Hoofdcategorieën
Device Settings

ATi CrossFire ingeschakeld op niet-ondersteunde kaarten

Door Ralph Smeets, zondag 10 juli 2005 22:20
Bron: HKEPC, submitter: AB64, views: 25.293

HKEPC heeft onderzocht of het ook mogelijk is om ATi's CrossFire te gebruiken met kaarten die geen CrossFire ondersteunen. Normaal gesproken kan alleen de Radeon 850 CrossFire Edition of de Radeon 800 Crossfire Edition in combinatie met respectievelijk een Radeon 850 of Radeon 800 grafische kaart worden gebruikt. Volgens ATi zijn alleen deze combinaties mogelijk omdat alleen de CrossFire Edition kaarten de gegevens van twee kaarten met elkaar kunnen combineren. Na wat onderzoek, kwam HKEPC er echter achter dat hiervoor geen speciale chip werd gebruikt. HKEPC kreeg hierdoor het vermoeden dat CrossFire een speciale functie in het BIOS en/of de driver is. Dus werd er een normale Radeon 850XT-kaart voorzien van een CrossFire BIOS.

Dit bleek te werken. Twee normale Radeon 850XT, waarvan een geflashed, bleken in een CrossFire opstelling te werken, waardoor de prestaties in 3DMark05 verdubbelden. Het experiment was hiermee echter niet afgelopen. Ongeveer hetzelfde trucje bleek namelijk ook te werken met een paar Radeon X700Pro-kaarten. Met wederom flink hogere scores in 3DMark05 en Doom 3. Dat is echter niet alles, want ook de Radeon X300SE met HyperMemory kan in Crossfire-mode gebruikt worden. Dit gaf uiteraard een flinke verbetering in prestaties. Gezien twee Radeon X300SE-kaarten ongeveer evenveel kosten als een Radeon X700-kaart, stelt HKEPC wel vraagtekens bij het nut van CrossFire voor de X300SE.

Update:
Na een grondige analyse van het artikel, met de hulp van enkele Tweakers, zijn we erachter gekomen dat de hack maar gedeeltelijk werkt. Er blijkt dus wel een speciale chip nodig te zijn om CrossFire mogelijk te maken. Deze chip moet het beeld van twee kaarten met elkaar combineren. Zonder een speciale CrossFire Edition-kaart kan het compleet gerenderde beeld dus niet worden weergegeven. Waarom ATi geen Radeon X700 of X300 CrossFire Edition uitbrengt is nog steeds een raadsel. Wellicht dat ATi aan de hand van deze resultaten een en ander opnieuw in overweging neemt.

Crossfire SuperTiling
Volgende 12:10 Speculaties rond Apple als mobiele-telefonieprovider
Vorige 20:11 Europese privacywetten beschermen p2p-gebruiker
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

VET }> 2 budget kaarten presteren beter voor minder geld

Hierboven kun je letterlijk lezen dat het onzin is wat jij zegt...

Dit kan ATI wel eens ten goede komen, als ze dit gaan promoten, zo zullen ze wel een heleboel meer verkopen omdat je geen speciale kaart hoeft aan te schaffen en je toch hoge(re) prestaties hebt.

Vraag ik me af.... waarschijnlijk hebben ze bij Ati dit al geprobeert en tot de conclusie gekomen dat de stabiliteit misschien niet voldoende was om dit in de verkoop te gooien.

Zoals het een professionele review betaamt zouden ze eventuele stabiliteits problemen direct aan het licht moeten brengen.

Aangezien dit niet is gebeurd kunnen wij ervan uitgaan dat deze BIOS upgrade geen stabiliteits problemen met zich meebrengt.

Ik heb zo'n vermoeden dat ze dit niet urenlang allerhande vreemde testgevallen hebben gevoerd.
Eventjes een 3DMark05 draaien is niet vergelijkbaar met uitvoerig testen.

...omdat je geen speciale kaart hoeft aan te schaffen en je toch hoge(re) prestaties hebt.
De bedoeling van een bedrijf zoals ATi is waarschijnlijk dat je wel een speciale kaart aanschaft. KaSsA !!! :Z

Zou ATi zich zulk soort dingen kunnen veroorloven in de heftige strijd met nVidia? Qua marketing lijkt het me nét iets handiger om te zeggen van "Hey, bij nVidia moet je speciale kaarten aanschaffen, bij ons moet je gewoon een normale kaart extra kopen, dus ga maar snel naar de winkel en verdubbel onze omzet allemaal!"

Niks geldklopperij of achterhouderij. ATi wil gewoon niet dat jan en alleman met hun bios gaan kloten en zij daar een slechte naam mee krijgen als iedereen straks een verneukt bios heeft. Ze hoeven het niet te promoten voor hun is het fijn dat de tweakers het weten en daar moet t bij gelaten worden.

allemaal leuk en aardig maar crossfire is net gereleased en haalt sli nog niet. terwijl sli 2 in de pipe-line is. wanneer komt ati met een antwoord? of is de toekomstige gpu met het X vormige raster het idee?
zie
http://www.hexus.net/content/static/crossfire_sneak.html

nVidia heeft inderdaad een grote voorsprong. Maar laat je niet misleiden, SLI2 is gewoon iets software matigs... alle nieuwe features van SLI2 zijn drivers features.

Nu blijkt dat dit allemaal ook mogelijk is met crossfire (dus alle kaarten gebruiken).

Beetje vage test de SLI word 4xAA getest en de Crossfire 6xAA dus vind het een beetje brakke test :r

Crossfire is veel meer compatible met games die er nu zijn voor SLI zijn er apparte instructiesets nodig en voor crossfire niet.

eerhm die x700 hacked crossfire geeft de 6600 sli er aardig van langs :Y)

Ja, lekker , goed om te weten als ik eens een nieuwe pc moet kopen :)

klinkt eerder een beetje als bedrog. Mensen een crossfire kaart laten kopen terwijl het met een andere non crossfire via een simpele biosupdate ook kan....

Dit is vrij normaal hoor. Dit truukje werd ook vaak toegepast op bijv. cd branders, toen er nog verschil was in snelheden. Een 40 speed was gewoon een 48 speed met een andere firmware.

Een collega vertelde me eens over de tijd dat harde schijven nog 20 meg waren. Op hun bedrijf gingen ze upgraden naar 40 meg schijven. Dus die jongen van de fabrikant kwam langs, opende de server, en draaide een schroefje op de schijf een beetje uit. Dat schroefje functioneerde als een fysieke blokkering voor de schijfarm :D

Yep, je maakt dan een beetje verlies of speelt kiet op de low budget modellen en pakt de vette winst op de duurdere modellen.

Is vrij normaal, komt ook eel voor bij GSM's

Deed Nvidia ook hoor .. maar dan met de perpdure quadro

Met een biosflash presteerde ineens de normale geforce met quadro bios & quadro drivers als een echt kaart, met bijgenoemde opengl bonussen.

ja maar ik dacht dat de Qoadros ook zo aso duur zijn vanwege de extra driver support etc.

@Bas
dus jouw idee is dat bedrijven Quadros kopen omdat ze niet op 1000 euro meer of minder per product kijken?
ik denk dat ze daar wel naar kijken als ze er meerderen van moeten kopen, en als een normale 6800 net zo goed zou zijn na een flash zouden ze denk ik echt wel gewoon een 6800 kopen en die paar duizend euro sparen.
Dus ga er maar vanuit dat bedrijven hun redenen hebben om Quadros en fireGL kaarten te kopen en niet de gewone desktop variant. Want bedrijven zijn echt wel niet zo dom het 10 voudige neer te leggen voor iets wat ze ook voor minder kunnen krijgen.

Meer omdat bedrijven echt niet kijken op een $1000 meer op een high-end workstation.

nou ik denk dat een crossfire x850xt of en "normale" x850xt even veel zouden kosten

denk je dat de gemiddelde DELL gebruiker weet dat je een videokaart bios kan updaten ;)

wel mooi zo
dan kan je andere kaarten gwn flashen naar een crosfire en zo ook een top end kaart hebbe qwa prestaties

@ levo
volgens mij is dat gewoon een dvi kabel met 2x male aansluitingen

Als je even naar de bron had gekeken kon je zien dat ze ze kaarten helemaal niet hebben verbonden met elkaar. Het lijkt er dus op dat het dan via de pci-e bus gaat.

Ik ben nu verder eigenlijk vooral nog benieuwd of dit ook een leer gaat werken op nforce 4 moederborden.

Ik heb een poging gedaan de bron te bekijken, daar stond oa een plaatje met dus wel zo'n dvi-kabel enzo, verder kon ik niet veel wijs uit de scheve vertaling.

op Nforce4 werkt dit ook.

bij ik dacht het nieuwste SLi mobo van albatron gaat dit met elke driver.
SLI word ingeschakeld zodra er een 2e kaart in het 2e Slot geduwt word en er is geen bridge nodig.

dit zou dacht ik bij alle NForce4 SLI mobos moeten werken vanaf een bepaalde driver (ben naam driver vergeten) en is de SLI bridge niet meer nodig.

je hebt toch alsnog zo'n speciale kabel nodig ? :?

Niet zo vreemd opzich, dat dit via een aangepaste BIOS wordt geregeld. Het zou waarschijnlijk veel te duur zijn geweest om van elke kaart een speciale CF-editie te moeten maken. :)

Deze kaarten hebben geen composting engine. Dieze zorgt er voor dat de beelden van de 2e kaart samengevoegt worden. De kans is dus dat je maar de helft van de beelden te zien krijgt.

Ik weet niet 100% zekers of dit zo is maar hier hadden ze het over in het Ati Radeon discussie topic. @ GOT.

Dit is ook een interessant artikel over CrossFire, mocht iemand niet weten wat het precies inhoudt :)

Hmz een vies marketingtrucje van ATi hier :(

Erg stom van ze dat je zo makkelijk niet-crossfire kaarten kan flashen naar crossfires.

Is dat wel zo stom? dikke kans dat door dit nieuws ze meer kaarten zullen gaan verkopen omdat het dus met die losse kaarten ook kan. Eerst released ati die speciale crossfire kaart, en denkt iedereen, oh das een trucje voor de mensen die het geld voor zoiets hebben, dan later blijkt dat het met een simpele BIOS upgrade op veel meer kaarten werkt. Gevolg is dat er opeens een stijging in het aantal Ati kaart verkopen zal plaatvinden :) .

Ik vind het eigenlijk een hele slimme truc van Ati

Je kunt moeilijk menesn die crossfire willen verplichten een BIOS upgrade te doen. Voor ons is het appeltje eitje maar niet voor jan en alleman. Geloof me veel die-hard gamers weten niet eens hoe zo'n PC opengaat
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:10 Speculaties rond Apple als mobiele-telefonieprovider
Vorige 20:11 Europese privacywetten beschermen p2p-gebruiker
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011