Supermarktketen Aldi verkoopt vanaf volgende week zaterdag een smartphone met ruimte voor twee simkaarten die draait op Android 4.1 en is voorzien van een 4,5"-ips-lcd. Het gaat net als vorige keren om een smartphone van het merk Wolfgang, van importeur Ambiance Technolgy.
Het 4,5"-scherm heeft een resolutie van 960x540 pixels, veel lager dan high-end smartphones met ongeveer dezelfde schermgrootte. De telefoon meet 131x67x10,8mm en heeft een accu met een capaciteit van 2000mAh. Net als alle andere Wolfgang-telefoons heeft ook de AS45IPS ruimte voor twee simkaarten. Die functionaliteit is in Nederland nog bijzonder, maar vrij normaal in China, waar de telefoon is ontworpen en gefabriceerd.
De camera aan de achterkant heeft een maximale resolutie van acht megapixels, de frontcamera heeft een maximale resolutie van drie megapixels. De telefoon loopt op Android 4.1 met een licht aangepaste skin van Wolfgang zelf. De processor is een onbekende dualcore-soc die op 1GHz is geklokt met een niet nader genoemde gpu.
Aldi gaat de telefoon verkopen vanaf volgende week zaterdag voor 229 euro. Vorige Wolfgang-telefoons bleken slecht op voorraad te zijn op de dag van release. Met die prijs is het toestel niet veel goedkoper dan bekendere concurrenten: LG verkoopt bijvoorbeeld de gelijkwaardige L9 zonder dualsim voor ongeveer 270 euro, terwijl toestellen als de Xtreamer Aiki ook voor de prijs van rond die van de Wolfgang in de winkel liggen.