Hoofdcategorieën

LiteOn introduceert AllWrite: DVD+/-RW en DVD-RAM

Door René Wichers, zondag 27 november 2005 15:55
Bron: CDRinfo, views: 15.462

LiteOn heeft zich met de release van de 'Super AllWrite' onder de fabrikanten met DVD-RAM-branders geschaard. De brander kan het nog steeds weinig populaire formaat op vijfvoudige snelheid (her)schrijven. Met hooguit een maand te gaan voordat Blu-ray-branders op de markt komen, is het de vraag wat het bedrijf heeft doen besluiten om zich nu ineens met DVD-RAM-ondersteuning te willen onderscheiden. DVD-RAM-media is nog altijd slecht leverbaar, vorig jaar werd de ontwikkeling van het formaat stilgelegd en de concurrentie, vooral in de vorm van Mount Rainier-drives, heeft de laatste tijd bepaald geen schokkende marktaandelen op het format veroverd.

dvd-RAM De overige prestaties van het apparaat vallen in elk geval niet tegen. De SHM-165P6S, zoals de nieuwe telg ook wel genoemd wordt, kan behalve met DVD-RAM ook met alle andere dvd-formats overweg: een DVD+/-R kan op zestienvoudige snelheid worden volgefikt, een dual layer DVD+R wordt acht keer zo snel als normaal volgeschreven en een dual layer DVD-R kan op viervoudige snelheid worden volgetankt. Voor rewritables worden snelheden van 8x voor DVD+RW en 6x voor DVD-RW gegeven. Ook met gewone cd's kan het apparaat overweg: een normale schijf lezen of schrijven kan op 48-speed, en een 'ultra-speed' cd-rw beschrijven gaat half zo snel. De drive is uiteraard uitgerust met een buffer underrun-beveiliging - bij LiteOn heet deze techniek SmartBurn - en met Smart-X, wat het afspelen van multimediabestanden soepel moet laten verlopen.

Volgende 17:02
Vorige 14:56

Reacties

«  1  2  »

Wat is de capaciteit van een DVD-RAM DVD?

Ik heb zelf een LG 4120 ook DVD-RAM compatible.

En DVD-RAM`s hebben capaciteit van normale 4,7 tot 9,3GB
voordeel van RAM vind ik dat je ze super vaak kan herschijven zonder dat die brak word. En bijna nieman dheeft zo`n ding dus voor back-up is het ook handig, want jij kan dat ding alleen maar uitlezen.

bijv maxell leverd ze in gewone vorm en in cassette vorm.

Mijn LG 4167B kan het ook ja. LiteOn probeert weer in het nieuws te komen zonder dat er echt heel veel te vertellen valt ;)

Euhhh...dat kan mijn LG van anderhalf jaar geleden ook al.

de concurrentie, vooral in de vorm van Mount Raineer-drives, heeft de laatste tijd bepaald geen schokkende marktaandelen op het format veroverd.
Mount Rainier dus.

Ik zie niet helemaal hoe deze drives concurrentie vormen voor DVD-RAM. Wat kan een DVD-RAM drive dat drives zonder Mount Rainier ondersteuning niet kunnen?

NEC heeft deze al een tijdje, dus zo uniek is het niet ;)

Met hooguit een maand te gaan voordat Blu-ray-branders op de markt komen, is het de vraag wat het bedrijf heeft doen besluiten om zich nu ineens met DVD-RAM-ondersteuning te willen onderscheiden.
Daarmee lijkt mij de nieuwswaarde dus ook gering. Waarom hierover dan een nieuwstopic... :?

Juist dat cardridge idee maakt dvd-ram zo goed.
Never nooit geen krassen meer en capaciteit voor dik 9 gb.

In europa idd veels te onbekend maar in Japan nog altijd goed verkrijgbaar ( en vooral lekker goedkoop :P )

Met hooguit een maand te gaan voordat Blu-ray-branders op de markt komen, is het de vraag wat het bedrijf heeft doen besluiten om zich nu ineens met DVD-RAM-ondersteuning te willen onderscheiden
Misschien willen ze zich wel niet onderscheiden, maar zit het er gewoon op. LiteOn bouwt ook geen lees/schrijfkoppen en de bijbehorende chipsets. Het zou me niets verbazen als het binnenwerk van deze unit gelijk is aan dat van modellen van LG of NEC, die dat ook kunnen. Als ik op mijn LG kijk, dan is het zelf zo dat de ondersteuning voor DVD-RAM er wel is, maar dat op de tray alle logo's staan van ondersteunde zaken, behalve van DVD-RAM.
Dat zegt ook iets.

Komt er nu eigenlijk ook nog een snelheidsverhoging van DVD-RAM tot 16x of is dit ook niet meer aan de orde?

Komt er nu eigenlijk ook nog een snelheidsverhoging van DVD-RAM tot 16x of is dit ook niet meer aan de orde?
Denk het niet. Gewone DVD's zullen het komende jaar al afgebouwd gaan worden ten gunste van Blue Ray en dergelijke formaten. Dus verder ontwikkelen van DVD-RAM, of de (lees-/brand-)snelheden van + of - formaten is niet interessant meer...

Ik zou wel is een capiciteitsverhoging willen zien, dubbele dual layer bijvoorbeeld, je kunt ze nu wel omdraaien maar dan heb je nog maar 4gb per kant, dubbele dual layer zou dus voor 18gb kunnen zorgen.
jammergenoeg wordt daar nog geen gebruik van gemaakt....
ik denk dat het dan pas een serieus alternatief wordt van de tapestreamer

Kan deze brander nu ook DVD-RAM met cartridge inslikken ?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:02
Vorige 14:56
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: