Het bedrijf Pocketbook heeft een hoesje voor de Galaxy S4-smartphone van Samsung aangekondigd dat beschikt over een ingebouwd scherm van het e-ink-type. De cover fungeert zo als tweede scherm en is onder andere bruikbaar om boeken te lezen.
De zogenaamde CoverReader werd aangekondigd en tentoongesteld tijdens de IFA-beurs in Berlijn. De hoes past om de Galaxy S4 en bevat daarnaast een e-ink-scherm met diagonaal van 4,8" en resolutie van 800x600 pixels. Hierdoor krijgt de Samsung-smartphone een tweede scherm. Daarbij is het e-ink-scherm gemaakt met een technologie die het buigbaar maakt.
Slashgear maakte een demonstratievideo van de CoverReader, waarbij getoond wordt hoe een boek wordt geopend op het tweede scherm. Daarbij kan het primaire scherm van de Galaxy S4 worden uitgezet. Hiermee kan bij het lezen stroom worden bespaard. Met de volumeknoppen op de smartphone kan door de pagina's worden genavigeerd.
Pocketbook, dat vooral bekend is van zijn e-readers, stelt dat het de CoverReader ook voor andere smartphone-modellen wil uitbrengen. Daarbij werden naast Samsung ook HTC en Sony genoemd, al blijft onduidelijk welke modellen in de toekomst worden ondersteund.