In de doos
Asrock levert, naast het moederbord zelf en het nodige papierwerk, alleen vier sata-kabels en een niet-flexibele sli-brug mee. Vanzelfsprekend zit een i/o-shield eveneens in de doos, maar verdere accessoires worden niet aangetroffen.
Speciale features
Asrock heeft het bord van tal van interfaces voorzien. Er zijn drie x16-slots, waarvan één elektrisch is bedraad als x16; de andere twee zijn respectievelijk als x8 en x4 bedraad. Er zijn ook twee x1-slots. Asrock koos ervoor om daarnaast maar liefst twee pci-slots aan te brengen, wat enigszins overdreven lijkt. De x16-slots hebben weer een smalle retentieclip, die niet makkelijk te gebruiken is.
Achterop zijn vier usb 3.0-poorten te vinden, terwijl er via headers nog eens drie beschikbaar zijn. Bij de geheugenslots is nog een usb 3.0-poort te vinden: een beetje opmerkelijk. Verder is met het oog op gamers een Purity Sound geluids-chip aanwezig en zijn er acht sata-poorten. Voor extreem overklokken is het bord niet bedoeld; er is slechts één achtpinsvoedingsstekker aanwezig. De zes fanheaders kunnen via het bios ingesteld worden.
Het bios
Het bios is opgeslagen op twee verwijderbare chips, waartussen door middel van een jumper geschakeld kan worden. Net als met het bios op het OC Formula-bord kunnen aangesloten en ingeprikte componenten met een grafische verkenner bekeken worden. Zo kan onder meer het xmp-profiel van geheugenmodules gedetecteerd worden en is zichtbaar welke drives in welke sata-poorten zitten.
Ook features als een rondleiding door het bios zijn aanwezig en een feature die bijzonder welkom op het duurdere bord was, is ook op de Extreme4 te vinden. Het is met Asrock-borden namelijk mogelijk drivers te installeren zonder de noodzaak van een optische drive; de bestanden worden gedownload en geïnstalleerd.