Hoofdcategorieën

Microsofts verzoek om verplaatsing rechtszaak geweigerd

Door Remy Bergsma, vrijdag 12 maart 2004 22:10
Bron: ZDNet, views: 6.199

RealNetworks logoDe rechtszaak waarin RealNetworks Microsoft aanklaagt wegens de bundeling van Windows Media Player met Windows XP wordt niet verhuisd van San Jose naar Seattle, waar Microsoft om verzocht had. In een artikel op ZDNet wordt gemeld dat de rechtbank het niet nodig achtte voor de rechtszaak om deze te verplaatsen. Microsoft noemde als argumenten voor het verplaatsen onder andere de looptijd van de rechtszaak, de verwachting dat het bedrijf een vijandige jury tegen zich zou krijgen en dat het 'onhandig' zou zijn voor het bedrijf. De rechtszaak die is aangespannen bestaat uit de aanklacht van RealNetworks dat Microsoft lange tijd een strategie heeft gebruikt om concurrenten zoveel mogelijk tegen te werken, waardoor RealNetworks veel inkomsten is misgelopen. De eis van RealNetworks in de zaak is 1 miljard dollar.

Volgende 22:34
Vorige 21:18

Reacties

«  1  2  »

RealNetworks probeert er natuurlijk zoveel mogelijk uit te slaan, maar ook al was WMP niet in Windows te vinden hen Real zal niet veel vaker gedownload worden... het produkt is gewoon jaren lang niet fijn beoordeeld door de mensen

Deze discussie zal altijd gevoerd blijven worden....

De ervaring leert dat wanneer je tijdens de installatie niet blind doorklikt maar de juiste opties kiest Realplayer een beschaafde losse player blijft.

Dat Real zich zo agresief installeert hebben we aan MS te danken met hun controle op de koppelingen met programma's.

Xing heeft in een ver verleden een dergelijke zaak aangespannen. Toen in Win95-osr2 Active movie kwam en je Xing MPG player installeerde als favoriete player (toen dan :) ) kreeg je direct met het openen een waarschuwing dat de file-extensie niet was gekoppeld aan ActiveMovie en als je dat wilde herstellen.....

Da's onzin. 99% van de gebruikers is nou eenmaal van het type klik-en-een-beetje-opschieten-graag. Als een programma in een default installatie zoveel meuk installeerd, is dat gewoon een slechte zaak, en daarom wordt het dus ook slecht beoordeelt. Hadden ze in de default installatie enkel en alleen de player en verder niks geinstalleerd, zouden veel mensen al minder negatief zijn Ook een beetje eigen schuld dus ;)

Daarnaast zijn er heel veel programma's die bepaalde extensies willen toe-eigenen, dat is irritant maar niet iets wat alleen Microsoft doet. En gelukkig is in veel software (en ik dacht ook in die van MS) aan te geven of er gecontrolleerd moet worden of die extensies gekoppeld zijn. Nou is Win95 wel een tijdje geleden dus dat specifieke voorbeeld weet ik niet, dat geloof ik direct, maar ook na die tijd heb ik vaak zat ruzie gehad met mn computer ( :P) omdat koppelingen weer eens omzeep waren na installatie van 1 of ander progje.

ja ja strax gaat de maker van windows-commander, heet nu total commander, MS aanklagenomdat ze file manager altijd hebben meegeleverd en nu explorer......

gratis moet van mij altijd mogen.

Je denkt blijkbaar dat Media Player gratis is. Daar begrijp ik helemaal niks van. Het wordt mee- of nageleverd bij Windows en Windows kost een smak geld.

Denk je dat de prijzen van windows omlaag zullen gaan als WMP eruit is gehaald ? nou niet dus.

Nee de marges van de producten worden dan voor MS nog hoger. Alsof ze nog niet genoeg geld hebben.

Ik vind de redenen van Microsoft voor verhuizing van de rechtszaak eerder een teken van hoe ZIELIG microsoft wel niet is. De reden voor Seattle is gewoon omdat ze daar meer mensen omgekocht hebben en vrijwel alle rechters aandelen hebben in Microsoft en hierdoor dus postief oordelen voor Microsoft.

Ik wordt steeds zieker van de manier waarop Microsoft met de consumenten en de concurrentie omgaat. Concurrentie moet gaan om nieuwe ontwikkelingen, verbeteringen van producten en daarmee een goede prijs/kwaliteit verhouding aanbieden. Helaas is het voor Microsoft niet mogelijk om dit te doen. Ze spreken over het succes van Windows, maar dat is geen succes. Zij noemen het verplicht in je strot duwen van een product een succes. Want bij welke PC-verkoper kun je nu kiezen of je wel of geen OS wilt.

De reden voor Seattle is gewoon omdat ze daar meer mensen omgekocht hebben en vrijwel alle rechters aandelen hebben in Microsoft en hierdoor dus postief oordelen voor Microsoft.
Oh ja? Dat zijn nogal flinke beschuldigingen.. Heb je daar soms bewijs voor? Nee? Ach goh....
-1 Flamebait voor jou

Nee hoor; de reden dat ze de rechtszaak naar Seatle willen verplaatsen is heel simpel; MS heeft daar hun wereld hoofdkantoor. En dat weten de rechters daar natuurlijk...en die weten ook hoeveeel Seattle-ianen werk hebben dankzij MS...en dat zal hen iets gubstiger tegenover MS doen opstellen.

@ Fellow2000

Wat een onzin joh... je bent het toch helemaal NIET verplicht, ga dan lekker linux gebruiken ofzow.

Microsoft pakt het gewoon slim aan, ze kiezen gewoon de meest gunstige weg, en dat zou jij ook doen als je genoeg hersenen zou hebben om zo'n bedrijf op te richten!

Windows geen succes? Ruim 90% van alle PC's draait Windows. Wat is volgens jou dan wel een succes? Ik ben erg benieuwd.

Ik heb trouwens nog nooit gehoord van een wet die je verplicht Windows te draaien. Dus hoezo verplicht? Bij vrijwel elke fabrikant kun je kiezen voor PC's zonder software of zelfs kiezen om bv Linux pre-installed meegeleverd te krijgen.

Laat me eens raden ericeric, je hebt nog nooit geprobeerd een laptop of een desktop zonder MS Windows te kopen.

Kan je vertellen dat het in Nederland practisch onmogelijk is met de verkoopandroiden door 1 deur te komen als je zegt geen MS producten bij je PC te believen. Ze zeggen direct dat ze de deal niet met je aangaan als je de waren van MS er niet op de koop bij toeneemt.

Dat is het leuke van de MS preloading deals, welke de PC-boeren, op straffe van het verliezen van de lucratieve kortingen op MS pakketten, bijna verplichten elk stuk ijzer van MS binaries te voorzien.

ik vind realplayer gewoon niet leuk werken. het zit zo helemaal vol met reclame, en als ik nu terugdenk aan de tijd waarin ik het wel gebruikte herinner ik me maar 1 ding: "buffering" :)

verder vind ik het mar belachelijk. microsoft heeft gewoon een mediaplayer ingeboud in HUN windows, en die mediaplayer is gewoon beter (nfi) dan real's realplayer.

Afgezien of realplayer nu goed of slecht is. Stel nu, je had een goedkopere versie van windows kunnen kopen, waarin geen WMP zat? Had je dat gedaan?

Vergelijkbaar: Stel je koopt een auto en er zit "gratis" een aanhangwagen bij. Een goedkopere versie zonder aanhanger is er niet...

Persoonlijk had ik toch echt liever een windows versie zonder WMP, IE en OutlookExpress gehad. Maar ja, of het illegaal is...?

Een telefoon heeft tegenwoordig ook al een camera aanboord enzo, dat toch hetzelfde verhaal.

Dadelijk wordt Nokia ofzo nog aangeklaagd omdat de verkoop van fototoestellen terugloopt |:(

Let wel op dat Real een boterham moet verdienen terwijl M$ de kosten van WMP in de prijs van Windows kan doorberekenen en daarom geen reklame hoeft te gebruiken.

1 miljard dollar, is dat niet een beetje overdreven? persoonlijk vind ik dit een absurd hoog bedrag, en lijkt me sterk dat realnetworks dit bedrag aan schade heeft geleden.

Maar het geld is dan ook niet voor Real, maar voor de gebruikers van RealPlayer. Voor geleden psychische schade. :+

Een miljard krijgen ze niet, maar je zet wel altijd zo hoog mogelijk in met de kans zoveel mogelijk te krijgen. Overigens zou MS geld toe moeten krijgen als ze Real daadwerkelijk dwarsgezeten hebben ;)

Microsoft heeft Windows en de WMP9 zodanig aangepast dat het wel héél moeilijk wordt voor andere mediaspelers om als standaard in te stellen... Nu ik Winamp 5 heb, wordt de WMP9 nóg altijd standaard geopend.
Microsoft heeft gewoon een streepje voor op hun mediaspeler omdat ze zelf ook het OS hebben ontwikkeld, en zo enkele "goodies" kunnen inbouwen waarvoor andere bedrijven zoals Real Software de OS-source niet kunnen gebruiken. Denk maar de mini-Media Player van WMP9 in de taakbalk, de "colouring feature" waarmee je de kleur van Windows Media Player kan aanpassen, ...
Anderzijds is Real Basic Player ook niet je dàt; zit o.a. vol met advertising, ...

Is nochtans niet moeilijk, op een half minuutje schakel je WMP uit, Winamp in als standaard voor audio en MP Classic als standaard voor video (toevallig mijn favo's)

Wat ik wel jammer vind is dat er standaard zo weinig codecs meegeïnstalleerd worden.

Verder vind ik Realplayer ook slecht, je moet tientallen ongewenste en onnodige opties uitschakelen als je ongestoord aan het werk wilt gaan, het is een mooi voorbeeld van opdringerige software.

Maar ze hebben wel gelijk, waarom zou je er niet zo veel mogelijk geld proberen uitslaan? Als ze gelijk krijgen van de rechtbank gaan ze zich deze keuze nooit beklagen!

Ik weet niet waar je het over hebt met andere media players als standaard in stellen. Ik heb met Winamp 5 totaal geen problemen het is mijn standaard media speler voor bijna alle formaten en media player 9 staat hier ook gewoon op de computer. Ik heb ook geen halsbrekende toeren uitgehaald of schokkende dingen moeten doen om Windamp 5 als standaard media speler in te stellen gewoon de juiste instellingen aan vinken en klaar.

Eve off-topic:
met Winamp 5 heb ik geen problemen, en ook niet met mplayer2; enkel als ik bv. Wave-sounds beluister; wordt WMP9 opgestart (ja, ik heb ook al de bestandstypen uitgevinkt hiervoor maar blijft toch problemen geven).
Anyway: Real Software zou eens een betere gratis versie van hun RealPlayer Jukebox uitbrengen...

@SecondOpinion: je hebt de source van Windows niet nodig voor de features die jij noemt. Iets meer programmeerwerk misschien, maar dat is het dan ook. Dat MS een streepje voor heeft is een argument dat wel heel makkelijk wordt gebruikt door bedrijven die domweg zelf geen goede ideeen hebben (of hun tijd verdoen met inbouwen van ad- en spyware...).

Ik heb het onder Windows XP ondervonden, dat je WMP9 heel moeilijk kan vervangen door bv Windows Media Player Classic http://sourceforge.net/projects/guliverkli/.

- Met kies-een-standaardmediaplayer: mijn huidige mediaplayer gebruiken selecteren gaat niet.
- Windows Media Player Classic => Formats: File-extensions instellen gaat ook niet.
- Het gaat ook niet met rechtermuisklik op een .mpg en "Openen met"-instellen zodat bestanden met .mpg-extensies met Windows Media Player Classic worden afgespeeld.

Hoe dan ook zit er iets dat ervoor zorgt dat .mpg terug met WMP9 wordt afgespeeld. Terwijl Windows 2000 wel naar de user luistert en de mediaplayer gebruikt die je instelt.

Ik heb ooit eens Realplayer uitgeprobeerd, wegens AD's snel deraf gegooid.

Aan de ene kant mag MS niet zomaar de concurrentie blockeren en aan de andere kant heeft de consument een hekel aan Realplayer wegens AD's.

Real had beter eerder en meer tijd in verbetering van de player kunnen steken. In plaats daarvan hebben ze hun tijd gestoken in ad- en spyware en vage marketing technieken. Realplayer met default opties installeren? Daar kan Microsoft nog een puntje aan zuigen. Als Real een beter produkt had gemaakt (en waarom niet: het is nota bene hun hoofdactiviteit), hadden ze met gemak kunnen domineren - een voorsprong die ze jaren lang uit hadden kunnen bouwen zonder enige dreiging uit Redmond. Naar de rechter stappen is altijd een teken van zwakte, ook in dit geval. Advies aan de belegger: koop maar geen aandelen :7

hm, je vraagt je wel door af wat er zo speciaal is aan de rechters in Seattle...

Met windows 3.1 is al een media player meegeleverd! Innoveren van windows staat gelijk aan het innoveren van de onderliggende features.

Wat krijgen we straks, klachten van fax software fabrikanten omdat in Windows 98 een fax functie zat die er later weer uitgehaald is en nu weer is teruggestopt?

Weer een rechtzaak, het gaat lekker daar in de States.
Maar die Windows Media player 7, 8, 9 zijn lompe onhandige overbodige programmas, die ze best hadden mogen weglaten.
De Media player 6.4 is de enige die leuk is en eenvoudig bedienbaar is.
En geen overbodige aanhangsels dan wel opties heeft.
En zit nog steeds in Windows.
Met een beetje moeite kan die als default player worden ingesteld.

Het word met de dag erger...

[oftopic]
RealNetworks wil M$ geld laten betalen, M$ valt een jongetje aan omdat hij toevallig een of andere domain naam heeft geregistreerd die op "Microsoft" lijkt en M$ valt weer Lindows aan, het gaat zo maar door, trieste zaak...
[/oftopic]

Ik ben absoluut geen M$ fan, maar dit slaat nergens op. Ik hoef ook geen Realplayer op mijn PC, ik hou niet van programma’s die zo maar al je settings overnemen zoals Realplayer en Quicktime (denk ook aan Explorer settings).

Als Realplayer standaard in Windows was, had ik het ook niet gebruikt, ik had toch liever WMP gedownload. Dat ik moet betalen voor WMP wanneer ik Windows koop vind ik ook niet erg.
“Do the math” Realplayer plus 8 kost ong. 25 Euro en XP home kost 85 Euro voor die 85 Euro heb je hele besturing systeem en WMP erbij (En nog veel meer).
Je kan ook gratis versie van Realplayer gebruiken natuurlijk, maar wie wil nou met reclames dood gegooid worden :+

Je vergelijkt wel een retailprijs met een zeldzaam lage OEM-prijs. Maar dat betekent niet dat ik het niet met je eens ben. Ik hoop dat er nog rechters bestaan die realiseren dat als iedereen MS aanklaagt dat er dan 55.000 werklozen zijn in Seattle.

Nee WMP gebruik ik ook, maar ik had het net zo lief gedownload. Want of ze het nu meeleveren of niet, het zal voorlopig wel gratis te downladen zijn. Ook al zitten de kosten er niet in, want die zijn een fractie van de kosten van Windows.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:34
Vorige 21:18
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: