Zotac heeft een nieuwe generatie van zijn mini-pc's wereldkundig gemaakt. De nieuwste versie van de Zbox is gebaseerd op het Brazos 2.0-platform van AMD en bevat snellere hardware dan voorgaande versies. Vorige maand kondigde Zotac nog systemen op basis van Intel aan.
De nieuwe Zbox, uit de Nano XS-serie, beschikt over een E2-1800-apu met twee kernen met elk een kloksnelheid van 1,7GHz. Daarnaast is er een Radeon HD 7340-gpu ingebouwd. Eerdere Zbox Nano XS-pc's waren ook al op AMD's Brazos 2.0-platform gebaseerd. De basisversie wordt zonder werk- en opslaggeheugen geleverd. Er is echter ook een Plus-variant met 2GB ram en voor opslag is er een ssd met 64GB capaciteit beschikbaar bij dit model. Een hdmi-uitgang en wifi zijn eveneens ingebouwd, net als een ethernetpoort, vier usb-poorten waarvan twee op basis van usb 3.0 en een gecombineerde esata met usb-poort aan de voorkant.
Volgens de fabrikant kunnen de nieuwe Nano XS-mini-pc's voorzien worden van zowel Windows 7 als 8. Details over prijs en beschikbaarheid van de nieuwe systemen werden nog niet vrijgegeven, al is wel bekend dat klanten tegen een meerprijs een zogenaamde Plus-versie aan kunnen schaffen die beschikt over een ingebouwde harde schijf.
Eerder kondigde Zotac al aan met nieuwe op Intel gebaseerde systemen te komen. De mini-pc's werden tijdens de elektronicabeurs CES aangekondigd en gedemonstreerd. Het bedrijf liet toen overigens ook weten met nieuwe systemen op basis van Brazos 2.0 te komen. Gedetailleerde specificaties werden toen echter niet vrijgegeven.