Google is bezig met een test waarbij e-mails die een Gmail-gebruiker heeft ontvangen, worden meegenomen als die gebruiker een zoekopdracht doet. Zo kan informatie over een geboekte vlucht opduiken als wordt gezocht op 'my flights'.
Informatie uit de Gmail-inbox van een gebruiker kan zowel rechts van het gebruikelijke overzicht van zoekresultaten worden getoond, als in de zoekresultaten zelf. Op dit moment werkt de functionaliteit enkel nog met Gmail, maar Google staat volgens AllThingsD open voor integratie met andere aanbieders van e-mail.
De mogelijkheid om e-mails mee te nemen in zoekopdrachten is vooralsnog niet voor alle gebruikers beschikbaar. Op dit moment gaat het nog om een field trial en moeten gebruikers zich aanmelden om de functionaliteit te kunnen testen. Deze is bovendien nog niet beschikbaar voor gebruikers met een Google Apps-account; enkel Gmail-accounts worden ondersteund.
De functionaliteit doet denken aan die van het stopgezette project Google Desktop, dat onder meer de mogelijkheid bood om de Gmail-inbox te doorzoeken. Daarvoor moest echter software worden geïnstalleerd, die ook de mogelijkheid bood om lokale bestanden te doorzoeken.
Daarnaast heeft Google aangekondigd dat de 'knowledge graph', die zoekresultaten koppelt aan een grote verzameling entiteiten, wordt uitgebreid. De knowledge graph, met informatie over bijvoorbeeld plaatsen, locaties, gebouwen, personen, tijdsperiodes en kunstwerken, moet leiden tot betere zoekresultaten. Tot nu toe was de knowledge graph enkel beschikbaar in de Verenigde Staten, maar vanaf deze week kunnen ook gebruikers in andere, Engelstalige landen de functionaliteit gebruiken.
Tot slot deelt Google mee dat de voice search-functionaliteit die samen met Android 4.1 werd aangekondigd op Google I/O wordt uitgebreid naar de iPhone en iPad. Bezitters van apparaten met iOS 4.2 of hoger kunnen er binnenkort mee aan de slag, belooft de zoekgigant.