Fedora moet op termijn een nieuwe partitiemanager krijgen die beter overweg kan met nieuwe bestandssystemen en de diverse opslagtechnieken. Developer Vratislav Podzimek werkt daarom aan de Blivet-gui-tool, die uiterlijk sterk lijkt op het bekende Gparted.
De Blivet-gui-software maakt gebruik van de Blivet-pythonscripts die deel uitmaken van Fedora's Anaconda-installer. Anaconda kan volgens Podzimek in tegenstelling tot andere partitietools wel gebruikmaken van vrijwel alle moderne opslagtechnieken. De tool is echter nog volop in aanbouw en ondersteuning voor bijvoorbeeld het aanmaken van raid-configuraties en een btrfs-bestandssysteem moet nog geïmplementeerd worden, evenals meer mogelijkheden voor lvm-volumes.
De grafische interface van Blivet lijkt sterk op die van Gparted. De ontwikkelaar zegt daarvoor te hebben gekozen om geen grote drempels op te werpen voor gebruikers van de partitietool. Op termijn moet de Blivet-gui ook een standaardonderdeel gaan vormen van de Fedora Linux-distributie, waarbij met behulp van een configuratiebestand de Anaconda-installer geconfigureerd kan worden. Gebruikers kunnen alvast een testversie installeren.