Door Bart de Water

Nieuwsposter

GTA IV op de pc

11-11-2008 • 10:19

120

Multipage-opmaak

Inleiding

GTA IV pc screenshotDe Grand Theft Auto-franchise zag het daglicht in 1997, toen het eerste deel uitkwam op de pc. Vanaf deel drie verschenen de games eerst op een console, om daarna alsnog te worden geport naar de personal computer. Ook bij GTA IV is Rockstar zijn roots niet vergeten. Tweakers.net ging naar het Londense kantoor van de ontwikkelaar, om er de pc-versie uit te proberen.

Gespeeld op: pc
Eerder verschenen op: Playstation 3, Xbox 360

GTA IV vertelt het verhaal van Niko Bellic, een Oost-Europese immigrant en oorlogsveteraan, die door zijn neef Roman is overgehaald om naar Liberty City te komen. Romans verhalen over het leven van de Amerikaanse droom blijken leugens, hij zit in de schulden en heeft problemen met gangsters. Niko wordt in de ellende meegesleurd en probeert zijn neef uit de problemen te houden, terwijl hij wordt geconfronteerd met demonen uit zijn eigen verleden.

Gamers die de vorige drie delen op de pc hebben gespeeld zullen zich snel thuis voelen, want de standaardcontrols zijn ongewijzigd. Wel is het mogelijk om het spel met een Xbox 360-controller te spelen en je kunt midden in de game weer terugschakelen naar toetsenbord en muis, zonder hier iets voor in te hoeven stellen. De transitie tussen de twee bedieningssystemen verloopt zo naadloos, dat zelfs de hints om op enter of de A-knop te drukken direct meeveranderen in het menu. Afgezien hiervan kent de besturing van de pc-versie geen veranderingen ten opzichte van de consoleversies. Voor meer informatie over de spelbesturing en over het verhaal van GTA IV verwijzen we naar onze review van de consoleversie van de game.

Bij het porten naar de pc heeft Rockstar Toronto het onderste uit de kan gehaald. Dit is meteen zichtbaar als we de eerste ingame-beelden zien; de textures zijn scherper en de zogenaamde 'drawing distance' is verbeterd, zodat voorwerpen op grote afstand langer in beeld blijven. De resolutie kan tot een maximum van 2560 bij 1600 pixels worden opgeschroefd, maar voor onze testsessie moesten we het met 'slechts' 1920 bij 1200 doen. Gamers met een niet al te krachtige pc hebben voldoende opties om alle pracht en praal wat te temmen, desgewenst kan dit ook automatisch door het spel worden gedaan.

Een nieuwe instelling die opvalt is de mogelijkheid om de verkeersdichtheid in te stellen, zodat de framerate niet inzakt tot het niveau van een diashow als je vast komt te zitten in de verkeersdrukte van Liberty City. Standaard staat deze variabele ingesteld op 35 van maximaal 99, wat volgens Rockstar gelijk is aan de verkeersdichtheid op de consoleversies. Ook zagen we een benchmark-optie in het menu, maar we hadden helaas geen tijd om daar goed naar te kijken.

MinimumAanbevolen
BesturingssysteemWindows Vista SP1 of Windows XP SP3
ProcessorIntel Core 2 Duo 1,8Ghz of AMD Athlon X2 64 2,4GhzIntel Core 2 Quad 2,4Ghz of AMD Phenom X3 2,1Ghz
Werkgeheugen1,5GB2GB (XP), 2,5GB (Vista)
Harde schijf16GB vrij18GB vrij
Videokaart256MB Geforce 7900 of 256MB Radeon X1900512MB Geforce 8600 of 512MB Radeon HD 3870

"And cut!"

Een belangrijke toevoeging aan de pc-versie van GTA IV is de video editor. Tijdens het spelen slaat de game voortdurend de laatste dertig tot zestig seconden op, afhankelijk van de drukte op het scherm. Als je iets hebt meegemaakt wat je later terug wilt zien, dan druk je op F2 zodat de informatie wordt opgeslagen. Via de in-game mobiele telefoon kan de video editor vervolgens worden opgestart, waarna je uit je speelsessie weggaat. Als eerste zie je dan thumbnails van alle opgenomen clips, die gesorteerd kunnen worden op clips die je vandaag, deze week of eerder hebt opgenomen. Ook kunnen clips worden gemarkeerd als 'favoriet'. Dubbelklikken zorgt ervoor dat je de clip af kunt spelen, vanuit andere hoeken kunt bekijken en kunt redigeren.

GTA IV pc screenshot

Bovenin het scherm staat de tijdbalk met knoppen om de clip af te spelen en voor- of achteruit te spoelen. Op deze tijdbalk kun je markers zetten, die als sleutelpunten dienen voor het maken van een montage. Op deze markers kun je instellen wat de camera precies doet en hoe de overgang naar het moment dat de marker aangeeft eruit ziet. Het is mogelijk om alles exact te tonen zoals je het zag tijdens het spelen, maar de camera kan ook personages in de scene volgen en hij kan vrij worden geplaatst. Als voor de laatste mogelijkheid wordt gekozen, wordt er een soort radar weergegeven op het scherm. Die houdt Niko aan als middelpunt, met daar omheen een zwarte cirkel met een straal van ongeveer tien meter en een buitenste cirkel met een straal van ongeveer 25 meter.

Binnen de zwarte cirkel kan de camera vervolgens helemaal vrij worden geplaatst en georiënteerd. Hoe verder de camera in de buitenste cirkel komt, hoe kleiner deze vrijheid wordt, omdat de game alleen de gebeurtenissen van Niko en zijn directe omgeving opslaat. Er zijn genoeg mogelijkheden om met behulp van de camerapositionering de actie stijlvol in beeld te brengen. Uiteraard hoort zoomen, pannen, tilten, draaien en de tijd vertragen tot de mogelijkheden, maar er zijn ook grafische effecten mogelijk waarmee je bijvoorbeeld een psychedelische of Matrix-achtige look kunt creëren. Ook kan het gezichtsveld worden aangepast, wat het samen met andere opties mogelijk maakt om een dolly zoom-effect na te bootsen.

GTA IV pc screenshot

Als alle clips zijn geredigeerd kan worden begonnen met de productie van een video. De verschillende clips kunnen op een tijdbalk worden geplaatst, al dan niet voorzien van verschillende stukken muziek uit het spel, teksten en overgangseffecten. Zodra je tevreden bent met het resultaat kan het filmpje worden geupload naar Rockstar Social Club TV of worden geëxporteerd naar wmv-formaat, in 720p of 1080p.

* Multiplayer

Net als de consoleversies kan ook de pc-versie online worden gespeeld. Een veelgehoorde klacht van consolegamers is dat het spel te weinig mogelijkheden biedt om naar specifieke games te zoeken. Rockstar heeft daarom de browser verbeterd, dus als je graag met pistolen rond wilt rennen op het vliegveld dan is het in de pc-versie een stuk gemakkelijker om een game in deze setting te vinden. GTA IV zal gebruikmaken van het Games for Windows Live-platform. Of er ook tegen Xbox 360-eigenaren kan worden gespeeld kon Rockstar ons tijdens de hands-on niet vertellen.

Voorlopige conclusie

Dat Rockstar Toronto werk heeft gemaakt van deze port moge duidelijk zijn. Niet alleen ziet de game er op een stevige pc beter uit dan de consoleversies, ook is er geluisterd naar feedback van gamers en is de video editor een erg leuke toevoeging. Om een voorbeeld te geven: ondergetekende besloot op een gegeven moment zijn laatste granaat te werpen en het op een rennen te zetten, na de nodige overlast te hebben veroorzaakt op een straathoek in Liberty City. Tijdens het bewerken van de bijbehorende clip kwam ik erachter dat een achtervolgende politieagent door de kracht van de explosie tegen een stel brievenbussen werd gesmeten, om vervolgens Niko verdwaasd na te kijken terwijl die de benen nam. Je kunt niet alleen de hilarische spelmomenten delen met anderen, de game geeft machinima-makers ook genoeg mogelijkheden om een film te maken in de setting van GTA IV. Helaas is de pc-versie uitgesteld tot begin december, het duurt dus nog even voordat iedereen er mee aan de slag mag.

TitelGrand Theft Auto IV
GTA IV packshot
Platformpc
OntwikkelaarRockstar Toronto
UitgeverRockstar Games
Releasedatumbegin december 2008

GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot GTA IV pc screenshot groot

Reacties (120)

120
107
12
3
0
10
Wijzig sortering
Anoniem: 237153 11 november 2008 10:40
aanbevolen systeemeisen:
Intel Core 2 Quad 2,4Ghz of AMD Phenom X3 2,1Ghz


intel Q6600 vergelijken met een AMD Phenom X3 8450 |:(

Q6600 is ruim 20% sneller

http://www.tomshardware.c...4%5D=on&prod%5B2176%5D=on

Q6600 icm 8600 klopt ook niet echt 8)7

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 237153 op 23 juli 2024 10:14]

Iets zegt me dat de mensen van de afdeling system requirements bij rockstar niet echt goed nadenken over wat je nou nodig hebt voor een hedendaagse game.

Voor de recommended specs hebben ze de langzaamste CPU genomen die minstens 3 cores heeft voor beide fabrikanten. Vandaar ook je terechte opmerking dat de Q6600 een heel stuk sneller is dan de vermelde X3. Tragere quadcores verkopen ze echter niet bij Intel dus vandaar.

Waarom ze niet gewoon een E8400 ofzo vermelden in de specs snap ik niet. Die is namelijk flink sneller dan een X3 op 2.1GHz, zelfs voor threaded applicaties. Ik vraag me overigens af of GTA4 wel voldoende threaded is. Zo niet dan is het helemaal raar om alleen een tripple- en quadcore CPU in de specs te zetten.

De verhouding Q6600 en 8600GT is inderdaad ook helemaal zoek. Ik zou eerder een E5200 en een 8800GT bij elkaar zetten voor minder geld. Dit zal ook echt een heel stuk sneller draaien.

Ik snap het toch niet dat er bij Jan en alleman de opvatting heerst dat je per se een dikke quadcore nodig hebt om echt te kunnen gamen. Je kunt beter besparen op je CPU dan op je grafische kaart.

[Reactie gewijzigd door A Lurker op 23 juli 2024 10:14]

Ik vraag me overigens af of GTA4 wel voldoende threaded is. Zo niet dan is het helemaal raar om alleen een tripple- en quadcore CPU in de specs te zetten.
2 threads is reeds voldoende om deze keuze te verantwoorden. Zo worden er dan 2 cores gebruikt voor je game en de 3e (en eventueel 4e) voor alle background processen waar je OS op dat moment mee bezig is. Dus 2 dedicated cores voor je game en de andere core(s) voor de rest
Je OS doet niet zo veel, daar heb je echt geen aparte core voor nodig. Met voldoende threaded bedoel ik niet zo zeer het aantal threads, maar of de load van de threads dusdanig goed verdeeld kan worden dat je baat hebt bij het hebben van 3 of 4 cores. Als er een thread in GTA4 zit die meer dan 50% van alle rekentijd nodig op je CPU dan heb je helemaal niks aan een 3e of 4e core.

Aangezien het aantal spellen dat een snelheidswinst krijgt bij upgrade van 2 naar 3 of 4 cores zeer laag is (de enige die ik uit m'n hoofd ken is Supreme Commander) ga ik er vanuit dat je met GTA4 ook net zo goed met een dual core af kunt.
bij dit soort games zou een flinke processor nog wel eens van belang kunnen zijn. Grafische pracht of niet (Dat is uit te zetten), maar de AI moet wel blijven gaan. Lag in de AI is net zo erg als te weinig FPS op je scherm, met het verschil dat je fps op te schroeven is door bijvoorbeeld AA uit te zetten.

Je zag het ook bij supreme commander, dikke videokaart of niet, zonder flinke processor ben je nergens. Al die units hitboxes schietonnauwkeurigheden e.d. zal wel ongeveer gelijk zijn aan de hoeveelheid NPC's, physics en het opnemen van je filmpje.

maar misschien heb je gelijk. Misschien is het verstandiger om in een dikke videokaart te investeren en hebben ze niet echt goed nagedacht over de overige hardware.
Je kan wellicht iets besparen op de CPU door te letten op prijs/prestatieverhouding (bijv een q6600 OC ipv een 9450), maar veel zal het niet zijn. Je gaat niet het geld dat je bespaart met het kopen van een E5200 investeren in een 4870x2; enorme cpu bottleneck. Bovendien is er toch een categorie spellen die juist veel van je CPU vraagt (MSTS, Flight Sim, Supreme Commander etc...)
Sinds wanneer hebben we het over een budget van tegen de 500 euro? Een Q6600 samen met een 8600GT heb je voor rond de 220 euro. Daar heb je maar net een HD4870 voor, dus waar jij die 4870X2 vandaan haalt snap ik niet. Tuurlijk ga je geen E5200 samen met een HD4870X2 gebruiken, maar dat was ook niet mijn punt.
Waar halen ze die combinatie Quad @ 2,4+ GF 8600 vandaan? Ik weet niet precies wat ze allemaal op die Quad @ 2,4 willen draaien, maar als ze het echt nodig hebben zal het de eerste third-person shooter zijn waar de grafische berekeningen de kleinste rol spelen. Bij een GF 8600 vind ik meer een Dual @ 2,16 passen. Overigens was het ook wel slim geweest als ze een Dual equivalent erbij hadden gezet aangezien de meeste gamers geen Quad hebben.
Ik heb zo'n idee dat de Game op DirectX 10 draait, en prestatievoordelen kan halen bij een DirectX10 kaart. Waarom ze een 8600 hebben gekozen is wel raar, maar het kan zijn dat de game vooral leunt op de processor, en minder op de grafische kaart.
het is toch echt een game in het sandbox-genre maar dit terzijde ;) aan TPS is meer Gears of War
intel Q6600 vergelijken met een AMD Phenom X3 8450 |:(

Q6600 is ruim 20% sneller
Wat een enorme onzin kraam je uit zeg. Ze vergelijken die processors helemaal niet. Ze geven simpelweg aan dat ze minimaal een triple core aanbevelen (dual core is dus niet genoeg), en aangezien Intel geen triple cores verkoopt wordt het daar dus een quad core. Logisch.

Systeemeisen moet je niet interpreteren als een benchmark tussen hardwarefabrikanten, dat slaat nergens op.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 59888 op 23 juli 2024 10:14]

Zal het de eerste game worden die goed over meerdere cores gaat schalen? De Q6600 is namelijk, ondanks veel sneller dan de X3 te zijn, de "langzaamste" quadcore van intel.
Supreme commander schaalt anders ook al lekker op meerdere cores, laat staan, men weigert je online als je niet minimaal een quadcore of 3,0ghz dualcore hebt.
een pheanom is 3 cores.... hmm xbox 360 is ook 3 cores... misschien betere optimalisatie op die manier???
Waarschijnlijk gebruikt het gewoon veel threadjes (omdat de 360 en PS3 veel cores hebben). Hij draait dus waarschijnlijk gewoon het beste op iets met meer dan twee cores. Bij AMD heb je dan aan een langzame Phenom X3 genoeg, maar de traagste "meer dan dualcore" van Intel is de Q6600.
Het kan toch zo zijn dat het spel net genoeg heeft aan 3 cores? En aangezien er (nog) geen intel bestaat met 3 cores...
ik snap trouwens ook niet waarom de specs vele male hoger zijn als je het vergelijkt met de hardware van de consoles.
Omdat dit een product is dat op zeer veel verschillende machines moet draaien!
Ipv op 1 (bijna standaard) systeem.
Men programmeert op de ps3 of xbox360 totaal anders, dan voor de pc.
En dat moeten andere, voor de PC ontwikkelde, games niet? Ik stoor me er verder niet aan hoor, maar het porten van GTA komt voor mijn gevoel eerder neer op emuleren dan dingen echt herschrijven.

Dat zal in werkelijkheid wel anders zijn, maar GTA vraagt redelijk veel kracht en dat zie je zeker niet allemaal terug in het uiterlijk.
alle games die ik noem heb ik zelf gespeeld en vind ik elk individueel een pracht stukje programmeerwerk en heb ze met veel plezier gespeeld. Vergelijkingen van games onderling zijn slechts ter verduidelijking en niet om een game te bashen

In uiterlijk misschien niet nee, maar in gameplay des te meer. Grofweg zijn er drie soorten games te onderscheiden, ongeacht het genre, maar wel met een free roaming asspect. Je hebt gewoon heel belabberde games.
Er zijn games waar makers vooral op graphisch gebied proberen zo hoog mogelijk te scoren, maar dit gaat vaak ten koste van het verhaal en de gameplay. De ontwikkelaars zitten nou eenmaal ook met een budget en ieder gedreven mens wil eigenlijk boven zichzelf uitstijgen. Vaak zie je bij dit soort games dat er veel meningsverschillen zijn over de gameplay van de game. Neem bijvoorbeeld crysis of far cry 2. Begrijp me niet verkeerd, er is zeker nagedacht over de gameplay van de game alleen heeft de nadruk, in mijn visie, meer gelegen op de graphics.

GTA is qua graphics nooit echt een hoogvlieger geweest maar juist wel in de gameplay, innovatieviteit van de game en de verhaallijn. In games als Oblivion, Far Cry 2, STALKER heeft menig (minder fanatieke) gamer het gevoel het verhaal in de game mis te lopen en te "verdwalen" in de game.
Iets wat ik over bv GTA niet vaak lees of hoor. Zal het misschien een bewuste keuze geweest kunnen zijn van de ontwikkelaas om meer tijd te steken in de gameplay en minder in de optimalisering van de graphics?
Wanneer je immers met dezelfde rekenkracht minder lang door optimaliseerd en als gevolg daarvan mindere graphics op het scherm toverd blijft er bij gelijk budget dus tijd over.

Tijdens het gamen erger ik me ook nooit aan wat er niet goed gelukt is in een game, maar geniet van de dingen die wel goed gelukt zijn in een game. Want ik realiseer me dat vooral in de gameindustrie mensen werken met een passie voor hun vak en met man en macht werken aan de realisatie van hun (droom)product. Het zijn echter de uitgevers die het budget mogelijk maken en de onmogelijkheden scheppen voor de ontwikkelaars...... maar goed ik dwaal af :)
Far cry 2 (met de nadruk op 2) en Crysis vergelijken vind ik ronduit beledigend als Crysis fan. De gameplay en feeling van Far cry 2 deed me echt denken aan deze van Assasin's Creed. Gameplay plezier: ok voor een uur, daarna speelde je hetzelfde uur nogmaals en nogmaals... Iets wat met Crysis zeker niet het geval was! Zelfs de verhaallijn was ook niet slecht! (ik heb het hier niet over Crysis Warhead, deze verhaallijn was beduidend minder (slecht?) te noemen.

Ieder zijn mening maar vergelijk nooit Far cry 2 met Crysis in mijn bijzijn! :)
Zoals je kunt lezen in de preview zijn de grafische details en de viewdistance wat verhoogd. Daar heb je ook weer extra kracht voor nodig.

@onzam: goed mogelijk dat dit spel gewoon vlotter draait op een Phenom dan op een Intel processor. Het is niet omdat een Phenom X3 gemiddeld gezien trager is, dat hij dat in elke individuele applicatie is.

[Reactie gewijzigd door Admiral Freebee op 23 juli 2024 10:14]

de Q6600 is wel op alle applicaties sneller kijkt maar eens goed naar mijn bovenstaande link ;)

en in games is die bijna of meer 20% sneller, ik zie niet waarom in GTA anders zal zijn.
Ik vraag mij eerder af hoe we dit precies moeten invullen, specificaties neem ik altijd niet zo nauw, zeker als het om aangeraden videokaarten gaat. Maar is het niet zo dat je dit moet lezen als: je hebt minimaal een triplecore nodig voor het spel? (en aangezien Intel geen triplecore heeft wordt het minimum model quadcore opgegeven).

Maar zou dit spel dan een van de eerste spellen zijn die niet soepel zal draaien op een dualcore? Toch lijkt het me een beetje overdreven, want mijn 8600gt zal nooit mijn quadcore kunnen bijbenen.

[Reactie gewijzigd door poepkop op 23 juli 2024 10:14]

Waarom niet te vergelijken met console hardware??? Consoles hoeven niet onnoemelijk veel processen in de achtergrond te draaien ;)
Als je goed kijkt is het een 3-core versus een 4-core discussie. Ik denk dat de game 3 threads gebruikt wat wel zo logisch is aangezien de XBox360 ook 3-cores heeft. M.a.w. als intel ook een 3-core CPU had was er waarschijnlijk daar mee vergeleken, omdat men die niet heeft wordt het dus vier cores voor Intel en 3 voor AMD...
E8400 vs Q6600

MWA ... dan heb ik liever mijn E8400 ;)
Anoniem: 243511 11 november 2008 10:25
Ben heel erg benieuwd, heb geen consoleversie gekocht, hoewel ik wel de 360 en de ps3 heb. Gewoon omdat ik GTA leerde kennen op de PC, er gewend aan raakte en heerlijk heb lopen modden.

Dat is het mooiste van de PC ervaring voor mij persoonlijk, dat je vrijwel alles in het spel aan kunt passen, auto's vervangen, sportwagens een tikkeltje sneller maken, nieuwe maps plaatsen, en door cheats gewoon ultimate carnage!

En dat lukt op de console versies dus nooit. Wellicht zal ik de 360 versie kopen, maar alleen wanneer de extra episodes uit zijn.
Leuke aan de pc versie vond ik wel de player mods, had toch wel zn charme om rond te lopen als spiderman, solid snake of weetikveel wat
ik snap die systeemeisen ook niet echt. Een 7900gt/gs is namelijk sneller dan de 8600gt en vaak nog sneller dan de 8600gts |:(

en daarna word de 8600 nog eens min of meer gelijk gesteld aan de hd3870 :Y) wat natuurlijk nog minder klopt
Je precies we kunnen wel allemaal conclusies en zo gaan trekken maar we moet toch :( nog even geduld hebben... 4, 5 dec moet hij uit komen.. we zullen zien of we dan met Kerst flink wat hardware moet gaan vragen aan onze vriendelijke Kerstman..

ik wordt gek als deze nog een keer wordt uitgesteld..... 8)7
Misschien dat het spel wel meer geoptimaliseerd is voor de 8600-serie.

Ik ga hem zelf ook halen denk ik, op mijn PC zal die wel redelijk moeten draaien. (8800GTS G92, E6400, 3GB). Maar stiekem hoop ik dat mijn laptop hem ook op medium instellingen aankan :P (T7500, 2GB, 8600M GS 512MB)
Anoniem: 222578 @Rub3s11 november 2008 13:37
@Rub3s:

Nou, ik heb een half jaartje geleden een testje gedaan(op 1280x1024)tussen m'n oude 7900GTO 512mb en een overgeklokte 8600gts 256mb , en met name bij wat nieuwere meer shaderintensieve spellen produceerde de 8600gts toch echt stukken betere framerates... Pas toen meer AA en/of AF werd gebruikt ging de 128-bits bus van de 8600gts bottlenecken.

Ik was zelf ook erg verbaasd over dit mid-range kaartje, en ik heb de precieze resultaten niet meer, maar hij kwam op deze reso echt overwegend sneller uit de test dan de 7900gto..
(draai nu zelf overigens nog steeds op hd3850, maar dat is idd. al helemaal een wereld van verschil.. :P )
Ik kan hetzelfde bevestigen, toen ik de 8600gt voor het eerst kocht had ik eigenlijk een beetje spijt, de prestaties vielen een beetje tegen in vergelijking met de x1800 in de pc van mijn pa. Maar nu met wat recentere spellen begin ik te merken dat het verschil tussen de x1800 en 8600gt wel steeds groter wordt.
Hebben ze de gameplay ook gefixed dan? Ik heb het spel op de xbox360 gespeeld, maar de de besturing en wegligging van de autos waren compleet waardeloos. De camera angle was ook ronduit irritant, als je een hoek om reed zag je een tijd lang de auto van de zijkant.

Zoals ik het spel op de xbox360 ervaren heb zou ik het dus niet kopen.

[Reactie gewijzigd door elmuerte op 23 juli 2024 10:14]

Dat heeft meer te maken met de minpuntjes van het spelen van de game op een console, GTA SA had daar op de console ook last van. Aangezien je de kijkhoek op de pc bestuurd met de muis kan je dat zelf heel snel mee laten draaien.
kun je hem niet spelen op windows xp X64?
Waarschijnlijk kan dat wel gewoon. Wellicht moet je hiervoor een compatibiliteits instelling doen bij het uitvoeren van de executable (rechtermuisknop op de .EXE en "Properties" (Eigenschappen)). Battlefield (zowel 2 als 2142) geeft een melding onder Vista x64 dat de game alleen getest is op 32-bits systemen. Maar je raadt het al: het draait als een zonnetje. Ik verwacht daarom voor XP x64 systemen ook geen problemen.

[Reactie gewijzigd door JaFFoG op 23 juli 2024 10:14]

Guitar Hero 3 spelen op XP 64bit was anders een heel geklooi, je moest notabene het installatie bestand aanpassen waardoor die niet meer controleerde welk OS je had, daarna liep het als een zonnetje.

Hetzelfde bij Windows Live Messenger 8.5 of hoger, de applicatie "ondersteund" zogenaamd ook niet XP 64bit, terwijl met het extracten van de msi's die in de applicatie zitten en dan installeren of het aanpassen van het gehele installatie bestand wel goed werkt.

Ik snap niet waarom zoveel bedrijven de "compabiliteit" van XP64bit eruit slopen terwijl het er wel gewoon PERFECT op werkt.
Simpel: Als ze het er niet op getest hebben ondersteunen ze het ook niet. En om te voorkomen dat er toch support calls komen terwijl in de releasenotes staat dat het niet ondersteund is slopen ze de 64 bit support er gewoon uit.

Tis voor ons niet zo prettig maar vanuit hun oogpunt prima te begrijpen.
Je kunt het proberen natuurlijk, maar het wordt niet ondersteund.
Waar staan de 1920x1200 screenshots? Daat ben ik wel heel benieuwd naar :9~ .
Ik heb GTA altijd op de PC gespeeld vroeger. GTA4 heb ik zodra hij uit kwam op de PS3 gekocht, maar ik vind GTA veel fijner spelen op de PC. Ik zal dus ook in december pas 'echt' met GTA aan de slag gaan.
Heb hem ook al voor de 360, alleen zou hem ook nog wel eens op de pc willen uitspelen :9
Anoniem: 213036 11 november 2008 10:30
hehe foutje in foto 3 :p het voorwiel zakt in de grond :p
voor de rest een zalig spel :d wel jammer dat de pc versie uitgesteld is :(
nee, dat komt door het losse zand waar de crossmotor in wegzakt! :Y)
hehe foutje in foto 3 :p het voorwiel zakt in de grond :p
voor de rest een zalig spel :d wel jammer dat de pc versie uitgesteld is :(
Ghehe, daar staat GTA sinds ze 3D gegaan zijn wat mij betreft om bekend, dat de collision models niet eens in de buurt komen van de models zoals je ze ziet.

Hoe vaak gebeurt het niet dat je lekker aan het rijden bent om tegen een onzichtbaar randje gelanceerd te worden? Het is wellicht geen dagelijkse kost, maar het gebeurt vaak genoeg om het te onthouden.

Niet dat de ervaring er minder om is, het blijven natuurlijk geweldige games, ondanks die kleine foutjes.
GTA4 is daar stukken beter in geworden (die collisions). Dat jij vaak tegen onzichtbare randjes aanbotst zal aan je pc of console liggen, ik heb het met mijn pc nog nooit meegemaakt (fatsoenlijke hardware? Geen idee..)
de opgekrikte resolutie naar 2560*1600 is best lekker. Met wat geluk is dat ook nog haalbaar zonder direct een crossfire of SLI setup te halen. Wel fijn dat er in ieder geval aan gedacht is dat een pc meer kan dan alleen 720p of 1080p :)
Ach meestal is dat toch een setting die verborgen zit in spellen. Ik moet altijd de snelkoppelingen van EA aanpassen om mijn resolutie te ondersteunen, maar dan werkt het wel gewoon prima (zelfs ra2 kan ik op 1920 draaien).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.