]Er is geen serieuze toekomst voor BlackBerry op dit moment. Als de Z10 al een product is wat niet verkoopt en waar enorm op wordt afgeschreven. Waar kun je nog heen als bedrijf?
De Z10 verkocht niet goed genoeg omdat op dit moment de groei van de smartphonemarkt zo goed als geheel afhankelijk is van low-end smartphones.
Zo is de groei van Windows Phone
grotendeels veroorzaakt door de verkoop van goedkope smartphones als de Lumia 521 die hier in Nederland
al voor 160 euro te koop is.
Ook de groei van Android is zo goed als volledig toe te rekenen aan goedkope smartphones die tussen de
90 en 250 dollar kosten.
BlackBerry heeft in die prijscategorie nog geen BlackBerry-10 toestellen, dat is dan ook de reden waarom de BlackBerry 7 toestellen beter verkochten: deze bedienen op dit moment deels het low-end segment; maar BlackBerry is wel hard aan het werk om deze lacune op te vullen. Zo is in het persbericht, zoals ik dat eerder al aanhaalde, al aangekondigd dat de BlackBerry Z10 in prijs is verlaagd, zoals BlackBerry schrijft: "to make it available to a broader, entry-level audience".
De BlackBerry Z30 zal als vlaggenschip de high-end markt gaan bedienen.
Daarnaast is BlackBerry hard aan het werk om een aantal low-end BlackBerry-10 smartphones op de markt te brengen.
Zo lekte er onlangs nog foto's uit van een BlackBerry met de codenaam "Americano" een full-touch BB10 smartphone die het laagste segment moet gaan bedienen.
Ook
verschenen recentelijk foto's van een low-end 'Qwerty' BlackBerry-10 smartphone met de codenaam Kopi.
BlackBerry kan misschien nog opereren in de marge, maar welke marge, relatief armere landen als India ofzo?
Heb je enig idee hoeveel mensen er in India wonen?: 1.220.800.359 (één komma twee miljard).
Dat noem ik niet in de marge opereren, bovendien is BlackBerry in Indonesie, Zuid-Afrika, India e.d. ontzettend populair, zo is een low-end device als de 9720 in Zuid-Afrika
niet aan te slepen , als er straks echte low-end BlackBerry 10 smartphones op de markt zijn zullen die toestellen die markt gaan bedienen.
Wie nu een BlackBerry toestel koopt is de sjaak. Waar is het app platform, je updates? Je ziet dat alleen de grote spelers een app market kunnen opzetten.
Weer een misvatting: BlackBerry-10 is als platform nu zeven maanden oud en voor het platform zijn nu al
meer dan 137,000 apps beschikbaar.
Toen IOS 7 maanden oud was, waren er slechts 17,500 apps voor beschikbaar. Voor Android waren er na 7 maanden 2,908 apps beschikbaar en de groei van het ecosysteem van BlackBerry gaat langzaam maar gestaag door zo is inmiddels ook FlipBoard voor BlackBerry 10
beschikbaar .
2.6 miljard op de bank voor een bedrijf van deze grootte is peanuts. Dat verbrand je in hoog tempo met dat aantal werknemers.
Nouja.. heb hierboven al uiteengezet dat 40% van het personeel de deur uitgaat en dat dat een kostenreductie van 50% gerealiseerd gaat worden, dus wat je hiermee wilt zeggen ontgaat mij volledig.
Verder zijn iPhones standaard ook encrypted en kun je die naar mijn weten redelijk dicht timmeren.
Iphones zijn niet standaard encrypted bovendien zijn Iphones zo slecht beveiligd dat het lockscreen wachtwoord,
omzeild kon worden, dat de 'superveilige' vingerafdruklezer te
hacken valt (nota bene met de vingeafdrukken die je van het scherm kunt liften) en dat soort
voorvallen zijn géén incidenten het gaat
structureel mis met de beveiliging van IOS.
Een betekenisloze statistiek als je de context niet weet. Want zoals ik het lees betekent dit dat slechts meer bedrijven binnen de bestaande installbase van BB is geüpgraded naar de nieuwste versie.
Als je de statistieken interpreteert zoals jij dat doet betekend dat in ieder geval dat BES niet massaal gedumpt wordt door bedrijven zoals jij dat suggereert en dat bedrijven het te moeite waard vinden om te investeren in een nieuwe versie van BES.
Dat het bedrijf waar jij werkt BlackBerry "er uit knikkert" zoals jij het schrijft zegt natuurlijk helemaal niets over de groei van het aantal Enterprise gebruikers.
BlackBerry 10 wordt steeds meer geadopteerd niet alleen door bestaande gebruikers, maar ook door bedrijven die voorheen geen BES hadden of BlackBerry's gebruikten. Met BES 10 is het namelijk niet alleen mogelijk ook BlackBerry devices te managen maar kunnen ook Android en IOS toestellen ge-managed worden, een oplossing die bijvoorbeeld de Australische belastindienst onlangs
geimplementeerd heeft.
[Reactie gewijzigd door Rubén89 op 24 juli 2024 18:09]