Microsoft zou maandag zijn eigen tablet willen aankondigen. Dat meldt de aan zakenkrant The Wall Street Journal gelieerde site All Things Digital. Met de eigen tablet zou Microsoft met Windows 8 beter moeten kunnen concurreren met de iPad.
Het is onduidelijk wie de hardware van de tablet produceert, maar Microsoft zou hem onder eigen naam willen verkopen, meldt All Things Digital op basis van anonieme bronnen. Microsoft heeft Amerikaanse media donderdagavond uitnodigingen gestuurd voor een evenement maandag in de Amerikaanse stad Los Angeles. Het pr-bureau dat de uitnodigingen verspreidde, doet de pr voor Windows en Windows Phone. Het gerucht over een eigen tablet gaat al langer.
Er zijn geen details bekend van de tablet, maar het ligt voor de hand dat deze draait op Windows 8. Vermoedelijk gaat het om de ARM-versie van Windows 8, die de naam Windows RT draagt. Door een eigen tablet uit te brengen, zou Microsoft niet alleen meer omzet genereren, maar ook beter kunnen concurreren met Apples tablet iPad.
Niet alleen Microsoft zou een eigen tablet willen aankondigen, ook Google zou daarmee bezig zijn. Google zou samenwerken met Asus aan een Nexus 7, een 7"-tablet met een nieuwe versie van Android. Google houdt eind deze maand zijn ontwikkelaarsconferentie Google I/O, waarop die tablet wellicht wordt aangekondigd.
Het is niet de eerste keer dat Microsoft eigen hardware wil uitbrengen; in 2010 kwam de fabrikant met twee telefoons, de Kin One en Kin Two, die beide flopten. Ook bracht het onder de naam Zune diverse mp3-spelers uit.
Het wordt een belangrijke week voor de Redmondse softwaregigant. Woensdag volgt een evenement dat in het teken staat van de volgende versie van Windows Phone, die is ontwikkeld onder de naam Apollo.