Hoofdcategorieën

Gratis Divx-encoder vanwege verjaardag producent

Door René Wichers, donderdag 29 september 2005 17:42
Bron: DivX, submitter: Bert Devriese, views: 43.988

De producent van DivX heeft afgelopen zaterdag zijn vijfde verjaardag gevierd. Wellicht aangestoken door acties van Linspire en Opera besloot DivX, Inc. om één dag lang gratis DivX Create-bundels weg te geven - en die dag is vandaag. Normaal gesproken is alleen de bundel waarmee DivX-bestanden afgespeeld kunnen worden gratis en moet voor deze encoder-versie een krappe twintig dollar betaald worden, maar om de feestelijkheden kracht bij te zetten is de klant vandaag alleen verplicht een e-mailadres achter te laten, waar hij dan een serienummer op krijgt toegestuurd. De kleine lettertjes specificeren wel dat de software alleen voor persoonlijk gebruik is bedoeld, voor commerciële toepassingen moet nog steeds een licentie worden aangeschaft.

DivX-logo (v'05) (kleur) DivX ontstond toen, tegen het einde van de vorige eeuw, Microsofts MPEG4 V2-codec werd gehackt door een Franse hacker, Jerome 'Gej' Rota. Met de MS-codec was alleen het coderen van WMV-bestanden in een ASF-container mogelijk, maar met DivX werd het gebruik van de avi-containers voor mediabestanden binnen de korste keren gemeengoed. DivX ;-) verwierf in korte tijd grote populariteit. Om voor deze codec - ook wel bekend als DivX 3 - een legaal alternatief te bieden, werd DivX 4 in de steigers gezet door DivXNetworks, dat tegenwoordig 'DivX, Inc.' heet. Dit door Rota opgerichte bedrijf publiceerde nog onlangs DivX 6, dat niet alleen kan coderen en decoderen, maar ook een eigen, propriëtaire 'divx'-mediacontainer kent waar bijvoorbeeld ondertitels, hoofdstukindeling en interactieve menu's in opgenomen kunnen worden. DivX 6 is ook de versie die vandaag wordt weggegeven. Alleen Windows 2000- en XP-gebruikers komen trouwens in aanmerking voor de actie; de Apple-versie van DivX 6 is nog in het bètastadium. Die bèta was overigens ook al gratis.

Juist vanwege het nieuwe containerformaat lijkt DivX aan populariteit te verliezen: avi-bestanden zijn van een bewezen kwaliteit en zullen niet makkelijk van de markt te drukken zijn. Verder heeft het bedrijf in toenemende mate last van kwalitatief goede concurrenten zoals Nero Digital, 3ivx en XviD. Ook neemt, met de toename van breedbandig internet, de behoefte aan goede compressie af; hoewel de opkomst van bijzonder grote HDTV-bestanden dat weer zou kunnen tegengaan. Hoe succesvol het bedrijf met deze actie is, valt in elk geval nog te bezien. Dat de actie zelf flink wat traffic zal genereren lijkt op voorhand wel zeker ;-).

DivX-taart

Volgende 17:48
Vorige 16:55

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Strakke actie. De site is nog snel ook.
Email ingevuld, download start meteen.

Ik ben in ieder geval blij dat je niet eerst 10 formulieren in moet vullen alvorens het downloaden begint.

Inderdaad een hele leuke actie, die ze natuurlijk ook weer wat gratis extra publiciteit geeft... ze hebben blijkbaar wat extra servers en een extra dikke lijn neergelegd, want de download is bijzonder rap :)

Ik ben benieuwd of Microsoft nu ook volgt met gratis WinXP, Office2k3 en/of WinVista licenties op hun verjaardag :Y)

man, die dingen kosten 300euro of meer per stuk...

en de kostprijs is maar een fractie (als je bedenkt dat 80% van die prijs pure winst is)

marketing kosten
service kosten
bug fix kosten
test kosten
en nog ow zo veel meer :)

Helaas is hij dr nu alweer af: "free giveaway has ended..."
en dat nog geen anderhalf uur na het posten van dit nieuwsbericht :-(

leuk btw, k heb geregged en het bestand gedownload, alleen geen serial gekregen in mn mailbox :X

Inderdaad, lekker op tijd tweakers.net! :( :(
Strakke actie, hoor! :r

Het feest is al voorbij!

De volgende datum waarop ze weer licenties gaan weggeven, staat alvast in de agenda geprikt :)
Sorry! The one-day DivX five year anniversary giveaway has ended.
(Try checking back in September, 2010.).

Still waiting for your free serial number? Our giveaway was so popular that there is a large backlog in our mail servers.[...]

Ahh GRATIS, daar zijn we als de kippen bij.... :)

Je bent hollander of niet :P

DIt is hopenlijk wel de spyware vrije versie... anders heeft niemand er iets aan.

dacht je toch zelf niet :+

die screen op dat scherm is volgens mij de Doom 1 engine :Y)

Nee, het resultaat van de 'gratis' encoder. :+

Vraag me alleen af hoelang het gaat duren voor je een e-mail krijgt, ik wacht al vanaf deze ochtend.

Meer mensen dit probleem?

voorlopig heb ik ook nog geen mailtje gehad.

Ja ik wacht ook al een uur,

Dacht eerst dat ik het verkeerde email adres had ingevult. Maar ik heb het ook naar een andere email gedaan en krijg hem ook maar niet binnen.

Waarom wacht je op een email? De download-link staat gelijk op de volgende pagina...

Edit: :X moet beter lezen, je krijgt de serial dus via mail.

niks gehad, 2 verschillende mailadressen geprobeerd zelfs..
we zijn trouwens niet de enigen

http://forums.divx.com/gr...c/f/201101651/m/237105952

ah, een reactie :)
Our servers are backlogged right now. If your e-mail was entered successfully it may take some time for our mail servers to send you your serial number. Also remember to check that the message has not been diverted to any kind of bulk mail folders of your e-mail service.

Het zou mooi zijn als Bill Gates jarig is dat we dan een gratis exemplaar van Windows XP kunnen krijgen :Y)

hij wordt 28 oktober 50, dus wie weet.

Born on Oct. 28, 1955.

Mischien wel 50$ korting op MS Windows Server 2003 Enterprise...

Als je Informatica student bent krijg je alles gratis van M$ :P :D

Sorry, we gave out all our serials. :(((((((

edit: met een gmail lukte het wel.. strange

geef mij toch maar XviD

geef mij toch maar XviD
, want ...

want ...
Gratis, open source, geen proprietary container, iedereen gebruikt het (3ivx dus niet en Nero Digital ook niet echt, alhoewel ze in principe ook MPEG-4 compatibel zijn).

Kansloze actie IMHO. DivX Inc. moet het hebben van third parties die het in spelers gaan inbouwen, en dat krijg je alleen voor elkaar als het formaat populair wordt zoals xvid. En dat bereik je niet met proprietary containers (we hebben er al genoeg).

Bovendien komen H.264/AVC en de Microsoft variant (b.v. gebruikt in HD-DVD) er aan, als je je eigen spul wil backuppen kan je het beste een formaat kiezen die over 10 jaar ook nog wordt ondersteund.

Als ze net als Opera het morgen helemaal gratis maken (en net als Opera die haar inkomsten uit search en mobiele contracten haalt er een bruikbare inkomstenbron naast zouden hebben) dan zouden ze een kans maken.

Verder heeft het bedrijf in toenemende mate last van kwalitatief goede concurrenten zoals Nero Digital, 3ivx en XviD.
Volgens mij hebben ze vooral last van Xvid gezien die gratis is, perfect beeldkwaliteit heeft en ook nog eens open source is.
Verder zou ik zeggen dat windows media ook wel een aardige concurrent is... De kwaliteit daarvan bij hoge bitrates is tegenwoordig aardig goed...

Dus over 5 jaar doei doei Divx?

windows only kennelijk :(
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:48
Vorige 16:55
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: