Samsung en LG kunnen in de komende jaren goedkopere smartphones voorzien van amoled-schermen. Dat claimt DisplaySearch op basis van recente ontwikkelingen bij de productie van amoled-schermen. Alleen Samsung en LG produceren amoled-schermen voor telefoons.
Dat amoled-schermen vaker in goedkope telefoons kunnen komen, zou komen doordat de yields bij de productie van amoled-schermen omhoog gaan, waardoor de kosten voor de productie onder die van lcd's kunnen uitkomen, zegt DisplaySearch. Op dit moment is het nog zestien procent duurder om een full-hd-amoled-scherm van 5" te maken dan een lcd met dezelfde karakteristieken.
Op dit moment gebruikt alleen Samsung amoled-schermen in goedkope toestellen. Modellen als de Galaxy S4 mini en Galaxy S5 mini zijn voorzien van amoled-panelen. LG gebruikt zijn amoled-schermen vooralsnog alleen in zijn gebogen telefoon G Flex. Soms gebruiken andere fabrikanten ook amoled-schermen, zoals Motorola en Nokia.
Amoled-schermen bieden een hoger contrast dan lcd's en zijn bovendien dunner, waardoor telefoons in zijn geheel dunner kunnen of voorzien kunnen worden van grotere accu's zonder dikker te zijn. Hoe goedkoop amoled-telefoons zouden kunnen worden, maakt DisplaySearch niet duidelijk. Ook is het onbekend of de productiecapaciteit van amoled-schermen voldoende is om veel meer toestellen van amoled-schermen te voorzien.
Verschil tussen een amoled-scherm (links) en een lcd op een mobiel apparaat. Omdat het apparaat pixels individueel kan uitschakelen, is zwart volmaakt zwart, waar dat bij lcd's donkerblauw of grijsachtig oogt.