Canada beschuldigt de Chinese overheid ervan te hebben ingebroken op systemen van het National Research Council, een onderzoeksorganisatie die onderdeel van de Canadese overheid is. China ontkent de aantijgingen.
Het is de eerste keer dat Canada China beschuldigt van hacking, meldt Re/code. Het National Research Council is Canada's belangrijkste onderzoeksinstelling en werkt samen met vliegtuig- en treinfabrikant Bombardier. Het is niet duidelijk of de aanval succesvol was en er er informatie is buitgemaakt bij de onderzoeksinstelling.
De aanvallers, die de Chinese overheid zou hebben gesponsord, hebben voor zover bekend niet ingebroken bij andere Canadese overheidsinstellingen. Canada heeft de kwestie aangekaart in gesprekken met de Chinese minister van buitenlandse zaken. China ontkent dat het betrokken is bij hacking, en zegt er juist zelf slachtoffer van te zijn. Eerder uitten de Verenigde Staten al vergelijkbare beschuldigingen.