Een ontwikkelaar is erin geslaagd om de PlayStation-emulator op Xperia Play-telefoons aan te passen en daarmee alle PlayStation-games te spelen. De developer werkt aan een tool om PS1-images naar de smartphone te converteren.
Softwareontwikkelaar Yifan Lu is erin geslaagd om iso-images van PlayStation-games speelbaar te maken op de Xperia Play. De Xperia Play is voorzien van een emulator waarmee PlayStation-klassiekers op de smartphone kunnen worden gespeeld. Sony biedt deze games aan via de PlayStation Suite-software die op het toestel wordt meegeleverd.
Na een week reverse engineering achterhaalde Yifan Lu de werking van de emulator en wist hij de software ertoe over te halen om een omgebouwde image van Crash Bandicoot 3 te laden. Volgens Lu is de game volledig functioneel en werkt alleen de mogelijkheid om de handleiding te lezen niet. Verder worden spellen op meer dan één schijfje nog niet ondersteund.
Lu licht de technische details toe op zijn weblog. De ontwikkelaar werkt nu aan een tool om images van PlayStation-games gemakkelijk te converteren voor gebruik op de Xperia Play. Lu denkt nog enkele dagen nodig te hebben om een eerste versie van de software uit te brengen.