Hoofdcategorieën
Device Settings

Binnenkort externe Serial ATA-harddisks

Door Steve Lersberghe, zondag 11 januari 2004 14:38
Bron: InfoWorld, submitter: T.T., views: 2.373

InfoWorld schrijft dat we binnenkort externe Serial ATA-harddisks mogen verwachten. Eigenlijk zijn die reeds op de markt, zo zijn er de eind vorig jaar gelanceerde Serial ATA Backup drives van CMS Velocity. Maar fabrikanten als Maxtor, Comax en Silicon Image zijn bezig met een nieuwe specificatie Serial ATA II Cables en Connectors Volume 2, die ervoor zorgen dat de dataoverdracht beter zou moeten verlopen. De huidige externe SATA-drives werken namelijk met gewone, voor intern gebruik ontwikkelde kabels, met signaalverlies tot gevolg. De nieuwe specificaties zouden dit moeten oplossen met onder andere een betere shielding.

Het werk zou afgerond zijn in februari, deze zomer zouden dan de eerste externe drives volgen die voldoen aan de specificaties. Het grootste voordeel is de snelheid: deze ligt veel hoger dan bij FireWire en USB 2.0 - dat tot veertig maal hogere snelheden dan USB 1.1 beloofde, maar dat helemaal niet bleek waar te maken. Aanvankelijk zal er wel nog een PCI-kaart nodig zijn om de computer van externe poorten te voorzien, het is aan Intel, VIA en andere chipsetbakkers om de nieuwe externe poorten te ondersteunen. De fabrikanten zouden dan reageren vanaf de vraag er is, zoals dat ook gebeurde met USB 2.0 en FireWire.

Serial ATA aansluitingen
Volgende 15:53 VIA's gameconsole ApeXtreme wint de aandacht
Vorige 14:36 Cuba damt privégebruik van internet in
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Dat betekend dus dat mensen die een mobo hebben aangeschaft waarop al externe poorten aanwezig zijn dus niets kunnen beginnen met deze schijven, of zijn ze wel compatable met inlvering van snelheid ?

haha fijn :D snellere HD's extern.. wat toch weer een probleem met zich meebrengt:

-USB2.0/1.1 HD's zijn ook extern maar kun je altijd meenemen en op andere USB ports aan sluiten
-S-ATA HD's ook extern, maar dus blijkbaar een PCI kaartnodig, wat weer zo zijn nadelen geeft, of je moet de pci kaart meenemen, of je moet weten of de andere persoon / computer ook zo'n kaart heeft.

Toch ben ik erg benieuwd naar de formaten die gaan komen en samen met de prijs :) :P

Ja, maar het is wel enorm handig om bijvoorbeeld servers (al dan niet tijdelijk) van extra opslagruimte te voorzien. Gewoon extra schijven erbij, in een extern kastje. En de snelheidsverschillen met USB 2.0 en FireWire komen daar goed tot zijn recht.

Servers worden al jarenlang uitgebreid met externe SCSI drives hoor :Z

of je moet de pci kaart meenemen, of je moet weten of de andere persoon / computer ook zo'n kaart heeft.
Je hebt niet noodzakelijk een PCI-kaart nodig, je moet gewoon zien dat die kabels van binnen nar buiten kunnen, ofwel via het slotplaat (in de toekomst misschien), maar aangezien nog geen enkele moederbord dat heeft, zal je PCI-slotplaatjes moeten gebruiken, of PCI-sATA-kaarten met een externe poort.
Als je je sATA-schijf meeneemt naar iemand die zo geen externe poort heeft, kan je nog altijd zijn bak opengooien en intern op de sATA-aansluiting inpluggen. Niet ideaal, maar het werkt :)

er zijn al enkele moederborden die een externe poort op een bracket meeleveren

maarja, dat is niet meer dan een verlengkabeltje van een interne

zou leuk zijn als ze echt op het mobo zitten, die PS/2 poorten eraf en SATA poorten :)

Laat de PS/2 poorten maar zitten :9

Je zal wel de USB poorten bedoelen ;)

Ik denk dattie wel PS/2 bedoelt; is achterhaald en oud en neemt teveel ruimte in.

Toch ben ik van mening dat het voor de consumetne leuk is maar met de huidige thuisnetwerkjes die toch langzaam gemeengoed aan het worden zijn dat je meer hebt aan een soort NAS zoals bijvoorbeeld linksys deze al op de markt brengt. (zie deze link bijvoorbeeld) Het is alleen jammer dat die dingen vrij duur zijn terwijl je er veel meer aan hebt.

NAS is langzamer, duurder en niet primair voor mobiel gebruik.

Booten van NAS kan ook niet eenvoudig.

Reactie op Markiedam

Nee waarschijnlijk bedoelt ie dat tegenwoordig de meeste muizen en toetsenborden op USB werken en daarom ps2 een beetje overbodig is geworden. Als je die dan van het mobo afhaalt dan heb je dus weer plek voor externe Sata poorten.

hmm... door al dat onboard gedoe zijn veel PC's tegenwoordig PCI-kaart loos.
Als ze nou gewoon 2 PCI's van het mobo afhalen, is er ook weer ruimte

Waar ik nog steeds op wacht, is een goede externe stroomvoorziening. Bij heel veel externe aparaten van tegenwoordig moet je een adaptertje in een stopcontact doen. Gewoon een paar universele poorten op de voeding zou dit probleem verhelpen (usb geeft wel stroom, maar niet voldoende voor heel veel dingen zoals printers en grote (non-laptop) externe hardeschijven)

Waarom zou dit eigenlijk niet gewoon geintergreerd kunnen worden in de komende USB/Firewire standaard? 12v oid moet toch ruim genoeg zijn

Het is al een standaard van USB: Ik heb hier een aantal externe USB schijven die ook zonder extra voeding gebruikt kunnen worden.

FireWire heeft al voeding door de kabel, veel externe drives maken daar ook gebruik van.

neem een antec truepower/truecontrol voeding ... Zit een externe molex connector op, waar je kabeltje aan kunt hangen.... als ze die nou eens bij elke PSU zouden doen zouden ze er een standaard van kunnen maken ;)

Op mijn Epox 4pda2+ rev2.0 zit al een externe SATA aansluiting, dus kabel van moederbord naar bracket.

Goed voorbereid :)

Inclusief of exclusief stroomkabel?

Zo is het ook met mijn Gigabyte sinxp1394. Daar zit ook een pci bracket met 2 serial-ata poorten en een ATX powerconnector + kabeltje :).

Blijkbaar was dit al een tijd geleden bekend, anders zullen mobo fabrikanten dit soort features niet toevoegen.

Ik ben zeer benieuwd waneer deze techniek de sprong naar de laptop zal maken. Dat lijkt me helemaal ideaal een snelle een vooral grote schijf bij een laptop. Zou je de externe hd’s ook in een RAID config kunnen hangen als dit door de chip op het moederbord/pci adapter ondersteund wordt.

De externe kabel is precies dezelfde als de interne, je zult dus prima een RAID array kunnen draaien als je controller dit ondersteund. Persoonlijk zou ik liever wat meer SATA poorten zien op de moederborden (twee is wat aan de lage kant) en ze mogen DVD/CDRW ook weleens naar SATA om gaan zetten. Eindelijk van die stomme flatcables af.

Kunnen interne cd/dvd spelers/writers niet gewoon op USB gezet worden. De meeste computers gebruiken toch al interne USB voor de card lezers tegenwoordig. Dan kunnen we tenminste de (S)ATA poorten blijven gebruiken voor harde schijven

Zou het mogelijk zijn om zulke "Serial ATA II Cables" aan te sluiten op een normale S-ATA poort ?

Heb zelf een Gigabyte GA-8KNXP en deze heeft ook een bracket voor externe S-ATA schijven. Tevens wordt er een externe voedingskabel bijgeleverd.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:53 VIA's gameconsole ApeXtreme wint de aandacht
Vorige 14:36 Cuba damt privégebruik van internet in
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011