ZTE onthult tablet-achtige mobiele projector

ZTE heeft de nieuwe versie in zijn Spro-lijn van mobiele projectors dunner gemaakt en van een groter scherm voorzien, waardoor het Android-apparaat meer op een tablet is gaan lijken. De processor is een Snapdragon 801 van Qualcom.

De Spro Plus heeft een 8,4"-amoledscherm en 128GB opslag, dat uit te breiden is. De projector is een 500-lumenmodel, waar de vorige versie, de Spro 2, het nog met 200 lumen moest doen. Standaard is wifi-ondersteuning aanwezig, optioneel voegt ZTE lte-ondersteuning toe. De accucapaciteit bedraagt 12100mAh.

Volgens de fabrikant kan de projector een 80"-beeld weergeven op een oppervlak als deze op een afstand van 2,4 meter wordt gezet. De Spro Plus bevat verder twee 4W-luidsprekers van JBL en de microfoons zijn van Harman. ZTE richt zich vooral op zakelijke toepassingen en noemt als voorbeeld gebruik van Skype in combinatie met een usb-webcam, maar het bedrijf verwijst ook naar entertainment als toepassing.

De projector komt in de zomer uit; een prijs is nog niet bekend.
ZTE Spro Plus

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

22-02-2016 • 08:37

35

Reacties (35)

35
35
24
1
0
8
Wijzig sortering
Yes ik zoek me rot naar een fatsoelijke oplossing. Als we nou wisten hoe lang hij met de accu kan afspelen. mAh Kan ik niet meer logisch omzetten met hedendaagse verschillen in hardware.

Tweakers +10 als je dat nog kan achterhalen.

(Moet minimaal een uur zijn voor vergaderingen. Mijn eisen pakket is veel breder maar accu is prio1 )

[Reactie gewijzigd door World Citizen op 29 juli 2024 21:20]

ZTE believes there should be gains in battery life, with current estimates putting that number at between three and four hours, compared to 2.5 hours for the Spro 2
(Bron)


CNET spreekt daarentegen over een projection time of 6 hours. Dat lijkt mij persoonlijk wel vrij optimistisch.

[Reactie gewijzigd door Fixer op 29 juli 2024 21:20]

Ik had hem liever met windows op x86 gehad, Android kan ik zakelijk niet genoeg mee. Concept is voor de rest wel interessant, kleine vormfactor met een dikke batterij en veel opslagruimte.

Toch eens onderzoeken of dit ook goed zou werken als image tank om foto's op te slaan en beetje te reviewen op reis. En kan je ook filmpje kijken in obscuur hotelletje :)
Ik weet niet of je zo'n tablet zoekt, maar als je er een met projector en Windows wilt kan je op zoek gaan naar de lenovo yoga tab 2 pro windows. Hij is alleen bijna niet meer te vinden, dus kan ik je geen link geven. Maar dit zou misschien wel iets kunnen zijn denk ik.
Ik heb hetzelfde idee, ik zie niet in wat business gebruik met android te maken heeft.
Je zou natuurlijk een workaround kunnen toepassen met teamviewer. Maar daar gaat de batterij niet zo blij mee zijn.
Er is gewoon een Microsoft Office voor Android, inclusief Powerpoint:
Link
Daarnaast zijn er zowel ICA als RDP clients voor Android - inclusief een RDP client van MS zelf - waarmee je allerlei demo's draaiende vanaf een datacenter of in een public cloud gewoon kunt presenteren vanaf Android.
M.a.w.: ik zie het probleem niet zo.
hmm.. zat er aan te denken of je er misschien een externe batterij aan kon hangen (bijv de 25600mAh Astro E7) mocht je meer dan die ~2,5(?) uur nodig hebben.

Met een 19V, 3,4A lader lijkt me dat helaas onwaarschijnlijk.
Juist om die reden heb ik zelf een Aaxa p700 gekocht.
Ongeveer 1 uur op batterij (350 lumen) en 650 via adapter.
Adapter is 19 volt 3.42 Ampère.
ik vraag mij werkelijk af waarom er speakers IN de projector zitten? Waarom niet via een draadje of Bluetooth. Geluid zijn trillingen en als je iets niet wilt is het een trillende projector. En al helemaal niet als het totaal gewicht zo laag ligt.
Omdat ik in mijn tas geen speakers mee wil nemen. Het is al vervelend dat ik een beamer mee moet nemen.

Maar een protable speakersetje is inderdaad niet gek groot dus als audio een prio voor je is, zou ik dat inderdaad ook doen.
Extra speakerset, powerpack en webcam nodig, hoe compact wil je het hebben? :+
Zelfde reden als dat er speakers in de meeste desktop pcs zitten. Zodat je iets kunt horen als er geen andere bron beschikbaar is.
Die speakertjes worden alleen niet gebruikt voor muziek ;) Alleen voor BIOS piepjes.
Mijn hp doet ook muziek (altans hij probeert het weer te geven door zon klein speakertje)
Anoniem: 532811 @boner22 februari 2016 09:39
Ik weet dat nog van m'n eMac uiit 2003. Als je het geluid van de interne speakers hard stond ging het hele beeld trillen. Ik mis het beestje wel een beetje. :P
Had die ook niet een CRT scherm? Kan me voorstellen dat het magnetische veld afkomstig van de speakers daar best een negatieve invloed op kan hebben.
Klopt helemaal! CRT-scherm ging shaken als een malle in de hoeken onderin lol
Volledige specificaties:

Spro Plus Specifications

Optical Specs:
  • 500lm WXGA DLP
  • Keystone (Horizontal + Vertical)
  • 1.4:1 (80”@2.4m)
OS, Platform & Functions:
  • Android M
  • SnapDragon 801\ 625
  • VoLTE HD Voice (LTE Version)
Network Support:
  • Full Band LTE (LTE Version)
Connectivity:
  • WIFI b/g/n/ac (2.4GHz & 5GHz)
  • BT 4.1
Display, Acoustic & Size
  • 8.4 2560*1600 AMOLED LCD
  • 2*4W Harman Sound with Dolby
  • 5m+ Voice Pickup
  • 228.8*150*24.8mm
Memory
  • 3GB RAM+32/128GB ROM
  • SDXC up to 2TB
Power Supply
  • 12100mAh above
  • Charger 19V/3.4A
Optional Accessories
  • Game Controller
  • Bag
  • Tripod
  • USB Camera
  • Bluetooth Speaker Box

[Reactie gewijzigd door SiNNeD29 op 29 juli 2024 21:20]

Maar projecteert hij nou 2560x1600 (erg hoge resolutie voor een projector) of mis ik ergens de projectieresolutie? Nu staat alleen de schermresolutie vermeld :)

Edit: @hieronder: Ah, ik zag getalletjes te zoeken, maar WXGA zegt inderdaad genoeg ;) Uit je reactie begrijp ik dat dat er net ook al stond? :P

[Reactie gewijzigd door Grrrrrene op 29 juli 2024 21:20]

Er staat 500 lm WXGA DLP dus dat zal dan wel 500 lumen met 1280x768 resolutie en DLP projectie zijn

Edit: iets meer info

[Reactie gewijzigd door lololig op 29 juli 2024 21:20]

Die resolutie is voor het amoled Display van het Tablet gedeelte. Ik mag dus aannemen dat het niet gaat om 1280X768 zoals lololig aangeeft, maar om 1280X800 voor het projectie gedeelte. Dan gaat het namelijk om een perfect schaalbare verhouding van 1:4 pixels. Of ze dan intern upscaling of juist downscaling gebruiken zal dan bepalend zijn voor de beeldkwaliteit. Ik neem aan dat ze voor het projectiegedeelte downscaling gebruiken icm "supersampling" zoals dat in windows heet. De resolutie hoger gooien dan kan, maar door downscaling het geheel weer native krijgen.
Het lijkt dat de website van ZTE zelf een paar specificaties anders vermeldt. Zo staat er dat het scherm een kleinere resolutie van 2560x1440 heeft, maar ook dat Android 4.4 en niet Android M wordt meegeleverd. Daarnaast wordt er ook een IR Touch Pen genoemd.
Dat zou dan overeenkomen met een LCD projectie van 1280X720. Gewoon HD ready dus. Lijkt mij voor zakelijke toepassingen niet gewenst (16:9 voor presentaties is echt niet chill).
Geen HDMI ingang? Dus alles wordt draadloos gestreamed? Kan je er niet eens mee gamen vanwege de lag...

edit: ja deze heeft een HDMI poort: http://www.mobile-review....te-spro-plus/pic/pic5.jpg

[Reactie gewijzigd door Mic2000 op 29 juli 2024 21:20]

Heeft deze nou een HDMI-in? Heb het nog nergens zien staan maar wel een kleine foto met een soort van HDMI poort naast een USB poort.
Anoniem: 319464 22 februari 2016 08:44
Oude model 200 lumen, mijn 6 watt led lamp in het toilet geeft meer lumen.

Pas vanaf 1400 lumen vind ik beamers bruikbaar. Daaronder is zelfs een donkere kamer niet genoeg. En zakelijk zit je nooit in een donkere kamer. Je wilt je koffie toch niet op je dure pak knoeien.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 319464 op 29 juli 2024 21:20]

Ja en mwa. Als je het over films of games hebt. Maar voor een powerpoint of ander eenvoudig presentatie spul kan het prima voldoen.
Volgens mij is het juist andersom. Voor een powerpoint presentatie heb je juist meer licht nodig dan een film. Een film kijken doe je over het algemeen makkelijker in een verduisterde ruimte, een presentatie wil je liever doen in een goed verlichte ruimte.
Wat wel weer in het voordeel van powerpoint is, is dat het contrast van een presentatie(meestal zwart op wit) veel hoger is dan dat van een film en is het niet heel belangrijk dat de kleuren goed worden geprojecteerd. Het is een niche product, maar ik denk dat er genoeg mogelijkheden zijn om dit ding te gebruiken.

[Reactie gewijzigd door sjaakwortel op 29 juli 2024 21:20]

Voor zakelijke presentaties is 2500 ansi lumen anders toch wel minimaal. Omgevingslicht ala TL-buis is dan al funest voor je helderheid. Ik heb thuis een 2800 Lumen short throw beamer, maar dat is echt een ramp om mee te gamen als het wat lichter is buiten.
Jou 6 watt LED lamp moet dan ook door een DMD device worden teruggekaatst en door x aantal lenzen gaan en ook is de kleurtemperatuur niet zo nauwkeurig. Dat maakt wel heel veel.
Op veel sites zoals aliexpress staat het vol dergelijke toestellen. Maar heeft iemand daar positieve ervaringen mee?
En waarom komt specifiek dit model op tweakers en die duizenden anderen niet?
Het wordt tijd dat deze smart projector in de smartphone komt!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.