LG Display heeft een nieuwe 55"-paneel voor gebruik in onder meer multi-display-opstellingen ontwikkeld. De afstand tussen meerdere displays bedraagt dan 5,3mm. Met de nieuwe lcd is een 3x3-videomuur mogelijk met een diagonaal van 165".
De bezels links en aan de bovenkant zijn 3,4mm groot, terwijl die aan de onder- en rechterkant 1,9mm groot zijn, waardoor de tussenruimte bij opstellingen van meerdere displays altijd 5,3mm bedraagt. LG Display claimt dat het hiermee de dunste bezels voor deze beelddiagonaal heeft.
Het paneel heeft een resolutie van 1920 bij 1080 pixels en een helderheid van 800cd/m2. Deze hoge helderheid is van belang omdat dergelijke displays vaak gebruikt worden met veel omgevingslicht. De nieuwe lcd is ongeveer veertig procent zuiniger dan de huidige 55"-displays van het bedrijf doordat gebruikgemaakt wordt van een vorm van local dimming.
LG Display gaat het nieuwe paneel vertonen op de FPD International 2011-beurs in Yokohama eind deze maand in een opstelling met in totaal negen schermen in een 3x3-configuratie. In totaal levert dit gecombineerde display op van 165".