Anno 1800 is een city builder in hart en nieren. De game is prachtig om te zien en de basis van de game is gedegen. De verschillende Tiers die je groeiende maatschappij doorloopt zijn prima, met lekker veel verschillende grondstoffen en gebouwen, en wensen van inwoners waaraan je tegemoet dient te komen. Daar omheen laat de game echter wel wat steken vallen. Quests zijn niet altijd even duidelijk, en dat geldt al helemaal voor menu's om handel te drijven en diplomatie te bedrijven. Ook de feedback die je krijgt op de productie van belangrijke grondstoffen laat te wensen over, en het switchen tussen de twee werelden gaat irriteren. Hopelijk krijgt ontwikkelaar Blue Byte de tijd om een flinke patch uit te brengen waarin wat minpunten worden rechtgetrokken. Anno 1800 zou er baat bij hebben. Lees verder »
Een erg leuk spel met veel diepgang. Daarnaast ongelovelijke replayability met zowel multiplayer als random mactches. Maar ook singleplayer/sandbox is erg verslavend
Grafisch mooi, weinig vernieuwend, behoorlijk zwak qua gameplay. Een typisch AAA-game die uitgekleed is en opgesplitst is in DLC door Ubisoft. Veel te duur voor de hoeveelheid gameplay die je er voor krijgt. Alle DLC bij elkaar kost je een kleine €150,- extra.
Geweldig spel waarin ik me helemaal kan verdiepen. Zodra je alle DLCs hebt is het overzicht houden wel lastig tussen de 4 werelden. En er komt dit jaar nog een 5e wereld bij.
Ook mooi in de nieuwe update is de dekkingkleur voor blue-print gebouwen voor een beter overzicht.
Is niet volgens verwachtingen, is nog niet af. Erg onduidelijk op bepaald punt begin je geld te verliezen en je weet niet waarom. Het gaat dikwijls te snel, geeft geen ontspanning zoals met anno 1404.
Pluspunten
Mooi
Minpunten
onduidelijk
nog niet af, slecht overzicht
te snel
er zijn dingen toegevoegd die je zelf moet uitzoeken
Erg toffe game! Ziet er goed uit, werkt goed en is staat garant voor uren plezier. Wordt wel wat moeilijker te managen bij veel inwoners.
Inmiddels 30 uren gespeeld, single- en multiplayer en het verveelt niet. Het 'mooi maken' van je stad is erg leuk.
Anno 1800 komt wat gameplay betreft heel erg in de buurt van Anno 1404 Venice. De versie die wat mij betreft tot nu verreweg de beste was. Vorige uitgaven (2070 & 2205) konden amper boeien. Max grootte eilanden en map zou wat groter gemogen hebben wat mij betreft.