Sonim voegt via een apart verkrijgbare achterklep nfc toe aan de stevige telefoon XP3300 Force. De toevoeging van nfc is niet voor betalen, maar moet 'indoor-gps' toevoegen voor gebruikers in onder meer de beveiling en de thuiszorg.
De achterklep, door Sonim Xpand NFC genoemd, bevat een nfc-antenne met een reikwijdte van 4cm. De betrouwbaarheid van het uitlezen van tags is 99 procent, zo claimt de fabrikant. De klep is compatibel met huidige en toekomstige Sonim-modellen, maar de fabrikant noemt specifiek de XP3300 Force, die sinds dit jaar te koop is.
Het toevoegen van nfc moet plaatsbepaling bieden binnenshuis, waar gps vaak niet werkt. "De Xpand NFC is ontworpen voor werkgroepen in de beveiliging, bij commerciële schoonmaakdiensten, in massatransport, onderhoud van apparatuur in het veld en de thuiszorg", zegt Sonim. Het systeem claimt de locatie van telefoons te bepalen door nfc-tags in de werkruimte te plaatsen. Doordat de telefoon op de achtergrond de tags uitleest, kan de locatie worden bepaald. Die locatie kan vervolgens worden doorgestuurd.
Sonim maakt stevige telefoons met IP68-certificering. Deze 'bouwvakkerstelefoons' kunnen tegen stof en water, en zijn stootvast. Het zijn geen smartphones; er kunnen alleen Java-toepassingen op worden gedraaid.