurd en ik krijg nu dus ook brieven van de incassobureau waarin ze zeggen dat ik bovenop de achterstand ook nog 40 eur incassokosten moet betalen.
Ik heb ze meteen gebeld en toen zeiden ze dat ik in een brief moet uitleggen wat er precies is gebeurd en dat ik alle relavante documenten mee moet sturen. Ze wilden zelfs dat ik bewijs meestuurde van alle betalingen die ik Planet heb gedaan (in de afgelopen 6 jaar).
Ik heb tegen die mevrouw gezegd dat ze gek is en dat ik weiger om nog tijd hieraan te besteden. (Tijd = Geld) Als ze willen weten hoe het in elkaar zit, dan moeten ze Planet maar bellen, want die weten precies wat ik betaald heb en die kunnen zelfs de brieven achterhalen (die ze zelf verstuurd hebben) waarin staat dat Internet sinds Januari al opgeheven is.
Wat zegt die "vriendelijke" mevrouw? Nee, u moet ons een brief sturen anders sturen wij een deurwaarder. Dus ik zei dus: "Doe maar sturen. Dag mevrouw :> "

Tsja en wat zei Planet toen ik hun belde na de eerste factuur? "Door een fout in ons systeem is uw abonnement doorgelopen, we gaan het helemaal voor je fixen nu." 8)7

Ik heb blijkbaar erg veel mazzel gehad met m'n overstap van Planet naar Telfort...
Werkelijk vlekkeloos.

Ik vind die wetgeving waarbij de nieuwe provider opzegt bij de oude een hele rare...
Hoe kan iemand nou mijn abonnement opzeggen? Dat kan alleen ikzelf.
Nu krijg je vast weer dat je ineens ander internet hebt nadat je een telefonisch verkoper de huid vol hebt gescholden omdat je zit te vreten, omdat hun je abo op kunnen zeggen...

Een handtekening van de klant als voorwaarde lijkt me voldoende niet ?

Behalve dan dat het bellen willekeurig werkt en je niet meer van een niet-Telfort aansluiting kunt mailen.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:46
Vorige 18:15
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: