Twitter krijgt binnenkort een patent voor zijn pull-down-to-refresh-mechanisme toegewezen. Twitter gebruikt het mechanisme in mobiele apps; veel andere bedrijven gebruiken een vergelijkbaar mechanisme. Het is onbekend of Twitter het patent offensief wil gaan gebruiken.
TechCrunch meldt dat Twitter de betaling aan het patentbureau gedaan heeft en dat het patent dan normaal gesproken binnen enkele weken wordt toegewezen. Het patent werd in 2010 aangevraagd door Tweetie, de twitter-client die in datzelfde jaar, inclusief patenten, werd overgenomen door Twitter. Volgens het patentbureau was een mechanisme waarbij omlaag geswiped wordt om het scherm te verversen destijds nog niet eerder bedacht.
Het is onduidelijk of Twitter met het patent de juridische strijd zal aangaan met makers van apps die hetzelfde mechanisme gebruiken. In april 2012 gaf Twitter werknemers die een patent bedenken de bevoegdheid om wel of geen toestemming te verlenen voor offensief gebruik.
Het patenteren van elementen in gebruikersinterfaces gebeurt vaak. Apple klaagde Samsung in 2011 onder andere aan vanwege de manier waarop de interface na een swipe 'terugveerde'. Volgens de rechter schond Samsung inderdaad een octrooi van Apple, waardoor er een verkoopverbod voor de Samsung Galaxy S, S II en Ace van kracht werd. Samsung omzeilde die blokkade echter direct door een update voor de interface van de smartphones uit te rollen.