Google maakt inloggen met meerdere accounts gemakkelijker

Google heeft op het inlogscherm voor zijn diensten een optie toegevoegd om direct op een ander account in te loggen. Door de koppeling hoeven gebruikers niet steeds in- en uit te loggen als zij tussen verschillende accounts willen switchen.

De nieuwe functionaliteit werd ontdekt door The Next Web, maar is door Google zelf niet aangekondigd. Wel is er een hulppagina online gezet door de internetgigant, waarop wordt aangegeven dat gebruikers zelf de optie aan kunnen zetten om met meerdere accounts tegelijkertijd in te loggen: er is een speciale url beschikbaar waarop accounts toegevoegd kunnen worden.

De gekoppelde accounts worden allemaal op het inlogscherm weergegeven, zodat de gebruiker gemakkelijk kan switchen zonder bij elk account opnieuw in te loggen. Wanneer de gebruiker enige tijd zijn wachtwoord niet heeft ingevoerd moet deze overigens wel opnieuw worden ingetypt. Ook laat Google weten dat momenteel niet al zijn producten ondersteuning hebben om met meerdere accounts tegelijkertijd in te loggen.

Google is al enige tijd bezig om zijn producten gebruikersvriendelijker te maken voor meerdere accounts: de optie om meerdere e-mailaccounts tegelijkertijd te gebruiken in Gmail was al aanwezig. Eerder kwam de internetgigant al met een optie om meerdere accounts op de sociale-netwerksite Plus samen te voegen. Ook het mobiele besturingssysteem Android krijgt waarschijnlijk ondersteuning voor meerdere accounts.

Google - meerdere accounts

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

11-08-2012 • 14:54

33

Reacties (33)

33
33
15
0
0
1
Wijzig sortering
Ik heb al vaker in GMail en Google Docs van dergelijke functionaliteit gebruik gemaakt, je kon zelfs prima beide tegelijk in dezelfde sessie open hebben, de accounts werden onderscheiden door een andere URL.

Ik neem aan dat de wijziging is dat het nu voor alles werkt, en iets zichtbaarder is voor de gebruiker.

[Reactie gewijzigd door Dykam op 24 juli 2024 09:58]

Sinds een update niet al te lang geleden was dit bij mij niet meer mogelijk. Ik had altijd 2 verschillende browsers open om in zowel mijn prive als bedrijfs mail te kunnen.
Vreemd. Ik gebruik deze functionaliteit al sinds begin dit jaar zonder ook maar 1 hiccup. (aside from the occasional session timeout)
Exact. Ik gebruik die functionaliteit ook al vrij lang.
Is dit niet dezelfde functionaliteit die bij Live/Hotmail/Outlook allang mogelijk was met gekoppelde accounts? Ik doe dit daarmee al jaren in ieder geval.
Nee, dat had gmail ook al jaren.
Dit was al een aantal maanden mogelijk in Gmail volgens mij, in ieder geval al sinds april/mei. Het werkt in ieder geval wel goed.
Anoniem: 380368 @MaZeLe11 augustus 2012 15:46
Jup, dat werkte al heel goed, nu dus nog beter, thx!!! Veel beter dan steeds maar logout/logn met de vrouw ;-) :)
Anoniem: 251512 11 augustus 2012 15:03
Ik was dit eerder al aan het proberen, ik krijg inderdaad ook zo'n scherm als op de afbeelding hierboven. Als je eenmaal meerdere accounts heb toegevoegd werkt het perfect. Je kan supersnel switchen van account en je kan dus ook gewoon op meerdere accounts tegelijk ingelogd blijven. Erg handig!
Dit is natuurlijk ook in Google's voordeel. Profilering van een enkele gebruiker en een enkel gebruikersprofiel kan daarmee via alle gebruikte accounts. Voor Google geeft dit de bevestiging dat alle accounts bij dezelfde persoon horen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 24 juli 2024 09:58]

Anoniem: 433327 11 augustus 2012 15:17
Dit is simpelweg klaar gemaakt om alle tracks van een gebruiker onder andere accounts in een keer te koppelen. Zo krijgen ze vrij direct een overzicht wie welke accounts gebruikt en worden de gegevens, die opgeslagen werden onder verschillende accounts, in een pot gedaan.
Werkt dat dan twee kanten op? Ik wil het wel gebruiken omdat ik naast mijn eigen account ook een ander account beheer, maar dat andere account wil ik dan weer niet in mijn account hebben omdat daar meerdere mensen in kunnen.
Bij youtube kan dat al maanden, dat je snel van account wisselt, erg handige functie en scheelt me een hoop- tijd. Alleen zou ik willen dat dat niet allemaal onder 1 account5 wordt gestopt. als 1 van de accounts problemen geeft hebben gelijk alle accounts een probleem en dat wil je juist voorkomen door meerdere accounts te openen.

Zo had ik een tijd lang een troll op een van mijn kanalen die verschilldende mensen genereerde die met rotopmerkingen kwamen spammen. Google zag dat als een poging om kunstmatige counts te genereren en dus was ik mijn adsense kwijt. Nu slaat dat alsnog over op je andere kanalen ben ik bang.
Anoniem: 248568 11 augustus 2012 22:18
Voor mezelf laat ik de email van andere accounts gewoon automatisch doorsturen naar mijn "hoofdemailadres". Daarmee gebruik ik de andere adressen dus eigenlijk gewoon als aliassen. Ik kan wel op de hoofdaccount mails verzenden alsof ze van de aliassen afkomen en dankzij de labels en filtermogelijkheden blijft alles zeer overzichtelijk zonder enige arbeid te hoeven verichten. Mijn ouders gebruiken nu overigens simpelweg een password-manager om snel in te loggen / wisselen van account en dat gaat ook gewoon prima :).
Ik gebruik dit al een jaar of zo met twee verschillende Google Apps domeinen en een gewoon GMail account. Het werkt alleen niet met alle Google diensten (bijv. niet met Picasaweb of YouTube). Als je op je gebruikersnaam rechtsbovenin klikt, kan je al tijden "Account toevoegen" kiezen. Google noemt het zelf "multiple signin".

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.