Philips en E-Ink tonen prototypes 'elektronisch papier'

Philips en E-Ink hebben nieuwe prototypes gepresenteerd van bijna papierdunne schermen. Deze prototypes zijn vijf voorbeelden van dit type schermen, die geschikt zouden zijn voor de markt. Het heldere en goed leesbare scherm heeft een resolutie van 160 pixels per inch. Nog niet eerder is een scherm verschenen met een dergelijke dichtheid. Deze toename in dichtheid is zowel te danken aan verbeteringen van het materiaal voor het scherm, door E-Ink, als het speciaal door Philips ontworpen 'thin film-transistor (TFT) backplane' en de verbeterde drivers.

De twee bedrijven werken in een strategisch verband sinds februari 2001. Zeker nu deze prototypes getoond zijn is duidelijk dat deze samenwerking goed verloopt. Zij hopen in 2004 de eerste schermen op de markt te kunnen brengen. Over de samenwerking tussen de twee bedrijven zeggen Jim Veninger en Dan Button, general manager bij Philips en vice-president van E-Ink, het volgende:

This is the first time E Ink and Philips have integrated such custom components into a fully functional display and it is a major milestone in the two companies' continued progress towards commercialization. [...] These samples demonstrate the significant accomplishments of both E Ink and Philips to develop a game-changing technology into a commercially viable product with strong market interest. E Ink and Philips will be the first to commercialize true paper-like displays using electronic ink technology with mass production of electronic ink modules for our lead customer in early 2004 and broad commercial availability later that year.
E Ink electronisch papier 18 - 05 - 2003

Door Jojk Wesseling

19-05-2003 • 03:30

44

Bron: E-Ink

Reacties (44)

44
44
37
15
3
0
Wijzig sortering
YES YES YES!!! echt wel vetjes....deze schermpjes heb ik in elkaar gezet (folietje er aan zo) ...lachuh om zo iets van je werk terug te zien
Maaruh dat er een kaft om zit omdat daar een batterijtje en een flashgeheugen in zou zitten is natuurlijk BULLSHIT. Daarin zitten de folietjes en "drivers"(MUX/DEMUX) in verwerkt. Dat is namelijk de kracht van E-Ink, stroomloos een plaatje of text op een schermpje laten staan, in principe voor eeuwig. Dit is een toepassing maar denk eens in als dit een schermpje voor je gms was. 1x stroompje erover, plaatje staat en kost verder nix, minuut later weer om de klok goed te zetten en de scherm is 59seconden spanningsloos geweest, stel eens voor hoeveel langer je accu mee zal gaan.
Coolio.

Wanneer komt het oprolbare TFT-scherm op zonne-energie uit met een wifi-verbinding??
Dit prototype stond ook al bij de Philips stand op CEBIT, samen met een paar voorbeeldjes van buigbare lcd-schermpjes.

http://members.lycos.nl/noek11/images/IMG_1661.jpg

http://members.lycos.nl/noek11/images/IMG_1662.jpg

de overgang naar een volgende bladzijde zie je een beetje op de eerste foto. IRL zag het allemaal een stuk :9~ :9~ -er uit. Ik sprak een werknemer daaro, en die zei dat Philips al bezig was met een oprolbaar lcd scherm voor demo's/stands/beurzen etc. meer kon hij niet zeggen.... 8-)
Wow! Dit is echt een geweldige ontwikkeling. Denk je eens in wat dit kan betekenen voor scholieren! Een laptop is eigenlijk te log, maar hiermee zou je gewoon al je boeken op 1 zo'n dingetje kunnen hebben.
Over naar het volgende jaar? Even de nieuwe boeken downloaden en klaar!
Hoeven die arme brugklassers ook geen 30 kilo aan papier meer mee te zeulen. En arme bomen zouden lekker kunnen blijven genieten van de vrije natuur :P
Toch had ik mij E-paper wat anders voorgesteld.. nu lijkt het net op een soort dubbelklapbaar laptopje waar je ook op kunt schrijven.
Ik denk dat als jij zulke kostbare tekeningen moest vervoeren en 100x per dag aan iemand moest laten zien, dat je er ook een stevig mapje omheen zou doen.

Bovendien blijft het een elektrisch gebeuren, dus je zult de batterijtjes ergens in moeten stoppen. Met een nietje aan het hoekje vastmaken is vast niet voldoende :+

Overigens vraag ik me af tot welk formaat dit doorgezet kan worden. Tot A0 (1188 x 842 mm)?
Da's interessant om technische tekeningen op te maken.
Dit kan inderdaad tot formaten van A0 of zelfs groter...
Het is ook mogelijk om het scherm te buigen, en kleurenschermen staan ook al op tafel.

Het principe dat er zo'n kaft omheen zit is voor het idee dat het een echt boek is. Natuurlijk moeten er ook ergens de baterijen en het Flash geheugen in kwijt waarop de informatie staat.
Volgens mij toch niet. Je legt het papier in een docking, die kan vervolgens de tekst wijzigen. Daarna heeft het papier geen stroom meer nodig om de huidige tekst vast te houden.
Flash geheugen? Batterij? Ik dacht dat de lol van E-inkt juist was dat je geen flash geheugen of stroom nodig had om het beeld weer te laten geven. Alleen het veranderen van het beeld zou stroom kosten. :?

Dan heb je genoeg aan een aantal contactpuntjes, welke voor de stroom en data zorgen. Dat ding hoef je natuurlijk niet voordurend mee te slepen.
Flash geheugen? Batterij? Ik dacht dat de lol van E-inkt juist was dat je geen flash geheugen of stroom nodig had om het beeld weer te laten geven. Alleen het veranderen van het beeld zou stroom kosten.
Hoe zou je het precies voor elkaar krijgen beelden op te slaan en weer te geven zonder een vorm van geheugen in het papier ? En je zegt het zelf, het veranderen van het beeld kost stroom, lijkt me toch dat je dan een batterij nodig hebt..
Batterijen kunnen tegenwoordig al worden gedrukt in een streepjescode dus daar zullen ze in dit geval ook geen problemen mee hebben. Daarbij verwacht ik dat dit dusdanig weinig stroom verbruikt dat het gewoon op lichtenergie kan lopen of op de warmteafgifte van je handen.
Het kan echt veel kleiner. De beide pagina's hadden zonder marge en "lijst" makkelijk op de helft van het kastje gepast. Maar het zal wel een prototype zijn (detail: Philips schroeven)

Verder weinig uitleg over "thin-film-transistor" maar het zal wel gebaseerd zijn op Xerox's "Bichromal beads" www2.parc.com/dhl/projects/gyricon/ Deze techniek heeft alleen een klein electrisch pulsje nodig om de data in te lezen en de pagina (lees: bolletjes) om te draaien. M.a.w. een zonnecel van 1 cm² is genoeg.

offtopic:
Verkocht Philips ook batterijen? vergeet de zonnetechniek dan maar.
detail: Philips schroeven
Nitpick: De schroeven waar jij op doelt zijn Phillips schroeven, in het Nederlands ook wel kruiskopschroeven genoemd. En zoals je op het plaatje kunt zien zijn dat geen kruiskopschroeven.
as je dit in bijvoorbeeld een web-tablet stopt. Kun je dan wel gewoon een knipperende cursor laten zien? het aantal keer dat een pixel van kleur verandert is toch vrij beperkt?
The return of the textbased adventures. Interactieve verhalen. Magische boeken :) die alles lijken te weten dankzij uplinks met een database.

Geweldig !
Het valt me trouwens op dat er geen knoppen op zitten. Betekent dat dat het een touchscreen is, en m.b.v. de iconen onderaan de pagina werkt?


Verder hoop ik wel dat de randen een stuk smaller worden, <5mm of zo. En dan mag het apparaat dubbelgevouwen best ruim 2 cm dik zijn.

Liever dunner natuurlijk :D
En dan nog maar beweren dat Philips geen innoverend bedrijf is!
Dit opend natuurlijk weer perspectiven voor een mooi en klein scherm
Het probleem is niet zozeer dat Philips wel of niet innovatief is.

Philips heeft in het verleden al fantastische uitvindingen gedaan en vervolgens door 'stommiteiten' die veelal op het marketing vlak lagen een voorsprong of een goed idee uit handen zien gaan. Zo denk ik aan Video 2000 maar ook aan innovatieve systemen voor dat-recorders, videorecorders, cd-spelers en als ik me niet vergis de Laserdisc.

Ofwel moeten ze het afleggen tegen de Japanse spelers (JVS, Sony, Matsushita/Panasonic en/of Pioneer) ofwel verknoeien ze het voor zichzelf.

Het is zeer spijtig want hierdoor zijn een aantal goede uitvindingen verloren gegaan.

Edit: verbetering door MarvaNop.
Betamax = Sony
Video2000 = Philips
En:
VHS = JVC

Naar horen zeggen is VHS de 'minst' goede standaard, maar was uitgekozen door de consument...
Nou... Vhs is het geworden omdat JVC geen problemen maakte van voorbespeelde banden met "porno" erop... Philips en sony hadden dat wel... Zodoende werden ze minder aantrekkelijk en heeft VHS gewonnen...
Nou, eigenlijk door de pr0n industrie. En de mensen wilden liever porno op tape dan Bambi. :P
VHS is het geworden omdat dat de enige was met voorbespeelde banden.
Dit soort plannen waren al langer bekend trouwens. Het is alleen wachten tot de techniek betaalbaar wordt. Ik denk dat electronische inkt zeker potentie heeft om papier te vervangen als het gaat om kladblokken waarop aantekeningen gemaakt worden. Maar dan is het toch wel zo handig als je ook op deze schermpies kan schrijven.. wat ik begrepen had van iemand die wat inside info hierover had was het toch ook de bedoeling dat erop geschreven moet kunnen worden.
Kladblok?

Wat dacht je van een realtime krant?
Door een internetverbinding telkens
het laatste nieuws in je krantje!! :7
Als een standaard 15" 1024x768 scherm 72 ppi per
inch aan kan dan kan je na gaan dat je dan al op een
7" scherm van philips ongeveer dezelfde resolutie haalt!.
Verwijderd @avon19 mei 2003 11:03
DPI == Dots per Inch, grote van het scherm heeft hier dus helaas niets mee te maken.

Voor tekst toepassingen is de genoemde 26dpi echter wel toereikend.
Om aan te geven hoeveel puntjes je kan weergeven
op een scherm, 160 ppi is onzettend veel vergeleken
met een "normaal" scherm...
Geweldig! Met een pocket van +800 pagina's in bed liggen was een hele klus. Nu nog een backlight erin en we zijn vertrokken.
Backlight kost stroom. :/ Dan moet er ook weer een (zware) accu in die je de helft van de tijd niet gebruikt.
TIP: Ga naar de gamma (kom je ook eens buiten :+) en koop een "nachtlampje". Dat is een apparaat wat je in het stopcontact steekt en vervolgens licht geeft. Het voordeel is dat je die gewoon boven je bed kunt laten hangen, en niet de hele dag mee hoeft te slepen. Hij hoeft ook niet opgeladen te worden, en firmware updates behoren tot het verleden! IMHO een revolutionair produkt.
Met de meeste PDA's en een netadapter kan je bij wijze van spreken met +800 boeken in bed liggen. :o

www.mobipocket.com
wel leuk en aardig, maar bij mij liggen boeken soms jaren lang op de plank. als ik dat nou hier mee doe, ben ik mijn boeken wer kwijt?
en ik zie t volgende scenario al aankomen: nieuwe goedkope pocket variant: 3 x lezen, en t is weer weg.
Je meent toch niet serieus dat je net zoveel e-inkt papier als boeken aan wilt schaffen? Je laadt elke keer dat je een boek wilt lezen het eventjes in, en dan ben je voor de komende dagen / weken (afhankelijk van hoe snel je leest) wel weer voorzien. Wil je een ander boek dan zet je die erin. Wil je het eerste boek nog een keer lezen dan kun je die er ook weer in zetten. :) Handig, he?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.