Kleine ondernemers kunnen straks waarschijnlijk makkelijker van hun internet- en telefonie-abonnementen af. De Tweede Kamer wil dat kleine ondernemers dezelfde rechten krijgen als consumenten. Dan mogen contracten niet meer stilzwijgend voor langere tijd worden verlengd.
De Tweede Kamer heeft een motie van VVD-Kamerlid Bart de Liefde over de kwestie gesteund, zo laat het Kamerlid weten op Twitter. Daarmee moeten kleine ondernemers dezelfde overstapmogelijkheden krijgen als consumenten. Die kunnen na afloop van de initiële contractperiode maandelijks opzeggen.
Op dit moment is dat niet zo voor ondernemers: als zij een abonnement niet op tijd opzeggen, kan het zomaar stilzwijgend voor een jaar of zelfs langer worden verlengd. Volgens De Liefde worden kleine ondernemers hetzelfde behandeld als grote bedrijven die diensten op maat afnemen, maar is hun onderhandelingspositie gelijk aan die van een consument.
Als kleine ondernemers en consumenten dezelfde rechten krijgen, zorgt dat er volgens De Liefde voor dat de telefoon- en internetrekeningen van kleine ondernemers tot duizenden euro's omlaag kunnen. De motie, die de regering aanspoort om maatregelen te nemen, gaat niet alleen over internet en telefonie, maar ook over andere contracten voor 'standaardproducten'.