Er komt waarschijnlijk geen verbod op bellen in de auto in de Verenigde Staten. Het invloedrijke overheidsorgaan NTSB wil bellen in de auto verbieden, ook hands-free, maar volgens de verantwoordelijk minister is het probleem daar te klein voor.
Bellen via bluetooth hoofdtelefoons en andere hands-free oplossingen is geen groot probleem, redeneert Ray LaHood, de minister voor verkeer in het Amerikaanse kabinet. "Als andere mensen hands-free willen werken, dan is dat maar zo", tekent Wall Street Journal op uit zijn mond. Daarmee is een algemeen verbod op bellen door bestuurders van auto's van de baan.
Individuele staten kunnen nog altijd wel het bellen in de auto verbieden, maar dat heeft nog geen enkele staat gedaan. Enkele staten hebben wel wetten tegen zaken als sms'en in de auto of bellen met de telefoon in de hand. Het is onduidelijk of er staten zijn die alle vormen van bellen door een bestuurder willen verbieden.
De National Transportation Safety Board, een Amerikaans adviesorgaan dat ongelukken onderzoekt en aan de hand daarvan wetgevers adviseert, zei vorige week dat bellen in de auto helemaal verboden zou moeten worden. De directe aanleiding daarvoor was een botsing tussen een pickup-truck en twee schoolbussen vorig jaar. De 19-jarige bestuurder kreeg 11 sms'jes in de 11 minuten voor de crash, waarbij de bestuurder en een scholier om het leven kwamen. "Rijden was niet zijn enige prioriteit", aldus een van de vijf commissieleden van NTSB. "Geen telefoontje, geen sms'je en geen statusupdate is een mensenleven waard."