Reporters Without Borders heeft in zijn jaarlijkse rapport de Verenigde Staten voor het eerst als 'vijand van het internet' bestempeld. Dat heeft te maken met de spionagepraktijken van de NSA. De organisatie voor persvrijheid noemt ook het Verenigd Koninkrijk een vijand van het internet.
Dat blijkt uit de lijst die Reporters Without Borders op zijn website heeft gezet. In het rijtje met 'vijanden' die de organisatie jaarlijks publiceert wordt voor het eerst de Verenigde Staten genoemd. Volgens Reporters Without Borders is de VS een bedreiging voor het internet vanwege de activiteiten van de NSA: die zouden symbool staan voor misbruik door inlichtingendiensten via hun spionagepraktijken.
Ook het Verenigd Koninkrijk wordt voor het eerst genoemd in de lijst met vijanden van het internet. Dat heeft het land te danken aan het 'wereldkampioen toezichthouden'-zijn, aldus Reporters Without Borders. In het lijstje wordt ook India genoemd, eveneens voor het eerst.
In de lijst staan verscheidene landen die vaker als vijand van het internet zijn gekenmerkt. Daarbij gaat het onder andere om Noord-Korea, China, Rusland en Iran. In totaal staan er negentien landen in de lijst. Voor elk land heeft Reporters Without Borders een document opgesteld waarin de problemen met de internetvrijheid staan opgesomd.