Hoofdcategorieën
Device Settings

Vergelijking van 24 AMD- en Intel-processors

Door Ralph Smeets, dinsdag 23 december 2003 19:37
Bron: Materiel.be, submitter: T.T., views: 39.801

Onze Belgische overklokkers van Materiel.be hebben een roundup gemaakt van elf verschillende AMD- en dertien verschillende Intel-processors. Het merendeel van de geteste processors maakt deel uit van het huidige verkrijgbare assortiment van AMD en Intel, met als uitzondering een 350MHz Intel Pentium II, een 1,2GHz Duron, 1,5GHz Pentium 4 en een 2,2GHz Pentium 4. Materiel.be heeft ook een aantal processors overgeklokt en ook deze getest.

Alle AMD Socket A-processors werden getest op een nForce 2 Ultra 400-moederbord. De Athlon 64 3200+ die mee deed aan deze roundup werd getest op een nForce 3-moederbord, terwijl een i875P-moederbord dienst doet als testbench voor de Pentium 4 en Celeron-processors van Intel. De 440BX-chipset van Intel vinden we terug op het moederbord dat dienst doet als bed voor de Pentium II dat voor de gelegenheid voorzien is van SDR-SDRAM-geheugen. Al deze moederborden werden voorzien van twee repen 256MB DDR400-geheugen van Samsung en een ATI Radeon 9600 Pro grafische kaart.

Pentium IIGewapend met een flink arsenaal aan testen werden alle processors onder vuur genomen om zo het kaf van het koren te scheiden. Op zich leren we niet veel nieuws van deze test, de 350MHz Pentium II is in alle testen de hekkesluiter en de Athlon 64 3200+ en de 3,2GHz Pentium 4 Extreme Edition vechten constant om de eerste plek. Wat (uiteraard) ook opvalt is het grote verschil in prestaties tussen de oudste en de nieuwste processors. Uit eerder uitgevoerde tests bleek dat de Celeron niet echt interessant is qua prijsprestatie-verhouding en deze test benadrukt dit nog maar eens.

Welke processor nu de beste keus is, is moeilijk te zeggen. De Intel Pentium 4-processor heeft volgens hen een lichte voorsprong in snelheid. Hier staat tegenover dat de processors van AMD nog altijd goedkoper zijn dan die van Intel. Zo is een Athlon XP 2500+ met een Barton-core makkelijk tot een 3200+ over te klokken. Dit is dan ook een goede keuze als je veel 'bang for the buck' wilt hebben.

Athlon MP 2800+ Barton-core voor/boven perspic
Volgende 22:29 Sun: Microsoft dwingt klanten te upgraden
Vorige 19:07 IBM gaat samenwerking aan voor life sciences
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Vergelijking van 24 AMD- en Intel-processors
Door Ralph Smeets - dinsdag 23 december 2003 - 19:37 - Bron: Materiel.be - Submitter: T.T.
Onze Belgische overklokkers van Materiel.be hebben een roundup gemaakt van 21 verschillende AMD- en 13 verschillende Intel-processors.
21 en 13 is volgens mij 34 en geen 24.
edit:
Het zijn 11 AMD processors

Vergelijking van 24 AMD- en Intel-processors
hebben een roundup gemaakt van 21 verschillende AMD- en 13 verschillende Intel-processors
21 + 13 is nog steeds 34 hoor :P

Tja, echt verschil is er niet, maar zoals gezegd: de prijs is de grote doorslag meestal. Voor de prijs van een P4 2,4Ghz koop je volgens mij een 3Ghz AMD (uit mijn hoofd).

Edit: ja hallo, ik post toevallig tegelijk en wordt meteen de grond ingeboord en de persoon boven mij krijgt wel een +3?? bedankt hoor..

Er staan ook pricewatch shortcuts links van dit artikel ;)
Voor de prijs van een XP3000+ boxed (dus geen 3Ghz AMD, die bestaan zelfs nog niet voor zover ik weet) heb je een PIV 2,8 Ghz met 800Mhz FSB, dus zo groot is het verschil tegenwoordig niet meer :)

je kan niet alles hebben he, ze hebben de momenteel verkrijgbare getest, en er zijn nog veel plaatsen hier in belgië waar de fx51 niet beschikbaar is

Oeps :X

moest natuurlijk 11 AMD processors zijn :)

Jammer dat ze de Athlon 64 FX niet hebben getest. Die mocht er toch bij en zeker omdat de P4 EE meedoet.

De P4EE is een 32 bitter, de Athlon 64 een 64 bitter, vandaar dus niet... dan moet de intanium serie ook meedoen... ;)

zou wel eens leuk zijn....
ben ook wel benieuwd hoe goed/slecht die Itanic is met x86-32 software...

Nee niet overbodig, hij heeft wel degelijk gelijk.

Aangezien ze Intels vlaggeschip mee laten doen., en die van AMD buiten laten staan.

No fair match.

Ik mis de Athlon FX51 maar er is wel de P4EE

Het is dus niet kompleet

Hmz ik originele artikel proberen te lezen....... Frans...... Ze zouden moeten verbieden om reviews in een andere taal dan in het Engels of Nederlands te schrijven :(

Verder wel een mooie test idd... blijkt maar weer dat de celeron zuigt en de Athlon 64 kont schopt.

groot gelijk, gelijk tweakers.net engels maken zodat iedereen het kan lezen :+


omdat amd beter kwaliteit/prijs geeft, daarom :-)

Euh 24 processoren testen, en de volgende schamele selectie aan "bruikbare" benchmarks ?
(lees: waarom al die moeite ?):

Winrar
Lame Encoder
Divx
UT2003
Aquamark

En dan aan het eind de vraag stellen:
"AMD ou Intel ?"
:?

Heb jij de hele review wel gelezen?

-Super Pi
-CPUMark
-PCMark 2002
-3DMark 2003
-SiSoft Sandra
-Winrar
-Lame
-Divx
-UT2003
-Aquamark2003

Zijn er zo al 2 maal zoveel als jij noemt |:(

De rest vond hij dus niet bruikbaar (ik ook niet).

jij niet; maar er zijn genoeg mensen die hun processor voor meer dingen gebruiken dan msn'en en tmf-chat.
waar dat jij dat die divx-jes vandaan komen?
die moeten ook geencodeerd worden,
vervolgens gerar; vergt ook wat processor kracht wanneer je dit doet met compressie.
etc. etc.

UT2003 is het enigste wat teld voor mij, aangezien wat popugames op die engine gebaseerd worden.
Weet niet of er enige populaire games van de aquamark engine gebruik maken want dan is die ook niet relevant.

Voor de rest wat moet ik ermee ik mis een heleboel apps die ik wel gebruik en ook sommige benchbaar zijn maar die niet in het rijtje zitten en ja die kunnen een heel anderbeeld geven.

@ Sokje:

Voor een vertaling naar het engels kun je terecht op deze site en kan je het laten vertalen in het engels. Je vult daar de url in van de site die je vertaald wil hebben :)

/edit

Hoezo overbodig :?
Dit lijkt me alleen maar behulpzaam aangezien er niet veel mensen
een ster zijn in de franse taal waaronder ikzelf.

eigenlijk jammer dat ze er ook geen FX-51 tussen gestoken hebben, maar denk wel dat de amd dan wel stukken boven de intel P4EE zou uitkomen ...

Denk ik ook , maar ik vind die mannen een beetje laat met hun test. Al deze resultaten wisten we al lang van de grotere hw sites toch |:( .

Een FX-51 meenemen in deze test is niet interessant omdat zijn kracht juist ligt bij 64 bits applicaties,de 64 is dan de betere keus in deze test,ook omdat de hardware al goed te krijgen is!

En de Athlon 64 dat is net zo'n 64bitter.

De kracht van de FX zit hem in de hoge IPC met redelijke hoge klok en Dual channel memory

De kracht van de AMD64 platform is juist hun 32bit performance aangezien die nu relevant is en 64 bit jaren later.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:29 Sun: Microsoft dwingt klanten te upgraden
Vorige 19:07 IBM gaat samenwerking aan voor life sciences
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011