Door Mark van der Kruit en Jelle Stuip

Nieuwe Logitech-gear voor Pro Gamers - Tijd voor een upgrade?

19-09-2024 • 06:00

26

Logi Play, een eigen evenementje Logitech, bracht dit jaar een heleboel nieuwe aankondigingen met zich mee. Tweakers was erbij en in deze video laat Jelle de producten zien die op hem de meeste indruk maakten.

00:00 - Nieuwe Logitech-gear voor Pro Gamers
00:20 - Pro X Superlight 2 Dex muis
01:26 - Pro X TKL Rapid Analog toetsenbord
03:34 - Logitech G Pro Racing RS Wheel Hub & Shifter & Handbrake

Reacties (26)

26
26
16
1
0
5
Wijzig sortering
Komt er ook een geschreven review? Dit is nu de zoveelste keer in korte tijd dat er alleen maar zo’n YouTube review komt. Echt heel erg jammer. Er zijn al zoveel van die YouTube video’s en tweakers had gewoon nog geschreven reviews. De informatiedichtheid bij tekst is zoveel hoger. Ik hoop echt dat deze site niet ook ten prooi valt aan de trend om alles in een videootje te willen stoppen.
Het is geen review, het is "ik loop op een evenement en zie deze dingen". En de producten die besproken worden hebben al een nieuws artikel gehad:
nieuws: Logitech brengt nieuwe gamingtoetsenborden en -muizen uit
nieuws: Logitech onthult uitbreidingen voor Pro Racing-stuurbasis
Veel meer dan dat wordt in de video niet gezegd.

Edit: deze links staan trouwens ook gewoon al onder het artikel al moet ik zeggen dat ik zelf maar zelden naar dat stukje kijk want meestal is het niet interessant. Dus hoewel @l3p zijn enkelwoordige antwoord op @shades misschien niet heel erg behulpzaam is snap ik hem ook wel want het staat er gewoon...

[Reactie gewijzigd door Finraziel op 19 september 2024 07:55]

Veel dank. Duidelijk. Wellicht kan tweakers bij die video’s altijd de linkjes plaatsen naar de geschreven informatie. In algemene zin vind ik filmpjes altijd een enorme influencer vibe hebben (en ik weet dat dit niet het geval is hij tweakers).

Edit: @Finraziel je hebt gelijk. Linkjes staan er inderdaad. In mijn hoofd sla ik die linkjes altijd over. 25 jaar internet heeft mijn hoofd zo geconditioneerd dat ik alleen tekst lees en automatisch alle video’s en linkjes met aparte opmaakt oversla.

[Reactie gewijzigd door giantgiantus op 19 september 2024 08:05]

Had dezelfde vraag.

Valt me op dat ik (ook) zo geconditioneerd ben dat ik de 'lees meer' artikelen al helemaal niet meer zie. Komt waarschijnlijk omdat er op 'moderne' sites zoveel moeite wordt gedaan om je af te leiden van de content waar je voor komt, dat je jezelf aanleert om al die 'verstoringen' te negeren. Inclusief dus in dit geval wel nuttige aanvullingen.
Ja dat had ik dus ook inderdaad. Het was dat ik de artikelen al eerder gezien had en de zoekfunctie gebruikt heb om de links te vinden. Pas daarna bedacht ik me dat er vaak gerelateerde artikelen onderaan gelinkt worden. Voor mij is ook alles vanaf de social media knopjes tot aan de reacties onzichtbaar.
Wow ik had de antwoorden boven jou gelezen en zelfs nog eens gekeken waar de linkjes staan maar zag ze nog steeds over het hoofd. Pas toen jij schreef 'lees meer' ben ik nog eens gaan kijken en zag ik ze. Ze staan voor mij precies zo opgesteld alsof het advertenties zijn en die sla ik onbewust/bewust meteen over met mijn ogen. Ik bespeur hier goede tips voor de redactie in.
Daarop inhakend:

Voor video reviews ga ik naar Hardware Unboxed, Linus, Der8auer, Gamers Nexus, etc. Die zijn vele malen beter in video dan Tweakers ooit zal zijn (gezien hun userbase en het hun core business is)

Ik kom naar Tweakers voor de geschreven nieuws, reviews, etc. Als ik geen zin heb in video kijken maar gewoon wil lezen.

Wat mij betreft focused Tweakers zich daar ook gewoon weer meer op. Laat die paar 1000 views zitten, ik kan me niet voorstellen dat de kosten opwegen tegen de baten. En liever heb ik dat er dan extra tijd gestopt kan worden in verdieping binnen de nieuwsartikelen en reviews.
Wat mij betreft gaat Tweakers lekker door met video's maken.
Zijn vaak lekker korte video's juist de onderwerpen die gerelateerd zijn aan (gaming )hardware / gaming heb ik geen zin om te lezen. Ik wil niet weten welke hardware bij welk spel / benchmark hoe presteert. Ik game toch niet... Maar ik vind wel interessant genoeg om even 10 minuten video te kijken wat er nieuw is.
Eens met wat je zegt, de informatiedichtheid in tekst is hoger, maar dan moet die informatie er wel zijn. In dit geval vond ik dat er te weinig was om een artikel aan te wijden, dus daarom een eerste indruk op video. De nieuwsredactie heeft wel nieuws getikt over de aankondigingen in geschreven vorm:

nieuws: Logitech brengt goedkopere Astro A50 Gen 5-headset in oktober uit

Oeps @Finraziel was me voor, twee dubbele linkjes naar nieuwsartikelen weer verwijderd.

[Reactie gewijzigd door PiweD op 19 september 2024 08:12]

Sinds Logitech de ISO- i.p.v. ANSI-indeling voor hun toetsenborden in NL gebruikt, zie ik ze nauwelijks meer als een optie, want ik typ blind en doe dat al een jaar of tig. Ik neem aan dat je de gewone VS-toetsenbordindeling wel ergens in het buitenland kan scoren, maar makkelijk verkrijgbaar is het hier niet.

[Reactie gewijzigd door blkhs op 19 september 2024 06:14]

Het is dan wel grappig om te zien dat het ANSI keyboard in de video te zien is. Maar het is mij ook een doorn in het oog. Heb nog wel eens overwogen om via de US wat te importeren. Maar met verzendkosten, btw en douanekosten gaat de prijs x 2.
Hoe doe je dit dan in het dagelijks leven? Heb je overal je keyboard onder de arm? Je komt geheid andere toetsenborden tegen op bijvoorbeeld werk of bij familie. Dan is het even 5 minuten vervelend dat je enter wat smaller is en type je daarna vrolijk verder zou ik zeggen.
Laptops en keyboards bij mij op het werk zijn gewoon ansi layout... Van Dell tegenwoordig maar in ieder geval de losse Lenovo keyboards van daarvoor waren ook Ansi. Lenovo laptop zou kunnen dat die meer op iso leek, weet ik niet meer omdat ik bijna nooit op mijn keyboard zelf typ (slecht ergonomie).

Overigens neem ik zelf wel altijd mijn eigen keyboard mee naar het werk ja :+ een Nuphy air96 met low profile browns... Als je eenmaal aan goede keyboards gewend bent dan wil je echt niet meer een hele dag op een laptop keyboard of op een 10 jaar misbruikt rubber dome keyboard wat op de kantoren ligt moeten werken...

Edit: uiteraard is even een paar minuten iets typen op iemand anders zijn systeem geen probleem, maar dat betekent niet dat je dus ook maar zo'n keyboard koopt om de hele dag op te werken.

[Reactie gewijzigd door Finraziel op 19 september 2024 11:28]

Alle prijzen die genoemd worden in de video zijn in Dollars, is dat omdat je met de video een Internationaal publiek wilt aanspreken(met ondertitels dus) of domweg omdat de omrekening naar Euro's niet gedaan is of dat de Nederlandse importeur nog niet met Europese/Nederlandse prijzen kon komen?
Ik had op dat moment alleen de dollar prijzen maar in de nieuwsberichten staat het wel in euro’s
SinergyX in 'Logitech brengt nieuwe gamingtoetsenborden en -muizen uit'
Zoals ik al in nieuwsbericht ervan schreef, wij gaan enkel de ISO krijgen, niet de in de video te zien versie van ANSI. Ze maken leuke keyboards, maar sinds mijn laatste G15 is overleden heb ik geen Logitech meer gekocht en zijn inmiddels 'de concurrenten' een stuk beter geworden, ook in software.
Met weer een heerlijke pro-korte shift toets? Nee dank je. Geen idee wat hun bezielt daar met dst besluit.
Voor pro gamers? Klinkt als een ad.
Gemiste kans hier dat ze voor kantoor wel vol inzetten voor ergonomie, maar dit voor het gaming segment niet doen. Juist bij gaming kan je met verkeerde houding en slechte muis ook talloze klachten krijgen. Jammer dat er bijvoorbeeld niet een goede verticale gaming mouse is, Zelf recent overgestapt op een controller om klachten te vermijden.
Is deze review er ook in een geschreven versie, met ploatjes enzo ?
1100 euro bij Cool Blue?? Jeetje wat een geld! Ik zou MOZA gaan. Te koop bij NL webshops, uitstekende kwaliteit prijsverhouding, goede software, prima ondersteuning.
Helaas nog steeds geen waardige G13 opvolger.
Gelukkig heb ik er een op reserve gekregen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.