Winkelmerk Saturn gaat verdwijnen in België

De merknaam Saturn zal verdwijnen in België. De eigenaren van het bedrijf willen vier vestigingen omvormen tot Media Markt-winkels, terwijl de Saturn Meir-vestiging in Antwerpen wordt opgeheven. Ontslagen zouden voorkomen kunnen worden.

SaturnMedia Markt-Saturn België telt momenteel zeventien Media Markt-vestigingen en vijf Saturn-winkels. Het bedrijf wil echter stoppen met het voeren van twee merken en er is daarom besloten om de naam Saturn in België te laten sneuvelen. Vier Saturn-vestigingen zullen hierdoor omgebouwd worden naar Media Markt-winkels. Het gaat om de vestigingen in Kortrijk, Brugge, Wilrijk en Luik. De vestiging Saturn Meir in Antwerpen zal sluiten omdat deze te dicht bij een Media Markt-winkel ligt.

De directie zou pogen om ontslagen te vermijden door personeel deels in andere vestigingen onder te brengen, zo meldt persbureau Belga. Ook zou Media Markt-Saturn België de komende drie jaar tien nieuwe Media Markt-vestigingen willen openen. In november zal een vestiging in Mechelen openen, terwijl over een jaar er een vestiging in Turnhout zal volgen. Media Markt verwacht de komende jaren vijfhonderd tot zeshonderd nieuwe banen te scheppen.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

30-09-2013 • 19:31

126

Reacties (126)

126
125
56
6
0
38
Wijzig sortering
Is het niet gewoon een soort van psychologie?

Je openend een MM in een bepaalde stad en op een bepaald moment lijkt er daar bv geen groei meer in te zitten dus een Saturn ernaast of iig in zelfde stad. Of wat ik al eerder voorbij heb zien komen, marktaandeel, 2 verschillende winkels maken meer omzet als 2 dezelfde winkels mijn inziens.
Nagenoeg exact zelfde assortiment en manier van opzet maar hier en daar toch een prijs verschilletje.
Kon het zo snel niet vinden maar hier was ook een reactie van iemand die dacht dat het 2 concurrerende winkels waren.

Dit gebeurt net zo goed in de levensmiddellen en schoonmaak producten (Een Unilever bv), eigenlijk met alles. Het lijken allemaal verschillende producten/diensten maar als je wat verder kijkt dan je neus lang is zit er 1 en dezelfde eigenaar achter.
Het is inderdaad een psychologisch verhaal. Tot 2010 werkte ik bij MediaMarkt, toen Saturn in opkomst was in Nederland. De formule is eenvoudig maar doeltreffend: creeër een ogenschijnlijke keuze.

MediaMarkt is zichzelf zeer goed bewust van haar imago: Low pricing, low service. De schreeuwerige combinatie van rood/wit/zwart helpt daarbij. De Saturn moest het tegenovergestelde uitstralen: rust en service (zoals je in de praktijk bij BCC ziet). De blauwe kleur is daarop heel bewust uitgezocht. Saturn-winkels zijn daarom rustiger van opzet (bredere gangpaden, minder harde muziek) dan die van MediaMarkt.

Uiteraard is het dezelfde eigenaar. Uit onderzoek bleek dat mensen gemiddels na 2.4 winkel een aankoop doen. Als jij twee winkels bezit, is de kans redelijk groot dat men bij jou terecht gaat komen. Kennelijk is de Saturn-formule in België niet zo'n succes geweest. Hoe de Saturn het in Nederland doet, weet ik niet. Ik kan me voorstellen dat het onderscheid niet voldoende naar voren komt. Mijns inziens lijken de winkels uiteindelijk teveel op elkaar (websites idem) en weet inmiddels een groot deel van de consumenten dat het dezelfde eigenaar is. Je zag in de beginfase van Saturn nog dat men ogenschijnlijke concurrentie aanging. Zo was er reclame te zien waarin twee vrachtwagens, één van Saturn en één van de MM, tegen elkaar aan het racen waren. Dat lijkt nu opgegeven. En misschien heeft Saturn de service niet waar kunnen maken... Met het internet (en de Tweakers reviews! :9) een regelrechte doodsteek... Maar goed, dat is dus giswerk...
Het hele principe van losse MM en losse Saturn nooit begrepen.

Worden er verschillende producten verkocht?

[Reactie gewijzigd door Relief2009 op 26 juli 2024 11:49]

Het idee van de 2 verschillende winkelmerken onder één overkoepelend bedrijf is dat ze samen meer marktaandeel kunnen behalen. Ze hebben inderdaad ongeveer hetzelfde assortiment, prijsstrategie en dezelfde winkelgrootte. Dit gezamenlijk grotere marktaandeel heeft de toenmalig directeur van Media Markt-Saturn Nederland Pieter Haas ook verklaard als reden voor saturns naast mediamarkten, op het moment dat de eerste saturn geopend werd in Nederland. Namelijk: als in een stad al een mediamarkt is, zal een extra mediamarkt het marktaandeel niet substantieel vergroten. Bij een saturn naast de mediamarkt (in dezelfde stad dus, niet letterlijk ernaast) zal het marktaandeel wel groter worden.

In ongeveer dezelfde woorden uitgelegd op de site van entertainmentbusiness:

http://www.entertainmentb...vestiging-komt-nieuwegein

Wat ik me afvraag is of deze strategie in Belgie gefaald heeft en of de Nederlandse saturns wel blijven bestaan.

[Reactie gewijzigd door Zandlopertje op 26 juli 2024 11:49]

Bij de Cruquius (bij Haarlem) zit de Mediamarkt direct naast de Saturn. Beide hebben ze een groot pand. En ik maar denken dat het concurrerende bedrijven waren...

Het lijkt me niet handig om die winkels samen te voegen. Nu gaan mensen nog kijken of een product bij Saturn goedkoper is dan bij de Mediamarkt.

[Reactie gewijzigd door E-jey op 26 juli 2024 11:49]

Het is zelfs zo dat je MediaMarkt bonnen kan gebruiken bij de Saturn en visa versa.

Wel zonde voor onze zuiderburen, door een foldertje minder in de bus heb je toch minder kans op een leuke aanbieding.
Lijkt mij niet, als ze samengevoegd worden, gaat waarschijnlijk Saturn de webwinkel / inkopen aansturen terwijl Media Markt de filialen doet. Dit geeft een makkelijker overzichtelijk taak verdeling. En ik zie dit als iets positief's

Normaal gesproken is een samenvoeging van twee bedrijven als het niet goed gaat, en/of een bedrijf wordt omgekocht door een ander. Natuurlijk is het ook mogelijk dat ze een lange tijd all samenwerking hebben gehad en besloten hebben om te mergen.
Even voor de goede orde Cruquius ligt niet bij Haarlem maar tussen
Heemstede en Hoofddorp in.
En de laaste keer dat ik bij de MM aldaar was was er in geen velde of wegen een
Saturn te bekennen.
De saturn zit wel in Hoofddorp.
edit reactie was voor E-jey

[Reactie gewijzigd door SlowDown op 26 juli 2024 11:49]

ehh Cruquius ligt vlakbij Haarlem,De Heemsteedse dreef af en je bent op de Dreef in Haarlem. Maar inderdaad de MM en Saturn zitten niet bij elkaar.

[Reactie gewijzigd door Hippievogel op 26 juli 2024 11:49]

In Cruquius zit volgens mij helemaal geen Saturn.
Eén van de buren van de Mediamarkt is de Topshell en daar ben ik nog geen wasmachine tegengekomen.
Er zijn altijd mensen die bij winkel X niet kopen omdat ze daar een keer onaardig behandeld zijn, of omdat hun buurman daar een keer vreemd geholpen is. In de loop der jaren groeit zo'n groep sterk, die groep gaat met hetzelfde gemak wel naar winkel Y, die eigenlijk van dezelfde eigenaar is. Dat is de gedachte achter deze marktverovering.

Zelfs zijn er veel mensen die denken dat MM of Saturn altijd goedkoper of duurder is dan de ander. Terwijl je in de Pricewatch kan zien dat beide vrijwel altijd alle producten voor dezelfde prijs aanbieden.

[Reactie gewijzigd door Malarky op 26 juli 2024 11:49]

Saturn en MediaMarkt is in feite exact dezelfde keten, alleen werkt de huisstijl van MediaMarkt (schreeuwerig rood) beter in sommige regio's dan die van Saturn (wat minder schreeuwerig blauw).
Daar waar de formule van MediaMarkt niet werkt , slaat de formule van Saturn (wonderbaarlijk genoeg) vaak wel aan en vice versa.

Het assortiment van beiden is grotendeels gelijk aangezien de inkoop op het hoogste niveau allemaal bij dezelfde leveranciers plaats vindt i.v.m. kwantumvoordelen.

Beide ondernemingen zijn onderdeel van de METRO Group.
Mij is "ooit verteld" dat doordat de MediaMarkt niet meer korting bij leveranciers kon krijgen, ze de Saturn hebben opgezet om de consument het idee te geven dat hij nog wat te kiezen heeft.
Wat hier waar van is weet ik niet, maar Saturn is in ieder geval eigendom van MediaMarkt.
maar Saturn is in ieder geval eigendom van MediaMarkt.
Nee hoor. Media Markt en Saturn zijn beide eigendom van Metro Group.
Ja en nee. Mediamarkt had ooit Saturn overgenomen (daarom ook MediaMarkt-Saturn Holding) en dat is weer overgenomen door Metro.
Dus nu is evengoed de overkoepelende organisatie Metro Group :)
Maakt verder niet uit wat er vroeger gebeurd is, toch?

En ja, Real hoort er ook bij. Grote drie-éénheid die we vaak op zaterdag bezoeken in Duitsland (5 minuten rijden).
Dat maakt wel uit. MediaMarkt en Saturn zijn beiden onderdeel van een holding die weer onder Metro hangt. Het is waarschijnlijk dat die holding resultaatverplichtingen heeft richting Metro maar tot op een bepaalde hoogte zelf strategieen en beslissingen mag nemen, en dat dat niet vanuit Metro gebeurd.
Op Wikipedia staat "Beide ondernemingen gingen daarna op in de Media-Saturn-Holding GmbH."
https://nl.wikipedia.org/wiki/Saturn_%28winkel%29
Dus de site van Metro Group is dan minder geloofwaardig?
Daar staat toch alle informatie uit eerste hand.

Nog een specifiekere pagina: http://www.metrogroup.de/.../node/9291/Lde/index.html
Dus de site van Metro Group is dan minder geloofwaardig?
Tuurlijk, wikipedia heeft altijd gelijk. Ook al is de tekst net 5 minuten geleden toegevoegd vanaf een anoniem account.

[/sarcasme]
Het voordeel dat wij als consumenten bij een combinatie van MM en Saturn hebben is dat we twee winkels hebben met wekelijkse aanbiedingen in plaats van ééntje.

Saturn weg betekend ben ik bang niet plots een verdubbeling van het aantal aanbiedingen van een lokale MM.
Saturn winkels worden gebouwd op het moment dat het aantal MM winkels in een land een bepaalde kritieke massa heeft bereikt. Om te voorkomen dat nieuwe winkels elkaar gaan kannabiliseren, is gekozen voor een nieuw concept.

Bron: directeur van 1e MM in Nederland
Het gaat om België he. Op het moment dat Saturn haar eerste winkel in Antwerpen heeft geopend, was er echt geen 'kritieke massa' bereikt. Men zat echter al met een aantal MediaMarkten op plaatsen die eigenlijk Saturn-plaatsen waren. (Brussel Nieuwstraat, Hasselt, Oostende en vooral Antwerpen). Op een gegeven moment kwam er in Antwerpen dan die locatie 'vrij' in de Stadsfeestzaal. Dan moesten ze voor het eerst die keuze maken: zelf die plek innemen (op een steenworp van MediaMarkt) of het overlaten aan de concurrentie. Op dat moment zijn ze zo opportuun geweest om die twee winkels naast elkaar te voeren. Op zich werkt dat wel, maar is het ook zowat de eerste plek om in te gaan snoeien als er moet bespaard worden.

Op de duur zat men dan met MediaMarkt op plekken waar het eigenlijk Saturn zou moeten zijn, Saturn op MediaMarktplekken, en werd het (in België) één grote soep naast elkaar, waardoor ze eigenlijk geen reden meer hadden om twee merken naast elkaar te voeren. Tweede mislukking is dat ze hier beiden nooit als alternatief voor elkaar hebben kunnen neerzetten. Het alternatief voor MediaMarkt was ofwel de hypermarkt (periferie) ofwel de fnac (centrumsteden). Saturn werd (ongewenste) afleiding
Is Saturn over het algemeen niet altijd wat goedkoper dan Media Markt?
in sommige dingen maar mediamarkt is met andere dingen en dan met name aanbiedingen weer veel scherper... redcoon die ook van de zelfde eigenaar is (of zou worden) is dan weer goekoper dan beiden en leverd effcief exact dezelfde service als mm en saturn...
ik sprak een verkoopster van MM Den Haag en die vertelde mij dat een geheugenkaart 20 euro duurder is omdat MM Den Haag een franchisenemer is. Ze kon de prijs wel aanpassen naar die op het internet.

offtopic. MM Den Haag verkocht het sd geheugen soms voor dubbele prijzen in vergelijking tot andere winkels.
Ach mediamarkt is gewoon duur. Wat denk je wat die folder kosten, groot pand, personeel. De aanbiedingen zijn goedkoop en daar lokken ze mensen mee.

Feit is gewoon dat steeds meer mensen op internet kopen, lagere prijs, de volgende dag geleverd. Ik vraag me af of ze het over 10 jaar nog zo goed doen als nu.
Ach, Mediamarkt heeft ook een webshop en de aanbiedingen zijn ook goedkoop. Als ik iets wil kopen en Mediamarkt is de goedkoopste, dan koop ik daar. Het mooie van Mediamarkt is, dat je veel spullen in de winkels kan bekijken en vasthouden. Daarna koop je bij de goedkoopste aanbieder.
Toegegeven, de laagsteprijstactiek van Mediamarkt is moordend voor de kleine zelfstandige ondernemer in de buurt, maar dat geldt evenzeer voor bijvoorbeeld BCC. Over 10 jaar zien we wel weer.
Je kent de MM zijn marktaanpak toch wel?
-Grote waren tegen kleine marges aanbieden en groot inkopen.
-Rand apparatuur en klein spul met gigantische marges verkopen.

Alle klein spul bij MM is verschrikkelijk duur ten opzichte van alle andere winkels.
Ik dacht dat iedereen dit zo langzamerhand toch wel doorhad? :D
de mediamarkt prijzen online en in de winkel verschillen..

had online iets gezien en was toevallig in de mediamarkt bleek het product opeens 25 euro duurder te zijn.. dus ik vraag een werknemer hoe dit zit en dat hij online staat voor die prijs.

kreeg ik als antwoord dat ik het product dan online moest gaan bestellen en komen afhalen en dat hij mij het product niet voor die prijs mee kon doen..

sindsdien ben ik nooit meer (en kom ik ook nooit meer) bij de mediamarkt...

vind het absurd dat ik op mijn telefoon een product moet gaan bestellen om de winkel uit te lopen en hem dan weer op te gaan halen..
In België zijn de prijzen in elke media markt en saturn anders. Dat was een voordeel in Antwerpen, je kon naar beide winkels gaan (nog geen 5 minuten lopen van elkaar) en kopen bij de goekoopste (of als je geen 5 minuten terug wilde, de prijs bij de andere laten aanpassen).
Juist niet. Saturn probeert juist de hogere klasse van de markt aan te spreken, terwijl Media Markt juist veel aandacht legt op het bodem segment.

Het is natuurlijk erg handig als je 2 winkels in een bepaalde straal hebt liggen die voor kruisbestuiving zorgen. Ze kijken eerst de bij Media Markt, besluiten nog even in een andere winkel te gaan kijken, komen bij de Saturn uit, en kopen de goederen daar maar, of gaan terug naar de MM (en vice versa). Marktonderzoek leert dat een klant gemiddeld 3 winkels bezoekt voordat hij/zij tot aankoop overgaat.
Als je daarvan als Metro groep al 2 winkels bezit, dan is dat natuurlijk kassa :).

@bbob1970: Internet verkopen kunnen maar tot een bepaalde hoogte groeien, je zult altijd de groep mensen hebben die ook liever met hun aangekochte defecte materiaal terug gaan naar het servicecenter in de buurt zodat ze het niet op hoeven te sturen.
Het klinkt raar maar het grootste verschil tussen pakweg de Saturn in Kortrijk en de Mediamarkt in Roeselare zijn de prijzen. De Saturn in Kortrijk is bijvoorbeeld stukken goedkoper dan de MM en men doet veel meer acties. Ben eens benieuwd of dat ook zal mee veranderen.

Voor de rest is er geen verschil en van een Saturn medewerker weet ik zelf dat ze beide aangesloten zijn op hetzelfde systeem. Je kunt in principe goederen binnen brengen van de MM in de Saturn.

[Reactie gewijzigd door simplicidad op 26 juli 2024 11:49]

Maar als je het op die manier vertelt, dan wordt het verhaal iets anders.
Wat ze proberen is totaal marktaandeel te vergroten, door de klant 'keuze' te geven.
Maar wat er werkelijk gebeurt, is dat de Saturn, de Media Markt kannibaliseert.

Er is dan gewoon geen ruimte voor beiden, en dan blijft er alleen over om op prijs te concurreren. Als je dan 2 dit soort ketens hebt, dan is het logisch om de duurste overeind te houden. De kannibaal is dan weg, en de (hogere) prijzen worden dan scherpe prijzen.
Van die redenering klopt echt niet veel. Er is wel degelijk ruimte voor twee van zo'n winkels in een stad. Vooral omdat ze naast elkaar wat een ander publiek aanspreken. Het grootste verschil tussen beiden is dat MediaMarkt gegroeid is als een winkelconcept voor de periferie, en Saturn voor de stad.

Dit was, samen met het bieden van een alternatief, en een verschillend winkelbeeld, een combinatie van redenen om beiden naast elkaar op te kunnen houden. Na een aantal jaar blijkt dat de markt blijft veranderen, dat men zelf zondigt aan het stad-periferie-verschil, en dat een aantal kosten dubbel lopen, waardoor rood-blauw naast elkaar niet meer efficiënt is. Vandaar de keuze om te gaan verkopen binnen één bestaand merk, ipv twee. MediaMarkt wordt dan in België de keuze van Metro om binnen de stad aanwezig te zijn. Makro blijft op de periferie zitten.

MediaMarkt is in se trouwens geen prijsbreker. Ze zetten 'scherpe' prijzen neer tov lokale concurrenten. Online is op zich maar een bijproduct. Zo zijn ze online afwezig, zonder dat het echt een meerkost met zich meebrengt.
Het hele principe van losse MM en losse Saturn nooit begrepen.
Dit wordt deels uitgelegd door Zandlopertje hierboven.

Misschien duidelijker uitgelegd: Een gemiddelde consument vergelijkt prijzen bij slechts 2-3 winkels. Als je zorgt dat je 2 sterke spelers hebt, is de kans natuurlijk veel groter dat de mensen bij jou komen winkelen. De meesten weten immers toch niet dat Saturn en MediaMarkt tot dezelfde groep behoren.

Het is dan ook vreemd dat de groep hier vanaf wil. Ik vermoed dat het vergelijken via internet dermate gemakkelijk is geworden dat die strategie niet meer opweegt tegen de nadelen.
Dat kan ik begripen, maar qua winkel layout lijken ze precies op elkaar (zelfs de brochures zijn hetzelfde op de kleuren en logo na).
hetzelfde papier zelfs.
Doorgaans lijkt mij dat Saturn een wat kleiner aanbod heeft vergeleken met de MediaMarkt filialen, maar dat kan net zo goed toeval zijn. De enige Saturns waar ik ben geweest zijn in Venlo en Rotterdam en de Media Markt filialen in Rotterdam Alexander en in het centrum waren veel groter dan beide Saturn filialen in Venlo en Rotterdam.
de saturn in tilburg is een stuk groter en beter assortiment (aan chinese rotzooi) dan de mediamarkt in tilburg.
verder zijn bijde winkels niet echt aan mij besteed.
mm en saturn zijn van 1 holding maar net als zoveel winkel ketens, zijn ze van 1 holding maar heten ze allemaal anders zo is dit dus ook.
niet vergeten, MAKRO zit mee in de METRO holding :)

dus het is Metro: Makro, Mediamarkt- Saturn
De Makro is niet tot zeer slecht toegankelijk voor normale particulieren en is over het algemeen een stuk duurder, zeker als het over de apparaten gaat die bij MediaMarkt wel te verkrijgen zijn. Ook is de keuze en de mogelijkheid tot aanraken/testen bij de Makro bijna niet aanwezig.

Dat ze met zijn allen in dezelfde holding zitten, is volgens mij hier op geen enkele manier van toepassing. Er zitten in NL wel meer bedrijven in eenzelfde holding zonder dat er enige vorm van kruisbetuiving van commerciele activiteiten plaatsvindt.
gek, maar in belgie kunnen sinds een paar jaar ook particulieren terecht bij de makro; ze moeten wel een pasje aanvragen...
Nou woon ik in Tilburg, maar heb hier nog nooit een MM gezien, noch staat deze op de website.
Je bedoelt de MM in Breda zeker?
Wellicht haal je het een en ander door elkaar... Er zit alleen een Saturn in Tilburg, geen MediaMarkt. Dichtstbijzijnde MediaMarkt zit op de meubelboulevard in Breda.
welke media markt in Tilburg????
knap, we hebben geen mediamarkt in tilburg :)
Saturn verkies ik in Duitsland boven MM..
Het is ook de 'luxe' uitvoering van de MM.
Net zoiets als Kruidvat en Trekpleister. Het nut ontgaat me volkomen.
Ik dacht altijd dat Media Markt en Saturn franchiseketens waren, dus elk filiaal een andere eigenaar had. Daarom hebben media markt filialen andere aanbiedingen. Deze informatie heb ik van een oud werknemer.
Van oorsprong was de MM vooral groots aanwezig op afgelegen gebieden. Saturn moest het gat opvangen in de stad. Dit is nog steeds het geval in Duitsland, waar de holding vandaan komt, maar is niet echt terug te vinden in Nederland waar de MM ook gewoon midden in het centrum zit.
Ook in Duitsland zijn vestigingen van MediaMarkt in binnensteden te vinden. Bijvoorbeeld in Aken, Keulen en Düsseldorf. Zoveel wordt er in Nederland dus niet afgeweken van de situatie in Duitsland. Ook in Duitsland was de rolverdweling tussen de twee dus al losgelaten.
Zal niet veel anders zijn dan bij Gamma/Karwei. Dat is ook één. Alleen zitten die juist wel vaak dicht bij elkaar zodat klanten "denken" dat ze goedkoper zijn bij de "concurrent".
Ooit was het de bedoeling de Saturn was rustiger qua sfeer te maken, wat huiselijker, koffiehoekje, andere kleuren, andere doelgroep. Zoals in Duitsland (aldus een MM manager een aantal jaar geleden)

Ik geloof niet dat het in Nederland ooit zo ver is gekomen. Daar heb ik alleen 1:1 mediamarkt klonen gezien met een andere kleur (blauw ipv rood)
Het is een tijd geleden dat ik een MediaMarkt ben geweest, maar de Saturn in Utrecht ziet er wel degelijk anders (netter) uit dan de MM in Utrecht.
Saturn wordt gezien als de "luxere"mediamarkt die meer op service gericht is dan mediamarkt. Mediamartk wordt gezien als sell as cheap as possible.
Mediamarkt en Saturn zijn van dezelfde groep, Metro Group.
Als ik het mij goed herinner was het de bedoeling om met Saturn te concureren tegen hun eigen Mediamarkts om de prijzen zo laag mogelijk te houden. Iedere Mediamarkt en Saturn heeft zijn eigen manager en is een onafhankelijke winkel. Producten van Mediamarkt en Saturn zijn zowat hetzelfde maar iedere manager moet zelf de prijs/deals onderhandelen met de distributeurs.

Each managing director of a Media Markt store is at the same time also co-owner of his establishment. He takes the role of a managing partner and acts as an independent entrepreneur with co-responsibility for assortment, pricing and marketing. This structure allows a quick response to market demands and opportunities. At the same time the stores also benefit from the advantage of the group structure when using the services offered by the Media Markt system headquarters in Ingolstadt. This results in cost savings, which can be passed directly to the customers.
En wat gebeurt er nu met de garantie van mij spullen aangekocht bij Saturn ?
Garantie en Service krijg je dan uiteraard bij de Media Markt.
Die blijft gewoon geldig, enkel de naam en het interieur van de winkels veranderen, meer niet.
Zowel Saturn als Mediamarkt zijn best goede formules. Het zijn alleen zo goed als dezelfde formules. Ik heb het nooit begrepen. In Groningen hebben wij ze beide, mochten ze in Nederland dus tot dezelfde conclusie komen dan zal er waarschijnlijk dus een verdwijnen.
Anoniem: 32279 @VySio30 september 2013 19:38
laat ze dan maar die saturn bij de ikea houden, ideaal die locatie.
Er zijn genoeg klanten die niet weten dat ze van dezelfde eigenaar zijn.

Als je als klant prijzen vergelijkt en het blijkt bij twee winkels vlak bij elkaar ongeveer hetzelfde te zijn, dan zou het wel kloppen en ga je eerder over tot aankoop.
Het zijn alleen zo goed als dezelfde formules
Saturn is gewoon een blauwe Mediamarkt. Het heeft me altijd verbaasd dat zelfde de reclame uitingen het zelfde lettertype lijken te gebruiken.
Anoniem: 118226 30 september 2013 19:43
Merkwaardig genoeg opent Saturn binnen kort een gigantische vestiging op de Coolsingel in Rotterdam.
Da's wel merkwaardig ja, want op een steenworp afstand zit een grote MM op de lijnbaan.
en een stukje verderop bij het Alexandrium ook nog eens, én een flinke winkel op zuid, op de beijerlandse laan.
die overigens vlakbij zuidplein ligt, waar jawel, een grote saturn zit.....
Precies. En geheel off topic, ben ik als Rotterdammer wel blij dat die hele hoek van de coolsingel/stadhuisplein enorm opgeknapt wordt, maar ik ben wel bang voor toekomstige leegstand.
Aan de andere kant, een Saturn in de buurt trekt ook andere ondernemers aan. Je wil een dergelijk groot publiek niet mislopen.
Wat heeft dat met Belgie te maken?
Anoniem: 118226 @kodak30 september 2013 21:41
Zo heel veel zal de belgische markt toch niet van de Nederlandse verschillen. Daar winkels sluiten en hier openen vind ik merkwaardig klinken.
Waarschijnlijk lopen er dus voldoende potentiële klanten rond die hun euro's willen uitgeven aan elektronica. Mogelijk zullen er genoeg mensen zijn die gevoelsmatig liever bij Saturn shoppen dan MediaMarkt, ook al is het feitelijk hetzelfde concept.
Het bedrijf wil echter stoppen met het voeren van twee merken en er is daarom besloten om de naam Saturn in België te laten sneuvelen.
Logische stap, maar waarom wordt deze stap alleen in België gezet? Zit hier geen breed beleid achter? Of betekent dit dat op termijn Saturn vestigingen in Nederland ook omgebouwd worden tot Media Markt?
Dan krijg je straks 5 MediaMarkten in Rotterdam. Lijkt me niet slim.
Ik denk niet dat dit om 'breed beleid' gaat, neen. En dat vooral de situatie in Brussel en Antwerpen doorslaggevend gaat geweest zijn. Vergeet vooral niet dat je hier nog met fnac als grote speler zit. En dat ze daartegen moesten concurreren op zowat de duurste winkelvloeren van België (2x Meir en Nieuwstraat). Deze keuze vind ik eigenlijk nog altijd redelijk logisch. Voor België.
Gigantische peperdure winkelruimte die vrij komt in Antwerpen, dus. Ben benieuwd wat er in de plaats komt. :)
Zou me niets verbazen als dat een primark zou zijn, die zijn in opmars en die winkels zijn best groot.
Ik ga liever naar Saturn dan naar MediaMarkt. De Saturn-winkels zijn toch mooier en netter ingericht me dunkt.
Het aanbod loopt bijna gelijk, maar ik heb de indruk dat juist Saturn sneller oude producten niet meer in stock houdt, tegenover MediaMarkt heeft altijd wel ergens nog een oud stukje elektronica liggen.

Al verschillende dingen die ik niet direct vond ergens anders toch op de kop weten te tikken in een MediaMarkt. Meestal moet je een half jaar later niet meer op zoek gaan naar dat spul omdat het gewoon niet meer gemaakt wordt. Als je er nog net snel genoeg bij bent ben je wel geholpen.

Het vreemde is ook dat Saturn meestal iets goedkoper is dan MM. Zowel CD's, Games als DVD/BluRay zit er een verschil van enkele euro's op hetzelfde product.

En net de Saturn waar ik het meeste naar toe ga (Saturn-Meir), verdwijnt... :'(
Ik denk dus compleet hetzelfde.

Een Saturn vind ik een aangename winkel waar ik graag is in rondloop. Een mediamarkt wil ik gewoon zo snel mogelijk buiten.
Dit zal er voor zorgen dat ik gewoon terug meer via internet bestel en niet meer naar de winkel zal gaan.
Als ik uitga van de situatie in Groningen, dan zie ik niet bijster veel verschil tussen beide winkels: de Saturn is iets meer rustig en low-key qua interieur en uitstraling, maar uiteindelijk zijn beide in feite weinig meer dan Experts or Dixons op steroids, met her en der een wat chiquer hoekje (voor speakers of TV's) of een branded tafeltje voor bijvoorbeeld Apple artikelen.

Toch heb ik gevoelsmatig meer met Saturn: niet alleen vanwege de vreselijke reclames van Mediamarkt ("MM, ik ben toch niet doof!!!" - god wat irriteer ik me aan dat getetter!), maar ook omdat Saturn een nostalgisch plekje heeft: mijn grootouders aan mijn vaders kant woonden in Hannover (Duitsland), en een uitstapje naar de - toen nog - Saturn Hansa was altijd één van de highlights van zo'n bezoek, omdat ik dan op CD-jacht kon. Vreemd genoeg had de Saturn toen een zeer uitgebreid muziek-assortiment, en ik heb daar indertijd nog heel wat moeilijk vindbare en obscure punk/hardcore/metal albums op de kop weten te tikken. Wat dat betreft zijn de tijden wel enorm veranderd, als je ziet wat er van dat assortiment over is (huilen met de pet op...)
Saturn in Groningen is een top winkel vergeleken met de Mediamarkt in Groningen. Heb al verschillende keren hun service nodig gehad, kapotte router. Geld terug en meteen een nieuwe kunnen uitzoeken. Mediamarkt in Groningen is helaas vaak wat minder.
Exact de omgekeerde ervaring met de Saturn in Hoofddorp vs. de MediaMarkt in Cruquius, een kilometer of 5 richting Heemstede. Saturn is een krappe drukke bedoening, zit ook midden in een druk en erg succesvol winkelcentrum, met even verderop inderdaad een Primark. De MM in Cruquius is opgezet op de woonboulevard - heel ander publiek. Een stuk ruimer opgezet, een stuk rustiger, behalve met de btw-vrije dagen: dan is het chaos. Qua personeel: ik heb indruk dat ze bij de Saturn een stuk vaardiger zijn en ook vaker externe vertegenwoordigers in de zaak hebben. Daarnaast verschilt het assortiment ook behoorlijk: Saturn heeft veel meer auto spul terwijl Mediamerkt een Apple shop-in-shop heeft en een audiofielen ruimte (al is die weer een beetje afgebouwd). Prijzen? Geen idee. Ik kies meestal voor de Cruq want daar kan ik heen op het fietsje: 5 minuutjes.
Ook hier in Italië ga ik liever naar de Saturn, mediaworld lijkt meer een discounter. En Saturn heeft vaak nieuwere modellen, MW de goedkopere maar verouderde.
Ik dacht altijd dat Saturn alleen maar A en B+ merken verkocht en dat Mediamarkt ook C en D merken verkocht. Daarom hebben de mediamarkten vaak een groter assortiment.
Wellicht in Belgie, maar in NL tref je nagenoeg hetzelfde assortiment aan A-/B-/C-merken aan in beide winkelconcepten. Waar baseer je je aanname op, en is dat Belgie?
Ik heb nooit verstaan waarom ze en saturn winkel openden in de stadsfeestzaal ,terwijl er 500 meter verder in de keyserlei en mediamarkt ligt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.