Paradox kondigt Europa Universalis IV aan

Uitgever en ontwikkelaar Paradox heeft een vervolg aangekondigd in de populaire grand-strategygameserie Europa Universalis. Het spel maakt gebruik van dezelfde wereldkaart als Crusader Kings II, maar speelt zich honderden jaren later af.

Europa Universalis IV zou spelers een flexibel systeem bieden om hun eigen naties uit te bouwen waarbij het karakter van de koning een grote rol zal spelen. De ontwikkelaar heeft enkele aanpassingen ten opzichte van de voorgaande delen doorgevoerd, waaronder wijzigingen aan het handel- en diplomatiesysteem en verbeteringen die de grafische weergave betreffen. Paradox belooft ook dat het spel een nieuwe multiplayer-modus en een verbeterd chatsysteem gaat bevatten. Er is een trailer van het spel verschenen, maar die toont enkel de nieuwe wereldkaart.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Volgens het ontwikkelteam zal het spel nu ook een degelijke tutorial krijgen. De grand-strategyspellen van Paradox staan bekend om hun diepgang en omvang, maar ook om hun zware leercurve en vele bugs. Paradox heeft nog andere grand-strategygames ontwikkeld, zoals onder meer Hearts of Iron, Sengoku en Crusader Kings.

Europa Universalis IV screenshots bij aankondigingEuropa Universalis IV screenshots bij aankondigingEuropa Universalis IV screenshots bij aankondigingEuropa Universalis IV screenshots bij aankondigingEuropa Universalis IV screenshots bij aankondiging

Door Adrian Buyssens

14-08-2012 • 16:05

14

Reacties (14)

14
14
9
1
0
5
Wijzig sortering
Niet geheel onbelangrijk: volgens PC Gamer staat het gepland voor Q3 2013. Nog even geduld dus!

http://www.pcgamer.com/20...es-europa-universalis-iv/
Anoniem: 181786 14 augustus 2012 16:13
Dat is nou nog eens leuk nieuws.
Deel I en III zijn hier grijs gespeeld. Ongekend hoe uitgebreid dit spel is.
Ik hoop dat er deze keer ook een Mac versie verschijnt.
@ Thorgrem

En anders maken ze wel en wrapper ervoor dus wees maar niet bang ;)
Want de huidige Mac versies zijn niet goed??

EU III
http://itunes.apple.com/u...onicles/id473551911?mt=12

EU II
http://itunes.apple.com/n...salis-2/id509203211?mt=12

Zoals met zoveel ports applicaties werkt het deels met een wrapper maar daar merk je niet zoveel van.
Nog nooit een Europa Universalis gespeeld, maar op de screens ziet het er best interessant uit.

Iemand die eerdere spellen uit deze serie heeft gespeeld die kan vertellen hoe de gameplay is? Is het een RTS, een bouwspel of meer zoiets als Civilization? Ik kan uit de screens niet echt opmaken wat je moet doen namelijk.
Het heeft dan nog het meeste weg van Civilization, maar dan real time en een stuk complexer. Het is zeg maar Risk^100, je bent de opperbaas van een 'rijk', variërend van het machtige China tot het Bisdom Utrecht. Je kan elke natie die in die tijdsperiode heeft bestaan spelen en op elk moment starten. Je kan dicht bij de geschiedenis blijven of met Luxemburg een wereldrijk stichten. Misschien maak je Rome wel Boeddhistisch of val je met de Inca's Spanje binnen, het kan allemaal.

Echt een super serie, ben er een beetje op uitgekeken omdat ik het zoveel gespeeld heb. Hopelijk blaast dit EU weer nieuw leven in voor mij. En hopelijk kan ik de tijd vinden :D
Het is niet turn-based, maar je kan de tijd wel erg langzaam zetten zodat je tijd genoeg hebt om je rijk aan te passen. Zoals eerder gemeld begin je in 1399 met de kaart van europa, hoe dat toen opgedeeld was en wat er van de wereld bekend was. Langzaamaan komt er ook de rest van de wereld bij. Grafisch stelt het natuurlijk niet veel voor, een kaart, wat legertjes, en een vloot, wat dat betreft is dat ook niet waar het spel het van moet hebben.

Het leuke aan EU3 is dat er een heleboel strategie is en dingen waar je op moet letten. Landen hebben allianties, je kan niet zomaar enorm uitbreiden en veroveren met legers, want als je te veel infamy krijgt, dan vallen andere landen je massaal aan. Er is een verdediger van de religies (meestal met een groot leger), de pauselijke invloed, en de verhoudingen met andere landen.

Daarbij komt ook dat je zelf de richting van je politiek kiest, maar alles heeft invloed op andere dingen. Voorbeeldje: meer centralisatie levert meer geld op, maar met meer decentralisatie wordt je land niet zo moe van oorlog. Voor een groot leger heb je flink wat inkomsten nodig, maar als je je leger wil gebruiken dan kun je die maar voor kortere oorlogen gebruiken, anders krijg je opstanden en de kracht van de kroon / legitimacy gaat naar de knoppen, wat weer invloed heeft op relaties met andere landen. Dan verlies je bijvoorbeeld een strategische alliantie met een ander land, waarop een vijand weer de mogelijkheid heeft om je aan te vallen, terwijl je leger toch al uitgedund is door de oorlog die je in eerste instantie bent begonnen.

Civilization is leuk, maar daar kan je nog makkelijk de hele wereld veroveren (ik iig op king niveau, daarboven wordt het moeilijker maar alleen omdat anderen zoveel voordelen krijgen en omdat het minder gebalanceerd is, is het ook minder leuk). EU3 is veel meer gebalanceerd en je kan wel een aardig rijk maken, maar veel verder dan een derde van europa wordt al erg moeilijk. (als je bv met holland of brabant begint).

Het gaat dus de hele tijd om een goeie balans te vinden en aangezien er zoveel dingen zijn om rekening mee te houden is het een hele uitdaging. Er zijn veel verschillende rijken met verschillende doelen, colonisatie is een ander aspect wat wat later in het spel komt. Handel, productie, legers, politiek. Het houdt je uren bezig en geen een spel lijkt op elkaar. Er is een kleine learning curve, maar alles is nogal vanzelfsprekend.

Je zou ook bv de fora kunnen lezen want het heeft een trouwe schare van enthousiaste volgelingen die met deze nieuwe versie maar al te blij zijn, inclusief ikzelf. Veel plezier.
Iets om in de gaten te houden, hopelijk komt er een fatsoenlijke demo van uit
Werd ook gemeld in het forum topic op Europa Universalis serie?.

EU3 is echt een geweldig spel en ik speel het nog elke dag. Het is één van de weinige strategie spellen waarbij het maken van een succesvol rijk echt strategie vereist.

Het is natuurlijk makkelijk met Frankrijk grote gebieden te veroveren, maar om met Nederland heel Noord-Amerika te koloniseren of heel India te veroveren, kan ook leuk zijn. Of het hervormen van het heilige Romeinse rijk met het Byzantijnse Rijk vanaf 1399, alhoewel dat vrijwel onmogelijk is gezien het Ottomaanse Rijk dan al veel sterker is in het spel en het spel loopt van 1399 tot 1820.

EU3 met de laatste expansie Divine Wind is echt geweldig. Er is een kleine leercurve, maar door te beginnen met landen als Castille, Frankrijk, Engeland hoef je niet bang te zijn om het lastig te krijgen.
Meesterlijke game, honderden uren in EU3 gestoken, misschien wel duizenden in Victoria 2 en tientallen in Hearts of Iron. Day one buy voor mij.
Hier kan ik echt weer mijn brain op los laten !.
Crusader kings en alle andere games van Paradox zijn echt geweldig...
Grafische niet ten top !, maar de gameplay echt super !
Anoniem: 327393 14 augustus 2012 16:38
@ Johnbetoonschaar: Gameplay is RTS maar kan gepauzeerd worden. De beste omschrijving is een soort realtime risk met diplomatie, handel, ontdekken, religie en alle daarbij horende conflicten. In tegenstelling tot Civilization zijn er geen landen met speciale bonussen (op een aantal unieke missies na) maar bepaald geografie en begin omvang veel van wat je kan. Het is dus een stuk historischer verantwoord dan civ, maar na de start datum kun je wel je eigen gang gaan.
De grand-strategyspellen van Paradox staan bekend om hun diepgang en omvang, maar ook om hun zware leercurve en vele bugs.
Naar eigen zeggen zijn ze sinds kort een stuk strenger geworden op bugs en hebben ze voor hun QA eens orde op zaken gesteld. Laten we hopen dat het ook zo is, dergeiljke ergernissen leveren je toch een kwalijke reputatie op, en bederven vaak het spelplezier in grote mate.
Ik vraag me toch echt af hoe multiplayer nou werkt in dit spel, aangezien een goed potje dagen kan duren. Ik neem aan een soortgelijk save-systeem als Civ?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.