Door Jurian Ubachs

Redacteur

InFamous: Second Son Review

Prima toevoeging aan PS4-catalogus

21-03-2014 • 08:00

67

Singlepage-opmaak

Conclusie

Hoewel we enige bedenkingen hebben over de herspeelwaarde, en de opdrachten buiten de hoofdmissies om bovendien vrij snel gaan vervelen, is InFamous: Second Son zeker de moeite waard. Sucker Punch heeft een goed uitziende game afgeleverd die bovenal leuk is om te spelen. De snelle gameplay, waar je zelf wat variatie in aan kunt brengen door regelmatig van krachten te wisselen, blijft vermakelijk. Zo heeft InFamous niet alleen een waardig vervolg binnen de franchise, maar heeft de PlayStation 4 er ook weer een sterke titel bij.

Pluspunten

  • Mooi
  • Snelle actie
  • Wisselen tussen krachten
  • Originele missies

Minpunten

  • Herhaling in gameplay en zijmissies
  • Weinig herspeelwaarde

Eindoordeel

Tweakers zegt: 8
inFamous: Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second SonInFamous Second Son

Reacties (67)

67
66
29
2
1
25
Wijzig sortering
Vreemd dat die herspeelbaarheid zo laag in geschat wordt, als ik lees dat je heel veel verschillende krachten kan absorberen (klinkt als verschillende mogelijke speelstijlen), en daarnaast nog een good/evil keuze hebt, die een normaal heel andere speelervaring geeft.

De gemiddelde playthrough van alleen de hoofd-missie is zo'n 12,5 uur, en met zij-missies is dat 17 uur. (bron: http://www.howlongtobeat.com/game.php?id=16606, ik weet het, gebaseerd op slechts drie personen die het spel al uitgespeeld hebben). Dat is toch niet echt slecht. Zeker als je gewoon beide karma-playthroughs wil doen.
Er is een day one patch die 19 missies met een geschatte 5 uur speeltijd toevoegt aan het spel:
http://www.destructoid.co...-19-missions-272254.phtml

Dat zal toch zeker ook meer variëteit bieden.
dat dacht ik er ook van, uit de review haal ik toch de nodige variatie.
ikzelf ben ook een beetje een trophy junkie dus ga wss toch meerdere keren moeten herspelen om (bijna) alle trophies te halen :*)
Heb de game sinds gisteren. Het is een leuke en inderdaad grafisch mooie game.
Helemaal niks mis mee ik zou hem een 8 geven.

Grafisch heel mooi al vind Ik MGS ground zeroes nog mooier. GROOTSTE minpunt game draait op 30 frames en dit merk je gewoon. MGS volgens mij op 60 dat draait veel vloeiender.

Het lastige is echter dat ik torenhoge verwachtingen had van dit spel. Mede omdat ik al weinig op mijn PS4 heb gespeeld en voornamelijk achter de xbox one heb gezeten vanwege het spelaanbod.

Ik keek dus ontzettend uit naar deze game. En die verwachting kan die niet waarmaken (ik houd niet van 30 frames), het is geen system seller, maar nog steeds een hele goede game. Als je al een PS4 hebt, zeker kopen,. Ik zou geen PS4 kopen speciaal voor dit spel. Na 8 uur ligt het in de kast naast Killzone en na een jaar denk je amper nog aan deze game.

Er wordt vaak door fanboy's de vergelijking gemaakt tussen Infamous en Titanfall. TOTAAAAAAL verschillende spellen, valt dus niet te vergelijken. Maar stel je hebt 470 euro en je moet kiezen tussen PS4 en infamous of X1 en Titanfall dan zou ik zelf voor die laatste gaan. Spel speel je langer en vaker en meer spelaanbod op X1.

[Reactie gewijzigd door timpie81 op 22 juli 2024 18:59]

Excuses, maar je ergert je aan de 30 frames? en dan heb je het over het spelaanbod op de Xbox One. Je hebt de exclusives forza en titanfall die op 60 frames draaien, daarbij komen deadrising ( die soms zelfs tot 16 frames komt. ryse of rome ( ook geen stabiele 30 fps ). De tot nu toe cross-gen games draaien allemaal op een hogere resolutie en hogere fps dan de Xbox One.
daar erger ik me evenveel aan.
Maar Dead Rising 3 is wel een spel wat erg lang leuk blijft. Ryse niet veel te kort.
Killer Instinct en Forza 60 frames:)

Ik vind Infamous zeker een leuk spel en goed spel alleen kort en maar 30 frames
Welke spellen zijn zoveel beter op de X1 dan de PS4 dan? Buiten Titanfall? Zoveel exclusives zijn er nog niet op beide platformen..
(ik houd niet van 30 frames)
Maar stel je hebt 470 euro en je moet kiezen tussen PS4 en infamous of X1 en Titanfall dan zou ik zelf voor die laatste gaan
Dus je stokpaardje is lage framerates en dan probeer je met een console te leuren die vaak moeite heeft om die 30 fps te ontstijgen. Als bonus noem je zelf een spel om die volgens technische analyses vaak in die fps range dropt (http://www.eurogamer.net/...tanfall-next-gen-face-off)

En Forza heb je al eens voor de grap de before en after gezien wat ze hebben moeten droppen van grafische fideliteit om die 60fps te halen, haalt compleet het nextgen gevoel weg.

Wat ik nog erger vind dan fanboys zijn mensen die 2 consoles bezitten en die daarom denken dat ze daarom ergens een objectieve autoriteit zijn. Laat me je iets zeggen uit ervaring , dat is een flauw excuus en is trouwens het eerste signaal dat ik het al met een korreltje zout mag nemen.

Ik weet zelf niet of je effectief het spel al hebt gespeeld maar waar ik het gevoel heb bij je analyse is dat je het probeert af te doen als een iets zwakker game en dan bochten maakt die eigenlijk slaan als een tang op een varken omdat het eigenlijk compleet contradictorisch is.

[Reactie gewijzigd door simplicidad op 22 juli 2024 18:59]

terwijl jij je druk maakt om niks heb ik net heerlijk even titanfall gespeeld. Ik zet letterlijk nu mijn xbox uit en PS4 aan en ga weer even infamous.

Heerlijk toch allebei kunnen spelen? Ik zeg alleen als je maar een keer geld kunt uitgeven dan zou ik zelf voor de xbox met titanfall gaan. Als je 2x geld kunt uitgeven niet moeilijk doen zijn allebei top spellen.
Het is dat ik de PS4 al heb, en vanmiddag Infamous in de brievenbus heb (gister MGS:GZ gehaald). Ook al had ik nog een geen PS4, ik zou TitanFall zeker geen game vinden om een Xbox One te kopen, omdat deze sowieso al op meerdere manieren te spelen is, en de performance op de Xbox One al niet eens zo interessant is (zeker tegenover Infamous niet).

Daarbij komt nog, dat je een console niet alleen voor 1 game koopt, en naar mijn gevoel (en ook wat Sony allemaal doet en mee komt), zie ik geen reden om een Xbox One te kopen. Bijna alles is beter op de PS4, draait beter etc etc. Ontwikkelaars die meer ontwikkelen voor de PS4, PS Now, Remote Play, VR-headset, super Indie en F2p game support.

Nee hoor TitanFall kan de gemiddelde gamer met een redelijke pc gewoon netjes spelen. Daarom is het ook niet gek dat TitanFall 2 niet exclusief zal zijn voor de Xbox One. EA ziet ook dat dit niks gaat opleveren als de verkopen zo laag zijn.
Inderdaad waar dat je titanfall ook op de pc kunt spelen. Dus als je een pc hebt en een PS4 kun je de meeste games nu goed spelen.

Sinds launch titanfall zijn de xbox verkopen verdubbeld, de laatste cijfers over maart komen pas in April dan kunnen we pas zeggen of het slecht verkoopt.

Begrijp me niet verkeerd mensen als Titanfall wel uit was voor PS4 en betere graphics had dan had ik hem gekocht voor de PS4. MAAR HIJ IS NIET UIT VOOR DE PS4.

Heb een dikke game pc maar vind titanfall meer een console game, de snelheid van de game vooral. Waar ik bf meer een pc spel vind.

Laten we de titanfall discussie aub laten vallen forum gaat over Infamous, had er nooit over moeten beginnen zoveel mensen die het spel nooit gespeeld hebben en toch een mening hebben
Bron?

Enkel in de UK zijn de sales verdubbeld, maar dat betekent nog niet dat hij in alle regio's waar de Xbox One te koop is het ook zo is.

Overigens begin jezelf Titanfall en verwijd je vervolgens andere mensen die daar op reageren. Niet bepaald correct natuurlijk. Zeker omdat je je eigen mening (Infamous zou geen systemseller zijn) als feit verkondigt.

Volgens mij heeft iedereen eigen smaak en bepaald hij/zij zelf wel wat voor een console er aangeschaft wordt. En wordt er gekozen om beide consoles aan te schaffen, prima. Ieder zijn ding.

Je hebt wel gelijk wat Metal Gear Solid : Ground Zeroes betreft. Het ziet er allemaal prima uit. :)

Ps.
Wanneer komt de Xbox One naar Nederland eigenlijk?
Wanneer komt de Xbox One naar Nederland eigenlijk?
September
Niet om het een of het ander, maar het FPS genre is explosief gegroeid/ontstaan uit twitch/arena shooters zoals Quake, UT, Painkiller. Dit zijn nog steeds de hardcore pc shooters, zie Quake Live en in mindere maten nu ook Titanfall.

Dat Counter-Strike en Quake/Painkiller de e-sports scene 10 jaar lang domineerde is dan ook niet zo vreemd, die games vereisen skill waar gamers tegenwoordig niet zonder achievements, perks, killstreaks, insta-win buttons lijken te kunnen spelen, iets met een short attention span . Games van de laatste jaren ( zowel CoD als BF ) zijn amper memorabel. Binnen 2 jaar komt er wel weer een nieuwe versie uit en is iedereen het spel alweer vergeten.

Vanmiddag zou inFamous second son op mijn deurmatje moeten vallen, ben erg benieuwd naar de game :) Ben een hardcore PC gamer, maar heb juist voor dit soort games een PS4 aangeschaft. Platformers en third-person shooters zijn ideaal voor de luie gamer op de bank ;)
En de developers en uitgevers hebben aangegeven het volgende deel niet exclusief te maken. Omdat de speler basis van de ps4 nu al velen malen groter is. Geniet nog van je generieke shooter. Het volgende superieure deel komt gewoon naar de ps4.
*edit: ik heb geen van beide consoles, ik ben lekker nog objectiever dan jij lekker puh

[Reactie gewijzigd door echtwaarisdatzo op 22 juli 2024 18:59]

ID@XBOX draait anders ook reeds op volle toeren voor Xbox One, en we weten allemaal dat ook Microsoft werkt aan een AR/VR headset voor de console....
Miljoenen consoles verkopen in een paar maanden en dan nog als opmerking krijgen dat de verkopen zo laag zijn :Y)
Totaal OT:
Maar dat veranderd nog met de tijd. Hier kan je nog niks over zeggen vind ik :)
Mee eens. Moment opname. Kan best omgekeerd zijn over een jaar.
De X1 is toch al 500 euro? Dan zou je niet rond komen met 470 :+.

Ik wist niet dat de game op 30 frames loopt, dat vind ik ook een nadeel. Je merkt het toch altijd. Ik twijfel een beetje, de game lijkt me wel leuk maar ben bang dat ik er snel mee klaar ben.
Je wekt niet de indruk dat je daadwerkelijk de game gespeeld hebt imho. Beetje fanboy stokerij, maar ik kan me vergissen.
ik speel de game zeker wel. Heb nu tussenbazen gehad, de laatste baas waar ik was moest ik een radio toren opblazen en kreeg ik nieuwe superkrachten.

Speel hem rustig aan anders zonde van mijn geld als ik hem in een klap uitspeel. Er zijn al zo weinig goede games uit op PS4. Dus als er eindelijk iets leuks uit is zoals Infamous dan neem ik er rustig de tijd voor.
Hmm, ik had verwacht dat (sinds het een sandbox free-roam game is) er nog aardig wat herspeelbaarheid in zat. Simpelweg omdat je aardig wat kunt aankloten. Maar wordt het gebruiken van de powers e.d. dan na een tijdje saai of hoe moet ik dat zien?

Als ik trouwens de review lees krijg ik sterker het idee dat de game wel iets hoger verdient dan 4 sterren, al weet ik niet of het tegenwoordig nog mogelijk is om halve sterren uit te delen.
Gisteren het spel opgehaald en een paar uur gespeeld. In het begin krijg je de keuze voor goed of slecht. Denk dat de meeste mensen het spel wel 2 keer spelen om beide kanten van het verhaal te leren kennen.

Review geef ik gelijk, het is vrij eentonig, echter krijg je steeds nieuwe krachten dus je kan het zo afwisselend maken als je zelf wilt. Ik vergelijk het spel zelf met Prototype en daar heb ik me aardig mee kunnen vermaken. Mensen die dat ook vinden zullen zicht wel in dit spel kunnen vinden en zich vermaken.
Er zitten dus wel meer type krachten in? De review doet vermoeden dat alleen smoke en neon de optie zijn.
Smoke en Neon zijn je specs. Zoals bijv een Arcane en Frost mage bij WoW. Binnen Neon en Smoke heb je nog een behoorlijk arsenaal aan talent skills die je kan gebruiken. En zoals de review al aangaf kun je van skillset switchen door ofwel Smoke of Neon te absorberen, daarmee kan je je gehele speelstijl in een paar seconden overhoop gooien.

Naast de powers heb je ook nog een aantal Melee skills tot je beschikking.
Er is meer dan Smoke en Neon, ik ga niet spoilen.
:o zo te zien ben ik dus nog niet ver haha, ik was onder de veronderstelling dat Smoke/Neon/Melee de enige skill trees waren.

Heb je trouwens door dit te delen niet al lichtelijk gespoiled? :P
Nee, alleen je interesse gewekt ;)
Naast Smoke en Neon: Ja. Meer ga ik niet zeggen :)

Ben nu overigens op 80% van het spel na ongeveer een uur of 14 te spelen.

[Reactie gewijzigd door NLRev0lution op 22 juli 2024 18:59]

net iets meer dan 14 uur gespeeld en al 100% behaald ''on the good side'' moet zeggen dat ik zelf wel verwacht had dat het iets langer zou duren.
Van de week maar even de ''bad side'' spelen dus dat geeft met weer ongeveer 14 uur :P Heb van de Day One patch nog niks gemerkt helaas, komt deze nog?
Ik heb het nu het hele weekend gespeeld , wat een ongelooflijk mooi spel zeg! _/-\o_ ty SP !
ga er nog veel plezier mee beleven.. :*)
De day one patch brengt nog eens 19 missies met zich mee, goed voor 5u gameplay. En ik neem aan dat er nog wel meer content zal komen
Infamous 1 en 2 waren games die je wel 2/3 keer kon spelen simpelweg omdat beide verhalen zo awesome zijn!
Ik ga snel die PS4 aanschaffen om in ieder geval deze game te kunnen spelen :)
Lol serieus? Ik heb alleen het 1e deel gespeeld. Die viel dermate vaak in herhaling dat die game ook absoluut geen herspeel waarde had. Ik was er al bang voor bij Second Son. Ik ga hem dus ook zeker niet halen. Hebben ze nu echt niet geleerd van die fout. :(
Eerlijk vond ik Infamous 1 erg eentoning worden na verloop van tijd.
De missies leken echt te veel op elkaar, alleen waren ze op een andere plek van de map.

Deel 2 heb ik echter nooit gespeeld.
die heb ik na een uurtje aan de kant gelegd en nooit meer opnieuw gespeeld. :/
Zijn die screenshots echt? Zien er wel erg goed uit
kunnen (realtime) filmpjes zijn. Des al niet te min zijn de graphics top. Vooral:
- Omgevingen; textures, reflecties etc
- Kleuren en effecten
- Gezichten

Zeker een van de mooiste next gen games. Ik vond Ryse ook mooi, maar hier gebeurt veel meer op het scherm. Dus dit is indrukwekkender. Omdat MGS ground zeroes vloeiender draait en het weer (regen, storm etc) op de PS4 zo mooi is is dat mijn persoonlijke favoriet.

[Reactie gewijzigd door timpie81 op 22 juli 2024 18:59]

Jazeker. Je moet eens alle screenshots bekijken van gamers die de SHARE button gebruiken op fora als NeoGAF bijvoorbeeld. De game is echt prachtig.
En dit is nog maar een first-gen PS4 game :o
DX12 zal weinig uit maken op de xbox one, vooral als je dit nu al ziet op de PS4.
Het filmpje gezien, wel erg veel blur. Ga ervanuit dat het filmpje op 30 fps loopt, net als het spel. Duidelijk te zien dat 30 fps te weinig is voor een spel als dit. Jammer dat er nog steeds zoweel concesies gemaakt worden bij "next-gen". Begin me af te vragen of de term "next-gen" sowiesie wel een goede is, als ik een nieuwe dikke videokaart in mijn pc doet heet dat immers ook gewoon een "upgrade" ipv next-gen-pc gaming set-up
"next gen" is een uitdrukking die specifiek op consoles slaat, omdat die een x aantal jaren verkocht worden en dan opgevolgd worden door een nieuwe consolegeneratie. PC-graphics verbetren voortdurend omdat de interne kaarten vervangbaar zijn, dat zijn upgrades.
Deze game lijkt me superdik, heb beide eerste delen ook geplatinumt dus zowel de goede als de slechte kant gespeeld. Wat deze game zo leuk maakt is de vrijheid die je hebt in de game. De snelheid om een gebouw te beklimmen of je van de ene kant van de stad naar de andere kant te bewegen geeft een enorme kick. Daarnaast ben je zelf eigenlijk een wapen.... Het geeft fantastische momenten. Althans dat deed het in deel 1 en 2. Deze zal niet erg anders zijn zoals de review aangeeft.
Na een paar maanden geen game te hebben gekocht voor mijn ps4. Zal dit de volgende worden. Prima grafix, leuke snelle gameplay en ik denk dat de echte fans de game zoizo 2x volledig uitspelen. (Ultieme held en ultieme schurk). Alleen Jammer dat er (nog?) geen coop is.
Ik raad jullie aan gelokaliseerde audio uit te zetten zodra je het spel voor de eerste keer opstart.
Nederlandse audio klinkt nergens naar...
helemaal mee eens. Anders lijkt het net een lego spel.
Laatst deel 1 met veel moeite uitgespeeld, het spel viel redelijk veel in herhaling en werd een beetje moe van me happy trigger finger.

Heb deel 2 tot nu toe ook nog niet aangeraakt, omdat ik bang ben weer geforceerd Infamous te spelen. Nu is het einde voor mijn laatste door vrienden gespoiled (yay |:( ) en zie ik nu helemaal al geen reden meer om deel 2 te spelen.

Ga van de week wel even bij een vriend langs om Second Son te proberen hopelijk wekt het mijn interesse weer.

[Reactie gewijzigd door JerX op 22 juli 2024 18:59]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.