Nintendo gaat de 3DS-game Super Street Fighter IV 3D in Europa verspreiden. Normaliter worden Capcom-games in de Benelux door Brizamila uitgebracht. Vorig jaar weigerde die distributeur een game uit te brengen; er zou te veel piraterij zijn.
Super Street Fighter IV 3D is een van de games die direct bij de lancering van de 3DS beschikbaar zijn. Hoewel de games van Capcom normaliter door distributeur Brizamila worden verspreid, is het nu Nintendo dat de distributie van SSF op zich neemt. Dat maakten Nintendo en Capcom woensdag bekend, zonder aan te geven waarom de verspreiding niet door Brizamila wordt gedaan.
Vorig jaar weigerde Brizamila een Nintendo DS-game op de Nederlandse markt uit te brengen, omdat er te veel R4-kaartjes in omloop zouden zijn. Het ging om de game Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth, eveneens van Capcom. Met R4-kaartjes kunnen gamers gedownloade spellen op hun DS draaien. Brizamila gaf destijds aan dat de markt voor DS-games 'niet langer levensvatbaar' zou zijn. Mogelijk is daarom besloten om de distributie door Nintendo zelf te laten doen.
Update: 28-01, 15:24 uur: Brizamila heeft inmiddels tegenover Tweakers.net aangegeven dat de beslissing om Super Street Fighter IV 3D via Nintendo op de markt te brengen buiten hen om is genomen. Waar Capcom normaal gesproken in elk Europees land met een eigen distributeur werkt, heeft het bedrijf voor Super Street Fighter IV 3D gekozen voor één Europese partner: Nintendo, zodat deze de game mee kan nemen in de promotiecampagne rond de introductie van de 3DS.