Ziggo begint proef met openstellen hotspots in routers - update

Ziggo heeft een proef aangekondigd waarbij klanten een wifi-hotspot kunnen maken van hun router. Gedurende een aantal weken wordt de functionaliteit getest in een aantal Groningse wijken, waarna Ziggo beslist of het de plannen doorzet.

De internetprovider heeft in een verklaring laten weten dat de proef moet uitwijzen of het haalbaar is om op landelijk niveau routers van Ziggo-klanten om te zetten in wifi-hotspots. Daarbij wil de provider vooral weten hoe klanten het openzetten van hun internetverbinding ervaren. Wie meedoet met het initiatief, krijgt toegang tot de wifi-hotspots van anderen. Er hoeft slechts één keer ingelogd te worden om toegang tot alle beschikbare Ziggo-hotspots te krijgen.

Voor het gebruik van de router als hotspot heeft Ziggo een aantal regels opgesteld. De software in de router is zodanig aangepast dat de wifi-hotspot gescheiden is van het eigen netwerk en dat de klant zelf 'voorrang' krijgt bij het toekennen van bandbreedte. Daarnaast kunnen maximaal 20 gasten tegelijk gebruikmaken van een beschikbaar gestelde hotspot. Verder lijken er geen limieten aan het gebruik van een wifi-hotspot te worden gesteld. Ziggo hoopt voor de proef 1200 deelnemers te krijgen.

Met het openstellen van internetverbindingen in de vorm van wifi-hotspots treedt Ziggo in de voetsporen van de Belgische provider Belgacom. Die begon eerder al met het openzetten van internetverbindingen van klanten, waarbij geïnteresseerden zich kunnen opgeven. Bij sommige klanten wordt de hotspot-functionaliteit zelfs automatisch aangezet. Inmiddels is ook Telenet begonnen met het aanbieden van wifi-hotspots.

Update 21:24 uur: Ziggo laat in een reactie weten dat tijdens de proefperiode hotspots alleen worden ondersteund voor klanten die over de router van Ubee beschikken. Ziggo levert ook een router van Cisco aan zijn klanten; deze zal ondersteund worden als de provider besluit om na de proef wifi-hotspots landelijk uit te rollen.

Door RoD

Admin Mobile

03-07-2012 • 17:07

146 Linkedin

Reacties (146)

146
142
48
10
0
69
Wijzig sortering
Ziggo gaat dus het zelfde doen als FON (http://corp.fon.com/en)
Daar deel je ook je wifi door middel van een FON router, en heb je ook twee van elkaar gescheiden netwerken. Als jij je wifi deelt, kan je ook gratis van andere FON hotspots gebruik maken. Dit kan dan gelukkig over heel de wereld. Heb ik laatst ook nog in België gebruik van gemaakt.
Nadeel bij Ziggo is dat ze alleen in bepaalde gebieden actief zijn, dus in een UPC gebied zal je nooit een hotspot van Ziggo aantreffen. Dat betreft vooral de gebieden rond Rotterdam en de Veluwe/flevoland. (https://www.ziggo.com/nl/over-ziggo/netwerk/) Het zou dus wenselijk zijn als ze zouden gaan samenwerken met FON of UPC.
Maar met de huidige datalimieten(3G) bij de Telco’s is dit een erg mooie ontwikkeling. Nu nog de Femtocell (http://nl.wikipedia.org/wiki/Femtocell) door laten breken in Nederland en we kunnen het vaste internet en mobiel bellen/internetten aan elkaar koppelen. Kunnen storingen zoals bij Vodafone beter worden opgevangen
Inderdaad, samenwerken met FON!

ZeelandNet is hier in Zeeland het zelfde van plan, maar die willen ook weer een eigen netwerk.

Ik heb zelf een FON point hangen en heb er in het buitenland al meerdere keren dankbaar gebruik van gemaakt.

Zo'n Ziggo netwerk gaat leuk zijn voor de delen waar zij actief zijn, maar verder niet..

Hopelijk gaan de ISP's op termijn samenwerken met FON zoals Belgacom al doet (erg handig in Antwerpen!)
Samenwerken? FON overnemen bedoel je! Ziggo is een commerciëel bedrijf met hele andere doelstellingen dus een samenwerking tussen de twee lijkt me niet echt waarschijnlijk. Dat betekent overigens niet dat ik die samenwerking niet zou willen zien, integendeel het lijkt me een geweldig idee.
Dus het is aantrekkelijk voor gebruikers. Oftewel het trekt extra klanten, want het onderscheid je van providers met accesspoint waar geen FON bij zit. Dus weer een reden om Ziggo te kiezen boven partij x. Of als iedereen het aanbied behalve Ziggo is het een reden minder om Ziggo niet te nemen...

Ik zie dus niet waarom een commercieel bedrijf niet met FON zou samenwerken. Scheelt ook weer nadenken voor ze, gezien al tig (commerciële) partijen hetzelfde trucje hebben uitgevoerd.
Uhm, fon is ook een commercieel bedrijf. En ze (de investeerders voorop) voorkomen het wel dat zo'n klein partijtje als Ziggo denkt de tent over te kunnen nemen.
Fon's investors include Atomico, British Telecom, the Coral Group, Google, Index Ventures and Sequoia Capital and Skype.
Samenwerken met fon is hetgeen waar hun eigen gebruikers het meeste profijt van hebben, kunnen ze meteen over de hele wereld gebruik maken van fon hotspots.
In belgie is het jammer dat telenet ook weer zijn eigen hotspot systeem heeft bedacht. Met fon hadden ze samen met belgacom een bijna landelijke dekking gehad.
In een ideale wereld zouden UPC en Ziggo samen kunnen werken voor het "gastnetwerk". Aangezien ze elkaar niet beconcurreren in kabelgebieden lijkt me dan toch een prima idee?

En de femtocell komt binnenkort beschikbaar voor Vodafone consumenten (google maar eens op Vodafone Signaal Plus).
Ziggo werkt regelmatig samen met UPC, heb ze laatst nog samen gezien op het ondernemerscongres in Den Bosch. Dat zouden ze hier ook kunnen doen. Win-win-win situatie lijkt mij.

[Reactie gewijzigd door HenkEisjedies op 3 juli 2012 22:53]

Dit wordt hier in Frankrijk heel veel gedaan, geen enkele aanbieder kan het zich veroorloven om het niet te doen. Wat uitleg hoe het hier gebeurd:
- Gescheiden SSID's voor het publieke en het gesloten netwerk. (Free heeft zelfs een derde SSID voor mobiele gebruikers, waarover later meer)
- Beide netwerken WPA2 afgeschermd.
- Publieke deel wordt getunneld met separate IP's vanaf de modem naar de core van het netwerk van de operator. Op deze manier kan het eenvoudig gefilterd worden voor bevoegd aftappen etc.
- Eigen gebruik heeft altijd prioriteit op gastgebruik
- Fransen kennen geen download of upload limieten en kennen maar 1 snelheid, linespeed.
- Toegang met behulp van een specifiek username en password
- Free heeft 5 miljoen hotspots op deze manier. Overal vindt je deze hotspots. Ben helaas net verhuisd en de afstand tot mijn buren met Free is precies zo ver dat ik de SSID kan vinden en er dan net geen bitten meer over kwijt kan... grmbl.
- Free gebruikt de Hotspots ook voor haar mobiele klanten. Klanten met een iPhone, Blackberry, Nokia (welke EAP-SIM out of the box ondersteunen )en selecte Androids die EAP-SIM ondersteunen loggen automagisch in, zodra je in de buurt van een Wifi-punt van Free. SFR was dit al aan het testen met Apple, maar Free was sneller met het beschikbaar maken.

En dit natuurlijk allemaal als onderdeel van het 35 euro breedband aanbod met bij Free ongelimiteerd bellen naar vast en mobiel in 104 landen, 150 kanalen in SD, HD, 3D, mooie set top box ontworpen door Starck, ondersteuning voor Airplay, 250GB NAS (ook videorecorder), powerline voor connectiviteit tussen TV en ADSL router, Fax etc. Ik vergeet vast nog wel wat dingen, maar who cares. oh ja, bittorrent client en bluray speler natuurlijk... En mobiel is 20 euro voor ongelimiteerd bellen naar vast en mobiel in Frankrijk, ongelimiteerd SMS-en en ongelimiteerd bellen naar vaste lijnen in 40 landen en 3GB data, Wifi sharing toegestaan.

SFR, Bouygues, Orange en Numericable doen vergelijkbare dingen.

[Reactie gewijzigd door Raindeer op 3 juli 2012 18:06]

En hoe strafbaar ben ik als 1 of andere leukerd illegale zooi of kinderporno download via mijn gezellige open router?
De ander is ook een ziggo klant en ingelogd op jouw modem met zijn of haar eigen wachtwoord, tenminste, zoiets doen ze het in België toch?
Dus ziggo weet precies wie op jouw verbinding kinderporno download..
Gezien men de netwerken scheidt en ook onderscheid kan maken in wie voorrang krijgt, zullen ze ook kunnen zien welk verkeer van welk netwerk komt en dat ook apart kunnen loggen.

Technische geen punt, ik hoop echter dat Ziggo ook met een dergelijk statement komt waarin zij aangeven dat de bewoner niet verantwoordelijk is voor het open netwerk.
Gezien men de netwerken scheidt en ook onderscheid kan maken in wie voorrang krijgt, zullen ze ook kunnen zien welk verkeer van welk netwerk komt en dat ook apart kunnen loggen.
Dan wordt het wel heel erg simpel om onopgemerkt kinderporno te downloaden, dan gebruik je gewoon je eigen gasten netwerk ...
Dit is niet leuk bedoeld, ik wil maar aangeven dat dit haken en ogen kan hebben.
Je vergeet dat het alleen beschikbaar zal zijn voor ziggo klanten en er dus ongetwijfeld ingelogd moet worden. Weliswaar maar één keer zoals het artikel zegt, maar wel voldoende voor authenticatie en identificatie.
Ik weet niet hoe het bij jullie gaat geregeld worden, maar ik (telenet klant) kan niet inloggen in mijn publiek netwerk als ik thuis ben.

Ook wordt het verbruik dat we op anderen hun publieke homespot gebruiken bij ons dataverkeer bij geteld.

Ik vind het een schitterend dat ik zowat overal in elke stad niet veel verder dan 100m moet zoeken om een hotspot te vinden.
Tel de publieke hotspots bij de telenet homespots bij de niet beveiligde wifi verbindingen en je hebt een quasi 100% dekking in steden.
Ik heb 3G enkel nodig als ik mijn iPad als GPS gebruik en actieve verkeersinfo wens te hebben.
Je bent niet strafbaar, ip mogen ze nu ook niet direct met jou verbinden. Ze moeten meer bewijs hebben. Dus zelfde geldt voor uploaden van illegale software
Ik woon aan een kanaal waar (zeker in de zomer) vaak boten aanmeren. Nu heeft mijn router de mogelijkheid tot een 'bezoekerswifi'. Deze heb ik dan ook open staan voor mensen in de boten. Ik baal er zelf vaak van dat er op toeristische locaties geen gratis wifi is, dus wil ik zo het goede voorbeeld geven.

De mensen die gebruik maken van mijn wifi kunnen dus geen dingen doen waarop ik aangesproken word? Dat zou namelijk voor mij de enige reden zijn om mijn wifi niet open te gooien.
Nee je bent niet aansprakelijk, er is en uitspraak geweest van iemand, en was vrijgesproken omdat ze alleen het ip adres hadden bijgehouden van de uploader, en dat is te weinig informatie volgens de rechter.
Je stelt twee verschillende zaken.

Wat jij aanhaalt is dat een IP adress geen noodzakelijk bewijs is voor indentificatie.

Of justitie bij kinderporno niet langs komt bij jou thuis, is echter een heel ander verhaal ...

Aansprakelijk is namelijk één ding, maar geheel geen er last van hebben een tweede.

Juridisch is dit gewoon nog niet geregeld, en dus zal er vast wel ergens een rechtzaak komen. Vast niet meteen over kinderporno, maar reken er maar op dat binnen nu en 10 jaar er ergens een rechtzaak komt om jurispudentie vast te stellen.
Ik verwacht toch dat de gasten op dit systeem op een heel andere IP range zitten dan de klant zelf.
Anoniem: 411710
3 juli 2012 17:07
Zoiets hebben ze in Belgie ook. En KPN heeft er ook over nagedacht dacht ik.

Lijkt mij een erg goed idee. Zo heb je overal Wi-Fi. En volgensmij zend de router een gratis (hotspot) Wi-Fi signaal uit & een persoonlijke. Of is er maar 1 signaal...?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 411710 op 3 juli 2012 17:11]

In België is het bij telenet zo dat er 1 radio in de modem/router zit die 2 SSID's uitzend: 1 private en 1 publiek. Virtueel zijn deze netwerken gescheiden en zijn er 2 netwerken maar fysiek word er maar 1 signaal uitgezonden. Dus 1 of 2 is maar de vraag van hoe je het bekijkt.

Voordeel hiervan is dat de hardware goedkoper kan, nadeel is dat je private draadloos netwerk hier een lichte nadelige invloed van ondervind. Ook kan je beide niet op een apart kanaal instellen bijvoorbeeld.
Heb al tijden een fritzbox en een tijdje terug kreeg die een firmware update die het ook mogelijk maakte om 2 gescheiden wifi netwerken te kunnen hebben. 1 voor gasten en 1 voor jezelf.

Nieuw is het dus niet het is gewoon software op een router die het mogelijk maakt.

Nu alleen nog wachten tot iemand het kan hacken je je toch toegang krijgt tot iemands eigen netwerk.
Nu alleen nog wachten tot iemand het kan hacken je je toch toegang krijgt tot iemands eigen netwerk.
Ik heb zelf zoiets gemaakt middels Ziggo Zakelijk.
Ik heb 5 vaste IP adressen en 1 ervan heb ik toegekend aan een apart accesspoint waar gasten op in kunnen loggen en 1 is toegekend aan mijn "eigen" (NAT) router.
Mochten ze mijn lokale netwerk op willen, dan kan dat alleen via de WAN poort van mijn "eigen" router en dat is niet anders dan wat mensen kunnen proberen vanaf het internet.
Werkt goed.
Mja, afgezien van dat je nu dus minstens 5 apparaten hebt hangen.

1) Ubee modem
2) Juniper SRX router
3) Switch - want alleen de eerste poort op de Juniper kun je gebruiken voor internet
4) Prive Access Point
5) Public Access Point

Waarschijnlijker is 6, tenzij je genoeg hebt aan de 4-5 LAN poorten die je max op een AP krijgt.

Vast goed voor de stroom rekening.

Heb je een managed switch? Anders wel benieuwd naar hoe je de QoS regelt... Je kunt wellicht bandbreedte cappen op je publieke access point, maar veel meer dan dat zal lastig worden. Als je zelf een mailserver draait zul je 25/tcp outbound ook dicht willen zetten, anders komt er straks 1 met een virus voorbij en is het hoi hoi blacklist. Mja, veel mensen hebben dat wel nodig om ham mail te versturen.

Overigens is het met veel custom firmware voor access points al vele jaren mogelijk om een hotspot te configuren.
het is maar wat je wil doen. Hij heeft die setup misschien al jaren, daar waar een provider er nu pas mee af komt.

Bovendien is het toch helemaal niet nodig om die specifieke router te gebruiken (of ben ik zo verkeerd dat ze naast de modem ook de router verplichten :s ). Moest hij willen hangt hij gewoon een wifi-modemrouter met een extra AP en dan heb je maar 2 apparaten.
De router is verplicht (in ieder geval op Internet Plus (zakelijk, particulieren hebben maar 1 apparaat)). Hij wordt o.a. ook gebruikt voor andere diensten als VoIP en PIN-systemen. Voor dit soort doeleinden zijn de andere poorten gereserveerd.

Bij internet plus zet de router een IPSec tunnel op met Ziggo. Vind dat op zich helemaal niet verkeerd, coax is in principe makkelijk te tappen gezien het in een ring ligt en het signaal dus vrolijk voorbij alle aansluitingen op dezelfde ring komt (blok(ken) huizen).
3) Switch - want alleen de eerste poort op de Juniper kun je gebruiken voor internet
Ech nie. Alle poorten op SRX'en zijn configureerbaar als switchport of als routed port.

't is geen consumentenprutapparatuur ofzo he.

Edit: ik merk zojuist dat Ziggo SRX100's meelevert als router bij deze verbindingen. Dan zal die waarschijnlijk door hen geconfigureerd zijn en tenzij je bereid bent 'm te haxx0ren (is vrij simpel overigens) idd niet configurabel zijn door de gebruiker.
4) Prive Access Point
5) Public Access Point
Kan op 1 AP.

[Reactie gewijzigd door CyBeR op 4 juli 2012 02:41]

Jep, is ook een erg leuke techniek :) Ik doe het thuis ook met een heftig gemodde E3000 (antennes erop geschroefd, binnenkort actieve koeling erop en dan het zendvermogen nog is flink opkrikken) met DD-WRT erop kan je meerdere SSIDs eruit knallen, ik heb 1 privaat netwerk en 1 "Gratis!" die ik in een eigen vlan heb gegooid.

Op de WAN port worden de pakketjes dan getagged en naar mijn router/server gestuurd zodat alles virtueel gescheiden blijft totdat het door mijn firewall gaat :)

Ik heb toch glasvezel dus ik merk de performance hit niet, al zou iemand dagenlang vollebak torrents draaien dan heb ik er nog geen last van (mijn router/server draait ook PF met wat QoS instellingen zodat ik toch altijd voorrang neem).

Het enige wat ik wel heb gedaan is mijn netwerk op N-only instellen, zodat niet een of andere *&%^& met een te crappy ontvangst de snelheid van mijn hele netwerk naar beneden kan trekken en ik zit te internetten op een 2mbit G netwerk
Zoiets hebben ze in Belgie ook.
Uh, ja. Staat ook in het artikel.
Zo heb je overal Wi-Fi.
In het Ziggo-gebied dan tenminste.
En volgensmij zend de router een gratis (hotspot) Wi-Fi signaal uit & een persoonlijke. Of is er maar 1 signaal...?
Ik neem aan dat het een apart ssid wordt, aangezien ze anders niet a) de eigenaar van de verbinding voorrang kunnen geven boven de gasten, en b) niet kunnen voorkomen dat een gast-laptop op het interne netwerk van de eigenaar kan.

(Ja, beide punten zijn ook binnen 1 ssid te realizeren, maar dat is niet te beheren op zo'n schaal, en levert meer problemen dan goeds op.)
Niet alleen belgacom doet het ook telenet. Je moet echter wel abonnee van telenet of belgacom zijn om op 1 van de hotspots te kunnen inloggen.
Niet alleen belgacom doet het ook telenet. Je moet echter wel abonnee van telenet of belgacom zijn om op 1 van de hotspots te kunnen inloggen.
Belgacom gebruik FON als backend

Ik als nederlander met een fonrouter thuis, heb bij diezelfde routers gewoon toegang
Misschien is het wel genoeg om even bij een vriend met Ziggo in te loggen om ook van de hotspots gebruik te maken.
Andere ZIGGO gebruikers kunnen inloggen op jouw gastaccount. Niet de buren die geen geld over hebben voor snel internet...
Jouw voordeel = bij aanzetten hopelijk ergens op het terras internet via wifi ipv je 3g verbinding.
andere ziggo gebruikers die ook meedoen en hun router als public AP hebben*

Die toevoeging is wel noodzakelijk lijkt mij. Zou oneerlijk zijn als gewone ziggo abonnees ook op je AP konden.
Nou dan heeft het voor jou geen enkel voordeel, dus moeten wij je antwoord dan nog geven?

Nou vooruit, komt ie.

Als jij alleen aan iets mee wil doen als je er zelf duidelijk voordeel mee hebt, dan moet je het vooral niet doen.

Als je denkt ik heb er zelf verder geen last van en iemand anders is er misschien mee geholpen, dan doe je het wel.

Kies een van beide en je leert meteen iets over jezelf, hoe dan ook nuttig.
@Flagg : Het is heel simpel;

Ik betaal iedere maand een aardig bedrag aan Ziggo zodat ik een vlotte internetverbinding tot mijn beschikking heb.

Zodra ik mijn router als hotspot instel doe ik in feite 2 dingen; ten eerste lever ik dus een deel van mijn verbindingssnelheid in. Ten tweede creëer ik een potentieel beveiligingsrisico omdat ik mijn verbinding open zet voor wildvreemden.

Afgezien van het feit dat ik zelf geen behoefte heb om bij andere Ziggo-abonnees in te kunnen loggen met mijn mobiele telefoon krijg ik voor bovengenoemde zaken geen compensatie. Waarom zou ik dan aan dat project mee willen doen ?

Ik vind dat je nogal belerend tegen me doet. Volgens jou redenering ben ik direct een egoïst als ik niet mee doe met deze ongein. Als mensen zo nodig altijd en overal online willen zijn betalen ze het maar uit de eigen beurs. Ik zie niet waarom ik de verantwoordelijkheid moet dragen anderen van mobiel internet te voorzien als ze zelf te gierig zijn om een mobiel abonnement met een databundel aan te schaffen.

Er zijn bovendien genoeg hotspots in de meeste steden. Zoals ik al aangaf hebben veel cafe's, snackbars en de McDonalds een vrije hotspot. Bovendien zijn die ook bij de meeste treinstations te vinden.

Bron : http://www.hotspotsvinden.nl/
http://www.hotspotholland.nl/nederland_hotspotkaart.html

Ik vind het wel triest dat wildvreemden zoals jij der mening zijn mij te moeten vertellen wat de maatschappelijk correcte manier is omtrent het beheren van MIJN internetverbinding.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 5 juli 2012 23:12]

en als je zeg 1 miljoen (ziggo-wifi) hotspots hebt in het ziggo servicegebied zou het toch nog best wel eens handig kunnen zijn!

Ik zou graag mee doen! (ware het niet dat ik niet in groningen woon.. )
Ik hoop dat dit niet doorgaat

we hebben nu al veel apparaten aangesloten op wifi
4 laptops
3 smartphones
1 ipad
1 ipod

Ik moet zeggen dat dat er niet voor zorgt dat de verbinding snel is.

Als er dan ook nog apparaten van buiten het huis op wordt aangesloten gaat dat niet lang goed denk
Jouw internetsnelheid staat los van de Hotspot-verbinding. Als nu de verbinding langzaam is doordat 9 apparaten aangesloten zijn, kan dat kloppen. Jouw snelheid wordt immers gebruikt door al deze apparaten.

De coax-verbinding zelf kan een hogere internetsnelheid genereren dan het duurste pakket dat door Ziggo word aangeboden, dus daar zit echt het probleem niet.

1. Het Hotspot gedeelte is een aparte verbinding
2. Hierdoor is het Hotspot verkeer makkelijk te onderscheiden
3. Men kan zelf kiezen of ze het Hotspot-gedeelte actief willen hebben
4. Alleen Ziggo-klanten kunnen gebruik maken van Hotspots
5. Hiervoor moet wel bij de klant zelf de Hotspot-functionaliteit actief zijn

Conclusie:

a. Het is veilig
b. Het heeft geen invloed op de internetsnelheid of stabiliteit
c. Het is niet voor iedereen toegankelijk
d. Men kan zelf kiezen of ze dit willen met hun modem
a. dat moet nog blijken, je gaat er wel erg makkelijk van uit dat de routers bug en exploit vrij zijn.
b. moet ook nog blijken.
c. dat is correct.
d. dat hoop ik ten zeerste.
d. twijfel ik heel erg aan. Ja je kan zelf kiezen, in het begin. Maar wie zegt dat Ziggo geen verplichte modem wissel gaat doen over een aantal jaar en deze onzin automatisch aan zet? Geforceerd eventueel...

Ik heb hier absoluut geen behoefte aan. Ik wil er zelf geen gebruik van maken maar wil ook niet dat anderen aan mijn internetverbinding zitten.
Dat is dus precies het punt, dat is jou internet verbinding niet maar die van Ziggo.
Ben ik het niet mee eens. Het is mijn aansluiting. De modem staat in MIJN huis, gevoed door MIJN stroom en de verbinding is er omdat IK de rekeningen elke maand betaal. MIJN internetverbinding dus.

Als Ziggo wil dat ik dit toesta mogen ze me wel een flinke korting op mijn abonnement geven.

Overigens heb ik op dit moment gelukkig nog een Arris modem zonder Wifi dus voorlopig ben ik veilig. Ik ben echter wel bang dat deze binnen aanzienbare tijd verplicht vervangen moet worden :S.

[Reactie gewijzigd door EnigmaNL op 4 juli 2012 08:51]

wat een onzin, een beetje accesspoin kan makkelijk nog meer devices aan. Ik vind het een goeie zaak dit soort initiatieven. Alle Ap's staan toch al lekker te stralen. En natuurlijk supemooi als je er zelf ook makeklijk gebruik van kunt maken als je es een keer ergens zonder 3g bereik zit. Ik zie er eigenlijk geen nadelen van in. Sowieso gaan ze dit niet doen zonder toestemming van de eigenaar van de verbinding.
Anoniem: 348143
3 juli 2012 17:13
Heeft iemand wel eens nagedacht over de eventueel wettelijke aansprakelijkheids gevolgend hiervan? Ik kan me ergens nog een uitspraak van een bepaalde rechtszaak herinneren waarin de eigenaar van de verbinding werdt veroordeeld tot het illegaal gedownload hebben van copyrighted materiaal, dit terwijl (zoals door de persoon zelf geclaimd) dit door derden was gedaan die van zijn (slecht beschermde) WiFi gebruik hadden gemaakt..
Dat is hier helemaal niet van toepassing. Er staat duidelijk in dat de hotspot gescheiden is van het eigen wifi netwerk. Bovendien moet je met je gebruikers ID inloggen op de hotspot: je doen en laten is dus (net als anders) gewoon traceerbaar.
Dat is hier helemaal niet van toepassing. Er staat duidelijk in dat de hotspot gescheiden is van het eigen wifi netwerk. Bovendien moet je met je gebruikers ID inloggen op de hotspot: je doen en laten is dus (net als anders) gewoon traceerbaar.
Dat de LAN's gescheiden zijn betekent niet dat je beiden niet met hetzelfde WAN adres naar buiten gaat.
Ik vrees dat, als je beiden hetzelfde WAN adres gebruikt, er niet te zien is of dat de eigenaar of een gast is die een website bezoekt.
In de Ubee modems zit nu al een MAC Passthrough wat een apparaat een eigen publieke IP geeft. Dus ik neem aan dat dit aparte LAN ook daadwerkelijk een apart WAN adres krijgt. Dat zou niet meer dan logisch zijn.
ligt eraan, ik weet niet precies hoe ze het willen doen maar er zou een vpn tunnel (oid) gebouwd kunnen worden naar de ziggo servers waar de gast internet activiteit eerst naar toe gaat voordat deze op internet komt.
dan zitten ze wel aan dezelfde wan maar de 1 koppelt dan niet direct daar op uit waardoor je nog steeds een gescheiden netwerk houd en jou internet IP adres niet (mis)gebruikt wordt.
en dan lekker met TOR onion links gaan bezoeken en illigale handel doen op hun netwerk.. en dan ren jij er vandoor na je ruil of whatsoever terwijl de eigenaar de schuld krijgt voor jouw daden.. lekker zeg..
(en andersom dan?) hm dus dan kan je de gebruikersgegevens van mensen die met je hotspot verbinden redelijk makkelijk achterhalen. Zet er een fonera naast met een jasager en poef. Daar moet je nu al voor oppassen bij mcdonalds maar straks dus overal.

En het is niet raar dat je het een keer test door in te loggen op je eigen hotspot met je eigen gegevens.. dan pik je daarmee iemand anders' gegevens en ben je vrij te gaan en staan waar je wilt. Dat is wel erg simpele identiteitsdiefstal. Ze kunnen er bij Ziggo lang en kort over nadenken maar als ik een uur naast jou huis sta met je wpa2 routertje ben ik ook binnen.

Zo log je dus vanaf dan met iemand anders' gegevens in en kun je ongemerkt stoute dingen doen. Wel degelijk van toepassing dus.

Gratis internet voor iedereen eigenlijk. Als je dan ergens met iemands gegevens inlogt kan niemand dat achterhalen en krijgt de eigenaar van de logingegeves toch echt wel iets van last daarvan.

Beter zou zijn dat ze hadden nagedacht over een 1 of ander code kastje zoals bij de banken want dit voorspelt weinig goeds.
Gratis internet? Oh...dus ik hoef voor mijn internet, wat mijn provider dan gaat delen met anderen, niet meer te betalen? Dat zou leuk zijn, ja.
In dit geval zul je daar als het goed is geen last van hebben omdat ziggo een 2e extra lijn beschikbaar steld voor het gedeelde hotspot, als er dus misbruik van gemaakt wordt zal op deze mannier ook duidelijk zijn dat dit op het 'openbare' deel is gebeurt, dus lijkt het me niet dat jij daarvoor dan aansprakelijk bent. Waarschijnlijk zal je op de openbare wifi ook moeten inloggen (zodat ziggo kan controleren of jij je netwerk ook deeld) waardoor ziggo zelfs zou kunnen zien wie het dan geweest is. Zo is het met FON in elk geval wel.
Nou volgens mij is er helemaal geen 2e lijn, en dus ook helemaal geen 2e externe ip. Dit is puur software in de router wat je eigen lokale netwerk gescheiden houd van de hotspot.
Dan is inderdaad het nadeel dat jij een brief in de bus kan krijgen vanwege illegale download, het aanvechten (wat hier natuurlijk ook geld zal gaan kosten zoals in eerdere tweaker artikelen) kan je dan weer doen met behulp van ziggo / je router. Er komt natuurlijk nog veeeel meeer bij kijken, daarom gaan ze in Groningen de test uitvoeren :Y)
Dit is onzin, er is wel een apart netwerk met eigen IP. Net zoals dat er al is voor telefonie.

Er komt dus niet veel bij kijken, kleine wijziging in de firmware, merk je niks van. De test zal meer gaan om de bruikbaarheid van het netwerk, technisch stelt het niet veel voor.
Uhm mijn telefonie via ziggo gaat NIET via een aparte lijn. Wel leuk dat je mijn gedachten achter dit onzin noemt, want volgens mij is het niet bepaald onzin, maar een fact.
Stel de prio voor je telefonie in op extreem laag (indien mogelijk) en check dan de telefonie kwaliteit.. Indien het over een totaal ander netwerk zou lopen had je dit probleem niet. Nu is voor zover ik weet alles geregeld via bepaalde prioriteiten om het simpel te zeggen binnen in je router. Net als dat ze met deze hotspot gaan doen, nouja het staat ook maar in dit artikel hoor, jammer dat jij het onzin noemt.

Er komt volgens jou dus niet veel bij kijken, en is gewoon simpelweg een kleine wijziging in de firmware? Volgens mij is dat onzin.

Edit: Niet om bot te doen, maar jij zal wel gelijk hebben hehe, jij bent tenslotte de IT projectmanager van ons 2, ik ben maar een IT-er.
Maar goed, mijn excuses als ik het fout heb.

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 3 juli 2012 18:13]

Wat heeft mijn functie nou te maken met of ik gelijk heb of niet? Laat dat soort opmerkingen voortaan.

Als je een telefoon aansluit op de VOIP aansluitingen van je modem van Ziggo dan verloopt dat via een aparte 64kbit verbinding, los van je internet. Er valt helemaal niks aan prioriteit in te stellen want daar kan je niet eens bij.

Dat jij zelf een VOIP telefoon via je Internet verbinding hebt doet helemaal niets af aan mijn verhaal.
Anoniem: 358674
@Frank-NL3 juli 2012 21:11
Telefonie van ziggo verloopt via een VOIP protocol wat over een apart VLAN netwerk gaat. Wel verloopt dit via hetzelfde DOCSIS signaal.

Als iedereen in de straat tegelijk gaat downloaden met zijn ziggo 120mbit abbo dan zul je merken dat de snelheid ineens niet meer kan worden gehaald. Dit beinvloed dus ook het VOIP netwerk.
Niet zomaar alle modems kunnen worden gebruikt als hotspot. Ziggo eist dat de hotsport volledig gescheiden moet zijn van het netwerk van de klant, 'zodat veiligheid en privacy gegarandeerd zijn'.
Er is dus over nagedacht, en zolang de buitenwereld ook "ziet" dat je op een openbaar netwerk zit, zou je geen problemen moeten krijgen. In Nederland speelt dit sowieso niet zo.

[Reactie gewijzigd door chrisborst op 3 juli 2012 17:17]

Of dat er iets zoals dit http://nos.nl/op3/artikel...-om-onbeveiligd-wifi.html gebeurd. Maar ik neem aan dat Ziggo over zulke dingen heeft nagedacht, anders zou het toch wel een schande zijn.
Aangezien je geen enkele invloed hebt op de verbinding of het gebruik er van denk ik dat je kan stellen dat jij _niet_ de eigenaar bent, maar Ziggo. Het is dus aan Ziggo om hier mee om te gaan, en met wat registratie er bij hoeft dat geen enkel probleem te zijn.

Ik hoop wel dat ze hun wifi-netwerk koppelen aan FON en/of andere netwerken. Ik heb Wifi juist nodig als ik niet thuis ben. Als dat niet kan gebruik ik liever FON dat wereldwijd bruikbaar is.
Stel mijn buurman heeft het duurste internet abbo van Ziggo en zijn wifi gedeeld als hotspot. Kan ik dan niet gewoon het goedkoopste abbo nemen om vervolgens gebruik te gaan maken van het abonnement dat me buurman heeft?
Anoniem: 239824
@lasharor3 juli 2012 18:33
Ja, dat kan..
Niet op zijn kosten, hoe graag je dat ook zou willen...
Maar de snelheid van de hotspot zal minder zijn dan je 'goedkoopste' abbo.
En de snelheid van je buurman hoef je je geen zorgen over te maken, het is immers gescheiden?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 239824 op 3 juli 2012 18:36]

Jouw buurman kan vast een limiet geven voor de bandbreedte die beschikbaar wordt gesteld
Goeie zet van Ziggo. Ik wens ze overigens veel succes bij mij thuis, aangezien ik nog een modem heb zonder router en wifi :P
Het kan dus uiteraard alleen bij mensen thuis die een router met wifi van Ziggo hebben.
Goed dat Ziggo aangeeft dat ze het geheel scheiden van je eigen netwerk, en je bandbreedte dus niet afneemt. Zo kan de klant hier dus geen enkel nadeel van ondervinden.
Het enige waar ik wel een beetje bang voor ben is vervuiling op de 2,4Ghz band, een fenomeen dat steeds vaker voorkomt.
Of de vervuiling van nu zo mooi rustige 5 GHz band
Dat kan dus neem ik aan alleen met de "managed"-modems. Heb hier een unmanaged in de meterkast hangen van Ziggo. Enige invloed die Ziggo kan geven in mijn netwerk is de internet verbinding. Mocht er dan verder iets zijn dan regel ik dat zelf wel met spullen waar Ziggo niet bij kan. :)

Ziggo zou dus een apart kastje kunnen leveren die ik aan mijn apparatuur kan aansluiten waarop enkel een poort open staat om gebruik te kunnen maken van internet in de vorm van webpagina's laden.

[Reactie gewijzigd door Froggle op 3 juli 2012 17:40]

Ik krijg WiFi amper aan de gang binnen ons huis; twee kamers verder is de ontvangst al om te huilen. Verschillende routers en acces points geprobeerd, verschillende devices (telefoons, tablets, laptops, etc).
Dus succes met dit signaal buiten gebruiken...
Maar gelukkig kan je dan ook buiten signaal van anderen gebruiken. Beter hebben zij kartonnen muren, dan komt het signaal beter naar buiten...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee