EU en Navo gaan data uitwisselen ter verdediging tegen digitale aanvallen

De Europese Unie en de Navo gaan meer informatie uitwisselen ten behoeve van verdediging tegen digitale aanvallen. Dat hebben beide organisaties woensdag afgesproken in een akkoord. Door het delen van data moeten beide organisaties zich online beter kunnen weren.

De EU en Navo gaan onder meer informatie uitwisselen over concrete dreigingen zoals hackaanvallen, maar ook over bijvoorbeeld manieren om netwerken te configureren, zo zeggen beide organisaties. De organisaties zien het delen van data als cruciaal in het verweer tegen digitale aanvallen. Het akkoord, dat de naam Technical Arrangement on Cyber Defence draagt, is gesloten tussen de voor digitale beveiliging verantwoordelijke afdelingen van de EU en Navo.

De samenwerking ligt voor de hand, omdat beide organisaties veel leden delen. De EU is immers een samenwerkingsverband tussen Europese landen, terwijl de Navo een organisatie is gebaseerd op militaire afspraken tussen landen aan beide kanten van de Atlantische Oceaan. Nederland en België zijn beide lid van allebei de samenwerkingsverbanden.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

10-02-2016 • 19:18

11

Reacties (11)

11
7
3
0
0
0
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

weet iemand ook wat voor data pricies.

want ze kunnen wel mooi zeggen dat ze agreements zoals safe harbour ontbinden.
en NSA data niet langer delen.
maar als je dan met zon overeenkomst akkoord gaat, heeft de normale burger er nog niks aan.
Na de alarmerende headline, kan je in het artikel lezen dat het gaat over beleid, best pracice, etc om je jezelf beter te verdedigen tegen hacks.
Het zou al een goed begin zijn moesten NAVO landen andere NAVO landen niet digitaal aanvallen. Bijvoorbeeld het Verenigd Koninkrijk dat België (Belgacom) liet hacken door hun GCHQ.
Ik vind het zelf maar een vreemde verkondiging.

De NAVO bestaat uit Europese landen en Canada, VS en Turkije. Europa onderling heeft al talloze overeenkomsten. Met de VS en Canada zijn er ook al talloze overeenkomsten,
blijft Turkije over.

Dit lijkt me typisch een berichtje dat de grote aandacht ontsnapt omdat het zo logisch lijkt maar Turkije lijkt me hier een sleutelpositie te hebben ivm locatie.
Ze moeten wel van wat ik weet beginnen de westerlingen of hun vertegenwoordigers en instituten aardig de strot uit te hangen van de overige 6.2 mld mensen, of misschien moeten ze zich een beetje leren te gedragen en hoeven ze dit niet te doen en ook zich niet tot de tand toe te bewapenen. :)
Als ze nou eens extreem veel (nutteloze) data met elkaar gaan uitwisselen, dan zijn digitale aanvallen via internet verleden tijd omdat alle pipes toch al volzitten. :')
... Dat de rest dan ook niet meer werkt is bijzaak natuurlijk.
0-day exploits zullen blijven bestaan, het enige wat ze zouden kunnen doen is 20 maal alle code overkijken voor gaten(duur en nog steeds geen 100% oplossing) of al hun digitale middelen verborgen houden voor het publiek(niet zo democratisch). UIteindelijk zullen we moeten accepteren dat niet alles perfect kan. Het updaten van netwerkconfiguraties is daarentegen een goed streven, maar tegen DDoS aanvallen is nog altijd weinig te doen.

Laten we maar gewoon hopen dat de overheden niet zo digibeet zijn als dat ze lijken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.