Google heeft een nieuwe inlogdienst geïntroduceerd waardoor applicatiemakers hun gebruikers in kunnen laten loggen via Google+. De dienst is vergelijkbaar met wat Facebook biedt: nieuwe gebruikers kunnen met één klik inloggen zonder een apart account te hoeven maken.
Via de logindienst kunnen gebruikers via Google+ direct inloggen op een app of webdienst, vergelijkbaar met hoe dit werkt bij Facebook. De persoonlijke gegevens in het Plus-profiel kunnen meteen gekoppeld worden aan het account voor de app waar de gebruiker op probeert in te loggen. Overigens bood Google al de mogelijkheid om met een Google-account in te loggen op websites en apps. Met de Google+-inlogdienst kunnen gebruikers selecteren welke gegevens ze willen delen met de dienst waarop ze in willen loggen.
Daarnaast heeft Google de nieuwe inlogmethode geïntegreerd met Android-apps: zo kunnen gebruikers die inloggen op een website meteen de bijbehorende Android-app laten downloaden op hun mobiele apparaat. Door in te loggen via Google+ kunnen gebruikers ook content uit de app of dienst delen met Circles. Volgens Google biedt zijn sociale-netwerksite daarbij meer flexibiliteit dan concurrerende diensten, doordat gebruikers zelf kunnen selecteren met welke personen iets wordt gedeeld.
Ontwikkelaars kunnen de loginmethode via Google+ inbouwen op een website, maar het is ook mogelijk om dit te doen voor een app op het Android- of iOS-besturingssysteem.