UPC kampt met een grote storing in en rond Amsterdam. Dat melden gebruikers. Veel klanten van de kabelaar kunnen geen gebruikmaken van het internet en televisie. Het is onduidelijk hoe groot de storing is en hoe lang het gaat duren.
De storing doet zich onder meer voor in Amsterdam, Haarlem, Hilversum en Alkmaar, blijkt uit meldingen van Twitteraars. De storing zou al de hele nacht duren, maar het valt nu pas op doordat mensen gebruik willen maken van het internet of televisie. Het is onduidelijk wat de oorzaak is, hoe groot de storing is en wanneer die zal zijn verholpen. UPC kon niet direct een toelichting geven op de storing.
Via de website bevestigt UPC de storing op de storingspagina. De kabelaar denkt dat de storing om tien uur is opgelost. De storing doet zich volgens UPC inderdaad voor in onder meer Amsterdam, Haarlem, Alkmaar en Hilversum.
Update, 9:51: Veel gebruikers melden dat bij hen alle diensten van UPC weer online zijn.
Update, 10:49: Ondanks dat klanten weer online zijn, is de storing nog niet opgelost, meldt UPC. "Wij leiden klanten om, waardoor er in elk geval geen overlast meer is", aldus woordvoerster Maaike Scholten. "Wij zijn nog hard aan het werk om het probleem zelf op te lossen." Door de regionale aard van de storing en het feit dat klanten worden omgeleid, lijkt het erop dat de storing zich voordeed in een centrale in of rond Amsterdam. UPC wil daar niets over kwijt.