Nintendo heeft aangekondigd speciale edities van zijn handheld consoles uit te brengen ter viering van het twintigjarige bestaan van de Pokémon-serie. Op 27 februari, de releasedatum van de originele Japanse Pokémon Red en Green, brengt Nintendo speciale 2DS'en uit in Nederland.
In België en Nederland komt Nintendo met speciale versies van de 2DS. Er komen in totaal drie versies, elk corresponderend met een van de games van de eerste generatie Pokémon-spellen, in de bijbehorende kleur. Zo komt er een met Pokémon Yellow voorgeïnstalleerd, een met Red en een met Blue. Alle drie de spellen zullen ook afzonderlijk van de systemen en van elkaar beschikbaar zijn in de Nintendo eShop.
Nintendo is bezig met verschillende promoties voor het twintigjarige bestaan van de populaire serie. Zo komen er in Japan en Amerika andere speciale edities uit van de 3DS dan in de Benelux. Verder komen er een rerelease van de originele Pokémonkaarten en diverse gelegenheden voor het verkrijgen van speciale Pokémon. In de Verenigde Staten is er ook sprake van een reclame tijdens de Superbowl, een van de best bekeken evenementen daar.
Over de prijs van de bundels en de rereleases van de spellen zelf is nog niets bekend. Wel heeft Nintendo aangekondigd dat de games zijn aangepast om de functies van de spellen die vroeger met een kabel werkten nu via wifi te laten werken. De speciale edities en de games komen uit op 27 februari, precies twintig jaar na de release van het eerste Pokémon-spel.