De Belgische telecom- en internetprovider Belgacom leest de e-mail van politici en journalisten. Dat claimt het Vlaamse Kamerlid Roel Deseyn van CD&V. Belgacom zou eenvoudig achter wachtwoorden van e-mailaccounts kunnen komen.
Kamerlid Deseyn deed zijn beschuldigingen aan het adres van Belgacom in de papieren editie van de Belgische kwaliteitskrant De Morgen. Deseyn zegt van 'verschillende interne bronnen' te hebben gehoord dat er 'rondgesnuffeld' wordt in de mailboxen van kritische politici en journalisten. "Het is enorm moeilijk om dergelijke zaken te bewijzen", geeft Deseyn toe. Hij claimt dat de directeur van het bedrijf, Didier Bellens, medewerkers verzoekt om 'vertrouwelijke zaken op te snorren en af te printen'. Daarbij zouden de medewerkers eenvoudig achter de wachtwoorden van de accounts kunnen komen om in te loggen via de webmailclient.
"Ik kan niet bewijzen dat welbepaalde mails van mij zijn gescreend. Maar ik krijg te horen dat ik, met mijn reputatie bij Belgacom, zeker mag zijn dat er meegelezen is", stelt Deseyn. Het Kamerlid heeft het al langere tijd aan de stok met het voormalige Belgische staatsbedrijf. Deseyn claimt verder dat de ceo van het bedrijf uit voorzorg een Yahoo-account gebruikt, omdat hij zijn eigen systeem niet zou vertrouwen. Bovendien zou Skynet, de internetprovider van Belgacom, het mailaccount van Deseyn deze zomer onterecht hebben afgesloten.
Woordvoerder Jan Margot van Belgacom reageert getergd op de uitlatingen van Deseyn. "Uiteraard is dit niet waar. Dit is een simpele manier om aandacht te krijgen", aldus Margot. "Als dit waar zou zijn, zouden het strafbare feiten zijn. Dat moet hij dan melden bij een gerechtelijke instantie, niet via losse flodders in de pers."